Skocz do zawartości

Revolut ... jak nie tracić na wymianie walut.


witus

Rekomendowane odpowiedzi

A jakaś wersja medium zamiast short z odpowiedzią?

Zakladam, że każda umozliwia mi płacenie w wybranej walucie, każda ma kantor internetowy. 

PKOBP obsluguje z aplikacji ktora już mam. Jest bezpłatna.

Pomijam płacenie w necie (nie kupuję w walucie, może bym zaczął ale raczej nie).

 

Też mam tą kartę, używałem naprzemiennie z revolutem jest drożej poprostu. Kursy walut są wysokie.

 

Porównaj na wyjeździe z revolutem sam zobaczysz co bardziej się opłaca.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ogólnie w moim przypadku sa to wyjzady 1-2 dni i zasadniczo niekosztowe (jakies tam fajki, drink itd).

Zastanawialem się nad tym skoro pojawiło się w banku (do tej pory placilem po prostu karta w PLNach i tyle).

Rozumiem, że różnica będzie na tyle niewielka że ponoszenie opłaty za kolejną kartę rovoult pochłonie tą różnicę?

 

Dodatkowo myślałem jeszcze o tym że przelewy przychodzące w EUR i GBP byłyby księgowane w walucie i wymieniałbym tyle ile potrzebuje bez wychodzenia z domu.

 

Zastanawiam się tylko ile można zaoszczędzić na tych różnicach aby nie okazało się że na za 50zl rocznie mam kolejną kartę, kolejną aplikację itd. 

W tym snsie podpytuję bo dla różnic tych rzędów szkoda prądu.

 

Edytowane przez strus251 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie w moim przypadku sa to wyjzady 1-2 dni i zasadniczo niekosztowe (jakies tam fajki, drink itd).
Zastanawialem się nad tym skoro pojawiło się w banku (do tej pory placilem po prostu karta w PLNach i tyle).
Rozumiem, że różnica będzie na tyle niewielka że ponoszenie opłaty za kolejną kartę rovoult pochłonie tą różnicę?
 
Dodatkowo myślałem jeszcze o tym że przelewy przychodzące w EUR i GBP byłyby księgowane w walucie i wymieniałbym tyle ile potrzebuje bez wychodzenia z domu.
 
Zastanawiam się tylko ile można zaoszczędzić na tych różnicach aby nie okazało się że na za 50zl rocznie mam kolejną kartę, kolejną aplikację itd. 
W tym snsie podpytuję bo dla różnic tych rzędów szkoda prądu.
 


Sam sobie musisz policzyć czy warto.

W tej chwili jak rozmawiamy np euro:

4a509bff8c754d9d2b877da31abf579d.jpg

Górny kurs banku zrzut w tej chwili z aplikacji.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Ogólnie w moim przypadku sa to wyjzady 1-2 dni i zasadniczo niekosztowe (jakies tam fajki, drink itd).
Zastanawialem się nad tym skoro pojawiło się w banku (do tej pory placilem po prostu karta w PLNach i tyle).
Rozumiem, że różnica będzie na tyle niewielka że ponoszenie opłaty za kolejną kartę rovoult pochłonie tą różnicę?
 
Dodatkowo myślałem jeszcze o tym że przelewy przychodzące w EUR i GBP byłyby księgowane w walucie i wymieniałbym tyle ile potrzebuje bez wychodzenia z domu.
 
Zastanawiam się tylko ile można zaoszczędzić na tych różnicach aby nie okazało się że na za 50zl rocznie mam kolejną kartę, kolejną aplikację itd. 
W tym snsie podpytuję bo dla różnic tych rzędów szkoda prądu.
 



Co kosztuje 50 zł rocznie ? Revolut jest bezpłatny, ja płaciłem 10 zł za wysyłkę fizycznej karty ale to jest chyba darmowe w tej chwili.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kurs 4.2913 to wlasnie tyle zika mi z karty po wydaniu jednego euro? 
Tak, generalnie tak to działa, nie musisz kupować żadnej z walut wystarczy że masz PLN na koncie, przelicza Ci wg aktualnego kursu. W weekendy jak nie działa rynek miedzybankowy jest nieco drożej ale i tak taniej niż w tradycyjnym banku.
Korzystałem już w 10 państwach na dwóch kontynentach, za każdym razem działa
Polecam z czystym sumieniem :)

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Dla porównania płaciłem w Pradze z karty kredytowej, kwota opłaty przewalutowania to jakieś 9 zł dla transakcji za kwotę około 200 zł. To jest zwykła karta, jednowalutowa.

Co do Revoluta, to korzystając zauważyłem, że :

- uruchamiasz rachunek dla np. CZK i wymieniasz według kursu z dnia wymiany, jakieś 1 miesiąc przed wyjazdem masz wrażenie, że kurs jest bardzo korzystny, więc zamieniasz określona kwotę.

- nie uruchamiasz rachunku dla wskazanej waluty, płacisz w CZK, potrąca Ci z PLN, ale według kursu dla danej transakcji.

Porównywałem kursy z Revoluta z kantorem z Aliora, to w dni powszednie jest mniej więcej podobnie, ale w weekend już jest lepiej u Revoluta. Oczywiście abstrahuje od "skomplikowania" operacji w Aliorze i kantorze internetowym, który niestety przemawia na korzyść Revoluta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Z tym wypłacaniem to nie jest tak różowo, jest limit miesięczny. Według mnie to trochę ją dyskwalifikuje dla gotówki.

Tak, na marginesie  nie rozumiem Commander Twojego prześmiewczego tonu, tu nikt nie zachłystuje się nad kartą, tylko opisuje jej możliwości. Jak zbankrutują, szkody nie będzie, pójdzie się w inne wynalazki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Commander napisał:

Można. Ale cześć banków traktuje ją jako spoza UE. Stąd prowizja nawet rzędu 50 zl.

Ma się to zmienić, bo okopali się na Litwie...gdyż nikt inny nie chciał ich przygarnąć. Dwumilionowy kraj daje gwarancje bankowe dla ludzi z całej Europy... hahaha.

To brytyjski fintech. Tylko Euronetu trzeba unikać. 

https://www.cashless.pl/4798-Revolut-nowa-karta-surcharge-Euronet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Commander napisał:

Mój ton wynika z wiedzy którą posiadam w tym temacie. To to wszystko...

Witam !

To proponuje coś więcej na ten temat napisać.

Czy jak korzystasz z przelewów elixir natychmiastowych zastanawiasz kto to obsługuje ? Jeżeli tak, to pewnie korzystasz tylko z KIR.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.