Skocz do zawartości

Karawaning ale z drugiej strony :-)


Piórek

Rekomendowane odpowiedzi

Racja z płytami. Nogi od stołów i krzeseł nie lubią ich. myślałem aby dać je w główym ciągu komunikacyjnym czyli od bramy do furtki na plażę a na parcelach żwir.

Zamiast żwiru nie lepiej zagęścić trawę odpowiednim gatunkiem. Trawa daje lepsze skojarzenie z naturą i będzie pasowała do trawy w ażurach na ciągu komunikacyjnym.  Chcesz ten, żwir, bo teren jest podmokły i żwir zastępowałby drenaż?

Zielona trawa to ideał, ale nie powinno się jej przykrywać podłogami w przedsionkach, bo marnieje. Czy wszyscy się z tym zgodzą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastosuj coś, co nazywa się geokratą np:

 

http://www.ogrodniczy-sklep.pl/kratki-trawnikowe-wzmocnienie-trawnikow-i-nawierzchni-drogowych/kratki-trawnikowe-na-podjazdy-i-parkingi_k_31.html

 

z jednej strony wzmacniasz podłoże, z drugiej masz trawę. Kraty do ruchu samochodowego są sztywne i można po nich spokojnie jeździć.

 

Co do parcel - zrób parcele, ale też miejsca dla przyczep i kamperów nieparcelowane. Dla mnie osobiście stanie na parceli jest nie do końca tym, co tygryski lubią najbardziej. Zdecydowanie preferuję (i wiele osób które znam) takie coś:

 

P1060299.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam kamer po wifi...

Ja też, dlatego proponowałem po kablu. WiFi da się też zrobić, tylko kwestia kasy. Robiłem monitoring w halach produkcyjnych 16 sztuk po sieci bezprzewodowej a cały nadzór kilometr dalej w biurze. Wszystko się da ale to nie zabawki po 200 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobre odwodnienie i odpowiednie spadki a nie jakieś betony, beton to mamy w miastach  :skromny:

parcele możesz wygrodzić sadzonkami, kiedyś urosną, posadź też drzewa tylko nie brzoze bo śmieci w sierpniu ;)

WIFI tak, nie każdy ma jednak net w tel, a czy każda siec ma u Was zasięg (UMTS czy LTE) ?

 

kuchnia polowa tak, może to byc altana z podłączem prądu na początek 

 

dróżki mogą byc szersze i wtedy auta parkują wzdłuż, to już musisz sobie rozplanowac 

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do  utwardzenia coś takiego jak ażur plastikowy ,jeżdżę po budowach i często zrobiona jest z tego droga ,wytrzymuje nacisku zestawu nawet na piachu ,nie niszczą tego nawet kopyta koni ,trawka rośnie aż miło i nie trzeba podbudowy ,dobrać trzeba tylko o odpowiednim nacisku ,https://www.bud-net.pl/kratki_trawnikowe/

Edytowane przez adaml61 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasięg sprawdze jak będzie LTE to zero problemów. Jakiś również router + net modemie USB i po temacie.

 

... i 5 użytkowników z zasyfionym sprzętem  i masz po internecie... i pakiecie i przepustowości... internet szybciej sie skonczy jak zacznie...

Edytowane przez BartoszK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastosuj coś, co nazywa się geokratą np:

 

http://www.ogrodniczy-sklep.pl/kratki-trawnikowe-wzmocnienie-trawnikow-i-nawierzchni-drogowych/kratki-trawnikowe-na-podjazdy-i-parkingi_k_31.html

 

z jednej strony wzmacniasz podłoże, z drugiej masz trawę. Kraty do ruchu samochodowego są sztywne i można po nich spokojnie jeździć.

 

Co do parcel - zrób parcele, ale też miejsca dla przyczep i kamperów nieparcelowane. Dla mnie osobiście stanie na parceli jest nie do końca tym, co tygryski lubią najbardziej. Zdecydowanie preferuję (i wiele osób które znam) takie coś:

 

P1060299.jpg

Piękna biesiada :yes:  Takie właśnie spotkania lubię :]

 

Jednym z powodów dla których omijam kempingi są właśnie boksy. Coś okropnego i wbrew moim wyobrażeniu o karawaningu-wolności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna biesiada :yes:  Takie właśnie spotkania lubię :]

 

Jednym z powodów dla których omijam kempingi są właśnie boksy. Coś okropnego i wbrew moim wyobrażeniu o karawaningu-wolności.

 

To w piątek pakuj cepkę i ruszaj do Podlesic. Przywitamy Cię z otwartymi rękami (i nie tylko :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym z powodów dla których omijam kempingi są właśnie boksy. Coś okropnego i wbrew moim wyobrażeniu o karawaningu-wolności.

Podzielić kemping na cześć z parcelami i na koczowisko, nie każdy ma takie same potrzeby i wizję wypoczynku ;)

 

Placyk zabaw dla dzieci oddalić w najdalszy kąt i odgrodzić :lol:

 

Wysłane z telefonu

 

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w piątek pakuj cepkę i ruszaj do Podlesic. Przywitamy Cię z otwartymi rękami (i nie tylko :P)

Na weekend już mamy zaplanowane Góry Stołowe :]

Oczywiście dziękuję za zaproszenie. Mam nadzieję że jeszcze na nie jednym koczowisku się spotkamy :yay:

Podzielić kemping na cześć z parcelami i na koczowisko, nie każdy ma takie same potrzeby i wizję wypoczynku ;) Placyk zabaw dla dzieci oddalić w najdalszy kąt i odgrodzić :lol: Wysłane z telefonu

Wszystkim nie dogodzisz i każdy musi sobie wybrać co mu odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie chcę wszystkim dogadzać ;-) ma być ładnie, czysto, kulturalnie i wesoło... Wiadomo że zawsze znajdzie się maruda, któremu nic się nie podoba :-) Czy ewentualne miejsce nieparcelowane może być dalej od sanitariatów i przyłączy? Jeśli ktoś nie staje na parceli to chyba musi liczyć się z odległościami ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma tak, że każdemu dogodzisz. Uwielbiam stać na parceli, nie martwię się, że wyjdę rano z przyczepy i nadepnę kogoś na głowę, bo akurat rozbije mi namiot pod drzwiami - a tak bywa na zatłoczonych campingach bez parceli (oczywiście rażący przykład).

 

gorzej jak maruda z parceli będzie Ci mówił, że Ci z nieparcelowanego chodzą obok jego parceli do łazienek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.