Skocz do zawartości

Karawaning ale z drugiej strony :-)


Piórek

Rekomendowane odpowiedzi

Utwardzanie płytami chyba jednak to nie jest to ;) Będą tez przyjeżdżać ludzie z namiotami. (np. motocyklistów sporo tak podróżuje) Rozbijanie namiotu na płytach.. Chyba że dla namiotowców przewidujesz osobną łączkę - widziałem też takie rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś coś o parkingu ...

 

to czego nie lubię i większość karawaningowców, gdy część kempingu wykorzysytywana jest jako parking dla gości z plaży ... 

Taki jest w Bielsku Białej - super kamping ale w ciągu dnia w większości zamienia się w parking :(

 

Jeśli tak to w pełni odgrodzony żeby ludzie parkujący nie chodzili pomiędzy przyczepami 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu WiFi - dla turystów z Polski to faktycznie nie jest niezbędne, bo w sieciach komórkowych jest to dostępne. Weź jednak pod uwagę, że będziesz miał tez gości zza granicy.

Ja podróżuję głownie objazdowo i bardzo sobie cenię jak mam możliwość skorzystania z internetu na kempingu. Nie mam ochoty kupować w kazdym odwiedzanym kraju karty SIM, tym bardziej że wiąże się to teraz często z formalnosciami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil_K

 

Nie przewiduję parkingu dla kogokolwiek innego poza klientami campingu. Plaża nie jest ogólnodostępna. Korzystać z niej mogą tylko właściciele kilku działek i ich goście czyli m.in. goście kempingu.

 

michalnap

 

Masz rację o przybyszach z zagramanicy nie pomyślałem a ten rodzaj turystyki jest bardzo popularny w DE i FR.

Edytowane przez Piórek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyty ażurowe ładnie wyglądają i sprawdzają się tylko na parkingach. Na kempingu to zły pomysł. Trzeba będzie trafiać :zly: z ustawieniem nóg podporowych (ustawiona na krawędzi elementu betonowego na 100% go wykruszy), stołu, krzeseł, przedsionka. Zdecydowanie lepiej sprawdzi się drobny żwir lub tłuczeń. Żywopłoty wydzielające poszczególne kwatery są naprawdę mile widziane. Zapewnią prywatność i zrekompensują po części brak drzewek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za kilka miesięcy temat roamingu internetu powinien się zakończyć. Nie pamiętam daty ale chyba lipiec 2017. Tymczasowo możesz wsadzić do puszki 3 stare smartfony ;).

 

Pisałeś o monitoringu. Na pewno będzie to rozwiązanie sieciowe więc kable pod sieć WiFi będą. W temacie monitoringu mogę Ci pomóc z doborem sprzętu, konfiguracją i rabatami. Jak zrobisz sieć lan to tylko dodatkowy acces point i masz WiFi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja z płytami. Nogi od stołów i krzeseł nie lubią ich. myślałem aby dać je w główym ciągu komunikacyjnym czyli od bramy do furtki na plażę a na parcelach żwir.

Monitoring będzie bo musi być. Co do wifi to faktycznie przy rozprowadzonej skrętce nie robi to różnicy. Rzeczywiście w lipcu tego roku EU likwiduje roaming wiec problem znika :-) Być może zrobię jakiś hotspot koło recepcji aby był w razie czego :-) Dzięki za propozycję z kamerami. Mam człowieka od tego w firmie i ma się tym zająć :-) Ale będę pamiętał o Twojej propozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Internet w smartfonie każdy ma ale w takim laptopie już niekoniecznie. I dlatego Wifi się przydaje. Owszem można sobie zrobić swój Access point ale nie każdy tak umie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja z płytami. Nogi od stołów i krzeseł nie lubią ich. myślałem aby dać je w główym ciągu komunikacyjnym czyli od bramy do furtki na plażę a na parcelach żwir.

Zamiast żwiru nie lepiej zagęścić trawę odpowiednim gatunkiem. Trawa daje lepsze skojarzenie z naturą i będzie pasowała do trawy w ażurach na ciągu komunikacyjnym.  Chcesz ten, żwir, bo teren jest podmokły i żwir zastępowałby drenaż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.