Skocz do zawartości

Revolut ... jak nie tracić na wymianie walut.


witus

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś za usługę wypłaty gotówki z bankomatu musi zapłacić. Albo robi to bank, albo wypłacający jeśli bank nie chce pokryć opłaty. 
Revoult nie jest dla euronetu konkurencją, bo nie ma swojej sieci bankomatów. Najwyraźniej nie chce jak inne banki pokrywać kosztów transakcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

35 minut temu, Tomii napisał:

W Polsce będą chyba mieli największą sieć bankomatów, ale widać Revolut mocno im się nie podoba. Niestety obawiam się, że sposób ich walki z konkurencją to strzelanie sobie w stopę. Mnie Euronet po akcji z prowizją za Revolut bardzo do siebie zraził. 

A ich próba zmuszania klientów do wypłacania maks 1000 zł? Oni próbują różnych sztuczek. Na szczęście banki wycofują się powoli ze współpracy z nimi. 

9 minut temu, Łza Włóczynutka napisał:

Ktoś za usługę wypłaty gotówki z bankomatu musi zapłacić. Albo robi to bank, albo wypłacający jeśli bank nie chce pokryć opłaty. 
Revoult nie jest dla euronetu konkurencją, bo nie ma swojej sieci bankomatów. Najwyraźniej nie chce jak inne banki pokrywać kosztów transakcji.

To nie są koszty transakcji a koszty utrzymania sieci bankomatów. Już o tym dyskutowaliśmy. To jest inna opłata niż prowizja za podjęcie gotówki. Generalnie w Europie Euronet stosuje takie praktyki. Za granicą też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 20 lat wypłacam z euronetu i żadnych prowizji. (bank pewnie opłaca). Raz się zdarzyło że bankomat mi nie wypłacił gotówki, a na koncie pojawiło się, że wypłacił. Po reklamacji zwrócili kasę na konto. Jedyne co mnie wkurza to wyświetlanie reklam i celowe przedłużanie transakcji żeby z nudów przeczytać reklamy. W bankomatach należących do banków zazwyczaj nie ma reklam i wypłaca się forsę znacznie szybciej.

Niestety ciągle jest szereg miejsc gdzie nie da się zapłacić kartą. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Łza Włóczynutka napisał:

od 20 lat wypłacam z euronetu i żadnych prowizji. 

Jeszcze. Do niedawna euronet miał umowy z bankami i wypłacałeś bez prowizji. Ale obecnie dużo banków się wycofuje ze współpracy z euronetem. Tak robi mbank i alior. Wcześniej np mogłem wpłacać pieniądze we wpłatomatach euronetu bez prowizji, a ostatnio już doliczają kasiorkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie jest wieczne szczególnie w bankowości.

Jeszcze. Do niedawna euronet miał umowy z bankami i wypłacałeś bez prowizji. Ale obecnie dużo banków się wycofuje ze współpracy z euronetem. Tak robi mbank i alior. Wcześniej np mogłem wpłacać pieniądze we wpłatomatach euronetu bez prowizji, a ostatnio już doliczają kasiorkę. 


Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, jacekzoo napisał:

Wracjąc do revoulta, takie burak mi wyskoczył przy próbie płatności na automatycznej stacji paliw w ITA

A płaciłeś już wcześniej tą kartą na stacjach automatycznych? One działają nieco inaczej niż normalnie - najpierw (przed tankowaniem) blokują 100€ na karcie, po tankowaniu dopiero odblokowują niewykorzystaną część środków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
No to spoko, krok do przodu. Jeszcze applepay i będzie lux. 
 
A wiecie może coś na temat revoulta po tym jak GB wyjdzie z unii? Coś się zmieni?



Nic się pewnie nie zmieni, bardziej boję się tego, że staną się bankiem. Na applepay czekam najbardziej!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jacekzoo napisał:

No to spoko, krok do przodu. Jeszcze applepay i będzie lux. 

 

A wiecie może coś na temat revoulta po tym jak GB wyjdzie z unii? Coś się zmieni?

O ile wyjdzie. Na razie wcale im się tak nie spieszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.