Skocz do zawartości

Revolut ... jak nie tracić na wymianie walut.


witus

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, jacek00 napisał:
1 godzinę temu, witus napisał:

 

Kluczem jest nie dawanie karty komuś, aby ten ktoś z nią gdzieś poszedł.

No i nie trzymanie dużych sum na koncie przypisanym do karty. Mój bank nie bierze odpowiedzialności w przypadku kradzieży gdy na karcie jest zbyt duża suma, trzeba regularnie przelewać kase w nettbanku w zależności od potrzeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No i nie trzymanie dużych sum na koncie przypisanym do karty. Mój bank nie bierze odpowiedzialności w przypadku kradzieży gdy na karcie jest zbyt duża suma, trzeba regularnie przelewać kase w nettbanku w zależności od potrzeb.



Nie lepiej ustalić małe limity na karcie ?
Albo przelewać na revoluta i jego traktować jako codzienne konto.



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, witus napisał:

 

 


Nie lepiej ustalić małe limity na karcie ?




Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

 

Nigdy nie wiadomo ile kasy będzie potrzebne danego dnia, doładowanie konta przez appkę zajmuje mi może 30 sekund. Zmiana limitu jest bardziej kłopotliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Revolut nie taki wspaniały. Przelałem sobie pieniądze z Revolut na moje stałe konto w Alior i niemiła niespodzianka ok 50 zl prowizji. To samo jak wypłacałem z Rewolut w Polsce w Euronet taka sama prowizja.

Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Revolut nie taki wspaniały. Przelałem sobie pieniądze z Revolut na moje stałe konto w Alior i niemiła niespodzianka ok 50 zl prowizji. To samo jak wypłacałem z Rewolut w Polsce w Euronet taka sama prowizja.

Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka


Czyjej prowizji i za co?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, bolek830 napisał:

Prowizje za powyższe operacje. Prowizja jest alior banku i euronetu. Coraz więcej banków walczy z revolut właśnie wysokimi prowizjami.

Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka
 

No to nie recoult nie taki niewspaniały tylko banki do d... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prowizje za powyższe operacje. Prowizja jest alior banku i euronetu. Coraz więcej banków walczy z revolut właśnie wysokimi prowizjami.

Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka




Euronet to generalnie lepiej omijać szerokim łukiem. W Chorwacji raz próbowałem wypłacić z karty bankomatowej multiwalutowej ... kończył prowizją 25 zł. Zrobiłem pięć kroków, skorzystałem z bankomatu „normalnego” i wszystko ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prowizje za powyższe operacje. Prowizja jest alior banku i euronetu. Coraz więcej banków walczy z revolut właśnie wysokimi prowizjami.

Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka


No ale prowizja za co? Za przewalutowanie czy co? Regularnie przelewam środki z revoluta i nie płacę żadnych prowizji w polskich bankach. W aliorze też nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba być ostrożnym i w bankomacie zawsze wybrać opcję obciążenia konta w lokalnej walucie- wtedy produkt typu revolut zadziała. Jeśli w bankomacie wybierze się opcje obciążenia w złotówkach przewalutowanie przeprowadzi operator bankomatu po zwykle tragicznym kursie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba być ostrożnym i w bankomacie zawsze wybrać opcję obciążenia konta w lokalnej walucie- wtedy produkt typu revolut zadziała. Jeśli w bankomacie wybierze się opcje obciążenia w złotówkach przewalutowanie przeprowadzi operator bankomatu po zwykle tragicznym kursie.


W euronecie w Chorwacji jak wybrałem w walucie lokalnej poinformował że naliczona zostanie prowizja 25 zł ... podziękowałem. Dotyczyło karty multiwalutowej pkobp nie revoluta.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Euronet w Austrii doliczył mi 1,95% prowizji przy wypłacie z karty EUR. Nazwane to było mniej więcej w wolnym tłumaczeniu "opłata za dostęp do bankomatu".

W innych bankomatach nie natrafiłem na prowizję. Przy wypłatach w lokalnej walucie trzeba oczywiście uważać na przeliczanie przez bank wystawiający kartę. Raz bankomat że 3x pytał czy jestem pewien wyboru przeliczania bo nie gwarantuje tak dobrej ceny lokalnej waluty...
Szkoda, że wtedy nie miałem jeszcze Revoluta.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MichuP napisał:

Euronet w Austrii doliczył mi 1,95% prowizji przy wypłacie z karty EUR. Nazwane to było mniej więcej w wolnym tłumaczeniu "opłata za dostęp do bankomatu".

Bo to praktyki Euronetu. Omijać ich szerokim łukiem, w Polsce także.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, jacek00 napisał:

Bo to praktyki Euronetu. Omijać ich szerokim łukiem, w Polsce także.

 

W Polsce będą chyba mieli największą sieć bankomatów, ale widać Revolut mocno im się nie podoba. Niestety obawiam się, że sposób ich walki z konkurencją to strzelanie sobie w stopę. Mnie Euronet po akcji z prowizją za Revolut bardzo do siebie zraził. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.