Skocz do zawartości

Cywilizacyjny niedorozwój


Helmut

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Cathay napisał:

A ci z aut poniżej 1 litra pojemności to są normalnie "kierowcy" czy "małolitrażowcy" czy "kierowczyki"?

A jak jadę cinquecento 704 to jak jestem odbierany?

 

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Cathay napisał:

Akrapovic?

W moim przypadku to niestety tylko dwie opcje bez utraty gwarancji - Cobra albo Dr. Jekill & Mr. Hyde. To tylko w Europie przez normy oczywiście.

10 godzin temu, maarec napisał:

Mam taki w garażu 999 ? mały ale byk. 

Durango?:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Cathay napisał:

A ci z aut poniżej 1 litra pojemności to są normalnie "kierowcy" czy "małolitrażowcy" czy "kierowczyki"?

Mi nie chodzi o pojemność (jak w przepisach). Kierowcy małolitrażowych samochodów mają taką samą robotę do zrobienia co kierowcy "normalnych" samochodów i mogą jeździć jak inni kierowcy.

Skuter to inna pozycja, inna zmiana biegów itp. Dla mnie to inna kategoria pojazdów.

I żeby nie było, ja nic nie mam do skuterów, sam rozważałem kupno jednego lub drugiego na dojazdy do roboty i to raczej z większą pojemnością, choć mniejsze pojemności kusiły spalaniem ale dźwięk zazwyczaj jest nie do zniesienia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lbuster napisał:

Mi nie chodzi o pojemność (jak w przepisach). Kierowcy małolitrażowych samochodów mają taką samą robotę do zrobienia co kierowcy "normalnych" samochodów i mogą jeździć jak inni kierowcy.

Skuter to inna pozycja, inna zmiana biegów itp. Dla mnie to inna kategoria pojazdów.

I co tu jest bardziej pełnoprawne. Skuter 800ccm czy motocykl 125ccm :> 

 

GP800.png

125.png

Edytowane przez BUMERANG (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, BUMERANG napisał:

I co tu jest bardziej pełnoprawne. Skuter 800ccm czy motocykl 125ccm :> 

Ale nadal mocny skuter to skuter a słaby motocykl to motocykl ;) Inaczej nie będzie. No chyba, że bardzo słaby motocykl, to będzie motorower, ale nawet jemu bliżej do motocykla niż skuterowi.

@Cathay, nawet automat włożony do motoru tego nie zmieni ;) Ale ciekawa sprawa z tym automatem, zastanawiam się, jak się nim jeździ.

IMO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lbuster

Tu nie tyle chodzi o podział na motocykl/skuter a o podział kierujących tymi sprzętami na Motocyklista/...........   no właśnie kto? Skuterzysta? 

 

W dwuśladach zawsze jest to "kierowca". Nie tylko wówczas kiedy jedzie prawdziwym samochodem jak np. Ty ale nawet wówczas gdy jedzie dziwadłem typu suv czy inny van.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Cathay napisał:

podział kierujących tymi sprzętami na Motocyklista/...........   no właśnie kto? Skuterzysta? 

Zgadzam się - nie ma określenia na "skuterzystę" ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wracając do tego zdarzenia drogowego pomijając kto kim jest i czy był na bani czy nie.Motocyklista ruszał z prawego pasa i wjeżdżał na drugi od prawej czyli środkowy na poprzecznej drodze a kierowca auta startował z lewego czyli drugiego od prawej/ są tylko dwa/ i wjeżdza na środkowy czyli też drugi od prawej. Na tej poprzecznej drodze w obrębie skrzyżowania bus pas nie jest oznaczony i nie jest oddzielony linią ciągłą./ nie każdy jadący musi być z Krakowa/To w formie pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Cathay napisał:

Tu nie tyle chodzi o podział na motocykl/skuter a o podział kierujących tymi sprzętami na Motocyklista/...........   no właśnie kto? Skuterzysta? 

A co tym gościom brakuje :niewiem:

Idąc tym tokiem myślenia trzeba by zrobić podział na jeżdżących turystykami, przecinakami, enduro czy cruiserami. A o trajkach to już nie wspomnę. Każdy z tych typów moto wymaga innej techniki jazdy, innej pozycji etc.

Dla mnie motocyklista to ktoś poruszający się na dwóch kółkach z silnikiem.

Czytałem kiedyś artykuł o młodzieńcu, który na komarku pojechał sobie na wycieczkę na...Kaukaz. To jest dla mnie prawdziwy motocyklista i pretendent do tytułu " Iron Rump". 

Albo chociażby wypad na "Elefantentreffen".  Tam nie liczy się na czym. Tam trzeba tylko dojechać.

Ktoś kto lansuje się na deptaku tylko w słoneczne dni mając między nogami litr pojemności albo i więcej jest po prostu śmieszny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, BUMERANG napisał:

A co tym gościom brakuje :niewiem:

Kolego, wyrwałeś z kontekstu. @lbuster napisał że nie nazwał by kierujących skuterami motocyklistami, więc ja pytałem jak by ich nazwał.

Dla mnie to są normalni motocykliści. 

A koledzy z którymi upalaliśmy po mieście na 50-kach, potem zaczęli jeździć w wyścigach w Europie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz wyższa szkoła jazdy... sama technika... :-)

Tez sie smigało po miescie... 

A jak kolegi motorynka uciekła mi spod dupy w podstawówce i błotnik połamało... do dziś pamiètam... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.