Skocz do zawartości

Czy mają prawo?


szahtior

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, jacek00 napisał:

Każda przyczepa kempingowa jest rejestrowana jako przyczepa specjalna, przeznaczenie kempingowa. Możesz iść tą drogą i stać na stanowisku, że Twoja przyczepa nie jest przyczepą kempingową a specjalną.

Ale tak czy inaczej z sąsiadem, nie wygrasz. Następnym razem przebije Ci opony i tyle

Jestem dokładnie tego samego zdania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 101
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

30 minut temu, Commander napisał:

Jestem dokładnie tego samego zdania.

Do definicji, czy do sąsiada?

39 minut temu, mundek28 napisał:

Prościej wynająć garaż niż włóczyć się po sądach.

Będę szukał chyba. Na razie sprawdziłem ile kosztuje rezerwacja miejsca parkingowego. Ale chcą ok. 180zł/mc co mnie trochę otrzeźwiło. Parking strzeżony, na którym obecnie nie ma miejsc to 80zł/mc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Smolik napisał:

A może spróbuj porozmawiać z „uprzejmy sąsiadem” może zrozumie chyba że to taki dzban że nie ma po co …

Tylko że ja nie wiem kto to. Mogę się tylko domyślać. 

A teraz jak już dostaję nawet maile z ostrzeżeniami od straży miejskiej to już za późno. Gościu tam cierpliwie dzwonił i drążył, aż wydrążył.

Na tą chwilę przyczepa stoi na sąsiednim parkingu nieoznakowanym znakiem "P", więc jest legalnie. Ale tam może być inny sąsiad, to raz, ten sam gościu może pisać do urzędu miasta o poprawne oznakowanie parkingu (bo wychodzi mi że to taki "strażnik teksasu") to dwa, a po trzecie mam trochę dalej aby coś podłubać i nie sięgam z prądem. No i nie widzę jej teraz za bardzo z okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.05.2021 o 10:00, jacek00 napisał:

D-18 oznacza miejsce przeznaczone na postój pojazdów (zespołów pojazdów), z wyjątkiem przyczep kempingowych. Tak więc na parkingu oznaczonym znakiem D-18 nie możesz parkować samej przyczepy kempingowej, możesz parkować zestawem. Nic Ci nie da tłumaczenie, że przepis jest martwy, sąd jedynie może odstąpić od ukarania stwierdzając jakąś niską szkodliwość i Cię jedynie pouczą. No ale parkować tam nie możesz, więc poszukać musisz jakiegoś innego miejsca. 

Ja to rozumiem inaczej. Można parkować zestawem, ale nie może to być auto z przyczepą kempingową, tylko np. auto z przyczepką, taką zwykłą, towarową.

Oczywiście samą przyczepę nie można tam parkować, bo nie jest pojazdem silnikowym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to rozumiem inaczej. Można parkować zestawem, ale nie może to być auto z przyczepą kempingową, tylko np. auto z przyczepką, taką zwykłą, towarową.
Oczywiście samą przyczepę nie można tam parkować, bo nie jest pojazdem silnikowym. 
Przyczepa kempingowa jest pojazdem, więc gdyby nie napisali że za wyjątkiem przyczep kempingowych to i przyczepę mógłbyś parkować.

Zespół pojazdów to jest zespół pojazdów, i rozpatrywany jest zawsze jako całość. Więc zestawem zaparkować wolno, jeśli miejsce jest na tyle szerokie (patrz parkingi MOP), natomiast nie wolno zostawić samej przyczepy kempingowej - inne wolno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli desperat poczuje się bezsilny to zrobi ze złości szkodę. To miałem na myśli.
Dokładnie. Na razie jest usatysfakcjonowany, prawo działa. Poza tym twarde prawo ale prawo. Jest zakaz parkowania to nie parkować i nie dziwić się że ktoś to egzekwuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jacek00 napisał:

Zespół pojazdów to jest zespół pojazdów, i rozpatrywany jest zawsze jako całość. Więc zestawem zaparkować wolno, jeśli miejsce jest na tyle szerokie (patrz parkingi MOP), natomiast nie wolno zostawić samej przyczepy kempingowej - inne wolno

To po co w takim razie tabliczka T-23e? Dla samej przyczepy?

Edytowane przez Mars (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Mars napisał:

To po co w takim razie tabliczka T-23e? Dla samej przyczepy?

No zgodnie z rozporządzeniem to umieszczona pod znakiem D-18 „parking” tabliczka T-23e oznacza, że na parkingu jest dopuszczony także postój przyczep kempingowych, a nie zespołu z przyczepą kempingową. Czyli domyślnie samo D-18 zabrania postoju przyczep kempingowych (inne mogą), natomiast kiedy pod znakiem D-18 jest T-23e to postój przyczep kempingowych jest dozwolony. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i chyba zapomniałem napisać. Dostałem odpowiedź od miasta, że nie założą tabliczki T-23e. Obawiają się że zaraz będzie pełny parking przyczep.

No a ktoś się orientuje czy są jakieś szanse na zmianę w kodeksie drogowym, lub doprecyzowanie, że wolno parkować przyczepą, a nie wolno "się kempingować" na parkingu. Jest nas tu trochę na forum, można też pozbierać trochę ludzi na innych, jeśli trzeba podpisów lub coś w tym stylu. Czy mamy jakąś siłę przebicia, aby zmienić durny przepis?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Łza Włóczynutka napisał:

Ciekawe, czy to PL przepis czy tylko implementacja jakiejś globalnej dyrektywy.

Sądzę, że właśnie odwrotnie, że jest to jakiś relikt po PRLu. 

A czy przepisy dotyczące oznakowania dróg nie powinny być jednolite w całej UE?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.