Skocz do zawartości

Jaka nowa przyczepa?


snoozer

Rekomendowane odpowiedzi

A knausie lipa. Mam odpowiedź od sprzedawcy. Będę musiał instalację sobie sam dorobić.

Czy to oznacza że trzeba będzie się wpiąć w transformator z akumulatorem czy wymiana całej przetwornicy?

Aha jeszcze w opcjach widziałem, że występuje coś takiego jak główny wyłącznik. Co to może być za urządzenie? Trzeba to włączyć żeby korzystać z aku czy ma jakieś inne zadanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, snoozer napisał:

A knausie lipa. Mam odpowiedź od sprzedawcy. Będę musiał instalację sobie sam dorobić.

Czy to oznacza że trzeba będzie się wpiąć w transformator z akumulatorem czy wymiana całej przetwornicy?

 

Wpinasz dwa przewody w zasilacz i cała robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Knaus Sport 500 KD zamówiony. Z dodatków (oprócz tych standardowych co wszystkie dostają :-)) będzie klima dachowa Fresh Jet 2200 i Bojler gazowo-elektryczny Truma BGE10.

Zostaje mi jeszcze wybór markizy - brać kasetową omnistor 5200 czy workową? warto dopłacać do kasetowej?

Doposażyć będę musiał w akumulator z ładowarką i solarem oraz antene tv coby urlop z mundialem nie kolidował za bardzo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno tak uczynię
Nie masz ładowności a zastanawiasz się czy jeszcze dorzucić markizę kasetową, czyli kolejne kilkadziesiąt kilogramów?

Dlaczego nie podniesiesz DMC do chociażby 1300?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dobrze zrozumiałem, to przyczepę zamówiłeś i pogratulować, ale może masz jeszcze szanse na zwiększenie DMC ?. Wychodzi mi na to, że ładowności w tej przyczepie jest 120kg, co przy rolecie w kasecie i np. moverze i akumulatorze może spowodować, że zmieścisz jeden śpiworek na spółkę. Sam przy tym rozmiarze zwiększyłem DMC z 1500 na 1700.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zmieści bo z tym dodatkami będzie pewnie już przekraczać. 

6 minut temu, jacek00 napisał:



Dlaczego nie podniesiesz DMC do chociażby 1300?

Pewnie chodzi o PJ lub Viatoll;)

Godzinę temu, snoozer napisał:

No to Knaus Sport 500 KD zamówiony. 

Super wybór! Knaus to Knaus:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w mojej SPORT 500FDK 2007 mam DMC1400 i raczej będę próbował zwiększyć do co najmniej 1500... właśnie studiuję temat formularza do Knausa (akurat niemiecki u mnie słabo)...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie będzie przekraczać. Zważę i napisze wam jaki wyszedł wynik. Jak robicie sobie graciarnie w przyczepie to macie potem takie wyniki jakie macie. U mnie w przyczepie oprócz kompletu naczyń z melaminy, sztućców i pościeli nic więcej nie jeździ. Świadomie pakuje wszystko do holownika a jest tego trochę (stolik, krzesła, podłoga, kajak, grill...). Jak nie wejdzie do bagażnika (a z reguły nie wchodzi) to box na dachu ląduje. Im mocniej dociążę holownik tym pewniej prowadzi się zestaw. Zdażało się że jak leciałem przez Austrię to przezornie nawet aku 80Ah lądował w bagażniku holownika. Ładowność holownika 700kg. Jeżdzę 2+1.

Masa własna tego knausa to 1060kg. Teoretycznie mam 190kg zapasu. Nawet jakbym z 50kg przeładował to nic się nie stanie. Czy jest ktoś a tym forum kto zapłacił kiedyś jakiś mandat za to? Tym bardziej, że zestaw nie przekracza 3,5t.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.