Skocz do zawartości

przyczepa czy kamper


chris_66

Rekomendowane odpowiedzi

20-30 letnim dizlem juz dlugo nie pojezdzisz po swiecie... od przyszlego roku wjazd z EURO4 skutecznie wyeliminuje wszyatkie stare trupy...

"Trupy" i owszem, ale do takich kampery raczej się nie zaliczają, a i zawsze można będzie go (starego) na żółte tablice przerejestrować i stanąć w centrum każdego starego miasta (gdzie jest parking) :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 200
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

"Trupy" i owszem, ale do takich kampery raczej się nie zaliczają, a i zawsze można będzie go (starego) na żółte tablice przerejestrować i stanąć w centrum każdego starego miasta (gdzie jest parking) :]

 

powodzenia - w 80% drog i panstw - zolte tablice poruszaja sie na lawecie - i na kazdy wyjazd z PL musisz miec zgode konserwatora... Lepiej zezlomowac takiego trypla jak zalatwiac zolte tablice i wszelkie papiery do swobodnego poruszania sie. 

 

Przy opuszczaniu kraju w wielu przypadkach musisz miec takze ubezpiecznie a nie jest to zwykle OC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O zkazach było już w 2008

2lata temu wymieniłem auto z euro 4 na 3

Jak gdzieś zobacze ten zakaz na mojej drodze to przyznam rację ze to problem...

Narazie jeżdżę starymi trupami a stara przyczepę będę bez efektu chciał sprzedać...

Ale cóż, ja chyba często lubię pod prąd :-)

 

I nadal uważam że przyczepa lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powodzenia - w 80% drog i panstw - zolte tablice poruszaja sie na lawecie - i na kazdy wyjazd z PL musisz miec zgode konserwatora... Lepiej zezlomowac takiego trypla jak zalatwiac zolte tablice i wszelkie papiery do swobodnego poruszania sie. 

 

Przy opuszczaniu kraju w wielu przypadkach musisz miec takze ubezpiecznie a nie jest to zwykle OC

BartoszK pisałeś o planach wprowadzenia ograniczeń Euro4 (w Polsce wnioskuję,bo za granicą ona już istnieje) więc ja tyż piszę tylko o Polsce.

O zkazach było już w 2008

...

Ale cóż, ja chyba często lubię pod prąd :-)

Zmienił się rząd i zmieniły się plany.

...

Chyba mam tak samo :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BartoszK pisałeś o planach wprowadzenia ograniczeń Euro4 (w Polsce wnioskuję,bo za granicą ona już istnieje) więc ja tyż piszę tylko o Polsce.

 

Ja raczej skupiam sie na terenach poza Polską - owszem istnieja w wiekszosci miast, ale w najblizszych latach planowane sa odcinki autostrad z ograniczeniami, drogach lokalnych przy terenach chronionych i turystycznych - za 2-3 lata problemem bedzie przejazd np przez D czy CZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej skupiam sie na terenach poza Polską - owszem istnieja w wiekszosci miast, ale w najblizszych latach planowane sa odcinki autostrad z ograniczeniami, drogach lokalnych przy terenach chronionych i turystycznych - za 2-3 lata problemem bedzie przejazd np przez D czy CZ

Pogubiłem się w tym Twoim myśleniu BartoszK :] , to co tu mi z normami Euro4 "wyjeżdżasz" (nie mam tutaj żadnych złych intencji/żalu/pretensji-dla jasności) które chcieli wprowadzić w Polsce żeby później napisać, że na terenach poza Polską się skupiasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zabierasz dokumentów jak idziesz zwiedzać  :look:

ja zabieram, ale pomyśl ile ludzi zostawia dokumenty w sejfie w bezpiecznym kamperze. Na wyjazd za granicę warto mieć dwa komplety - dowody osobiste i paszporty, trzymać osobno. Nigdy nie wiadomo czy ukradną kampera całego, czy okradną przyczepę zostawioną na campingu czy może Ciebie na spacerze po pięknej starówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ewentualnie jeszcze dodam do rozważań - kamper blaszanka, alkowa, półintegra czy integra, a może autobus... każdy inny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kamper to alkowa z piętrowym łóżkiem na bardziej leniwe wyjazdy, albo dobra blaszanka na szybkie zwiedzanie

 

wysłane z telefonu

 

 

 

 

pomyśl ile ludzi zostawia dokumenty w sejfie w bezpiecznym kamperze.

Niech myślą ci co zostawiają, nie mój problem, ja mam swoje metody

 

 

 

wysłane z telefonu

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma plusy i minusy i to taka sama różnica jak jazda z namiotem, przyczepą namiotową czy też klasyczną kempingową, a może do tego wszystkiego dodać ... laminatowa Niewiadówka...każda inna i ma swoje plusy i minusy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i czytam i widzę strasznie bezsensowna dyskusję.

Kamper to zupełnie co innego niż przyczepa. Nie da się porównywać podróży kamperem a podróży z przyczepą. To zupełnie inne podróżowanie, a jedno i drugi jest tak samo świetne.

A co do norm spalin i zakazów... co z tego, że do centrum miast nie można wjechać kamperem, bo nie spełnia odpowiednich norm spalin... a przyczepa tez nie wjedziemy bo po prostu nie me sensu się pchać długim zestawem bo i tak nigdzie nie zaparkujemy.

Sam mam teraz kampera i już nawet miałem taki głupi pomysł by go sprzedać i wrócić do przyczepy - i wtedy na parkingu zobaczyłem ludzi z przyczepami którzy w deszczu "przerzucają" dzieciaki z auta do przyczepy, odkręcają podpory i  podstawiają zbiorniki na szarą wodę... no i mi się odechciało.

Z drugiej strony jesli jedziemy po kempingach to sobie myślę, że może i wrócić do przyczepy.

Ogólnie odniosę się do mojego pierwszego drugiego zdania.

A co do kampera - mam alkowę ale teraz to bym szukał półintegrala. Blaszanka ok - ale dla 2 osób. 4 osobowa rodzina potrzebuje trochę więcej miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.