Skocz do zawartości

zigi

Rekomendowane odpowiedzi

Michał jak najbardziej masz racje, nic dodać nic ująć :ok:  ja z takim czymś spotkałem się niejednokrotnie i to tez robią osobówki bez przyczepy :pad:

ale to co napisałem to jest to co ja bym zrobił zamiast się pienić :smirk:  na końcu wyszło by na to że ten manewr wyszedł by szybciej, a na następnej górce

jak napisałeś i tak by został wyprzedzony, szkoda że kierowca "dużego" tak ostro zareagował, dla mnie zupełnie niepotrzebnie.

Ten  z volvo jeszcze powinien po dupie dostać bo wyprzedził z prawej strony i zajechał drogę "dużemu" to trzeba być dopiero niepoważnym. :pad: i to on dla mnie

spowodował największe zagrożenie, powodując nagłe hamowanie "dużego" 

Niestety są tu tacy co są uczuleni na takie "duże" auta i nie zmienią swojego zdania. nie bo nie :foch:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 672
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Moje 3 grosze:

Najmniejszy pod maską Sharan to bodaj 1,9TDi. Nie sądzę że z tak małą budką nie mógł się rozkręcić na tyle by ten niebezpieczny manewr sprawnie wykonać i nie tamować ruchu.

Ale...

Może był znak ograniczenia do 90 - a przepisowy Helmut słusznie uważa że znaki dotyczą wszystkich (z wyjątkiem nerwowego Volvo) więc nie ma mowy o tamowaniu ruchu. Do tego przepisowy Helmut zawsze jedzie wolniej niż mu wolno, to nas Polaków irytuje i mnie też.  My lubimy przepisowo tak +5...10/h i nikomu nikt nic...

Inna teza. Może Helmut w Sharanie zobaczył znak ograniczenia do 90 ale nie dostrzegł tabliczki z wyznaczonymi godzinami obowiązywania lub np Bei Neisse za co kierowca dużego miał mu za złe.

Nie popieram nerwowości, ale sam w nią czasami popadam, serio. Jednak szybko wybaczam.

Latam głównie po D, na tempomacie najczęściej 120/h (osobowy kombi roboczowóz)  Zauważyłem , że często jestem wyprzedzany przez pojazd który chwilę potem jedzie o 2/h wolniej, to irytuje, wyłączam/koryguję tempomat przez dosłownie takiego ba-ra-na, nie pozwala sobie odlecieć i też zwalnia... No to pedał, zdystansuję go...

Po chwili stabilnej 120/h sytuacja jak deyavu i wiem że nie robią tego złośliwie.

.

Dziś wracając ze szkolenia na rondzie leżał na boku Magnum z naczepą :(

Jaki błąd mógł popełnić kierowca?

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A każdy zapomniał o volviaku, miszczunio :)

 

Żeby nie było, ja też mam volvo.

 

Ale chyba każdego denerwuje, jak dwie ciężarówki się wyprzedzają przez minutę. Tutaj to trwało kilka minut, tak więc nie dziwię się, że gościowi w volvo puściły nerwy.

 

Nie zmienia to faktu, że złamał przepisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj ciekawą sytuacje spotkałem na drodze. Zawodowiec położył załadowany zestaw na rondzie ;)

 

 

http://www.gazetalubuska.pl/wiadomosci/krosno-odrzanskie/g/ciezarowka-przewrocila-sie-na-rondzie-kolo-krosna-odrzanskiego,12007451,23484843/

Edytowane przez PLopaPL (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A każdy zapomniał o volviaku, miszczunio :)

Nie każdy :)

 

...

znaki dotyczą wszystkich (z wyjątkiem nerwowego Volvo)

.

.

.

Dziś wracając ze szkolenia na rondzie leżał na boku Magnum z naczepą :(

Jaki błąd mógł popełnić kierowca?

(foto)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce brak trzeciego pasa daje znak o sobie

 

Dokładnie, powtórzę sytuację, którą już opisywałem.

 

Niemcy, jadę 3-pasmówką prawym pasem około 160 km/h. Środkowym pasem wyprzedza mnie porsche z prędkością co najmniej 200.

 

Środkowym? Aaaa, zostawił miejsce dla jadących szybciej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj ciekawą sytuacje spotkałem na drodze. Zawodowiec położył załadowany zestaw na rondzie ;)

Powtórzę bo w edycji foto nie wlazło.

Dziś na rondzie leżał na boku Magnum z naczepą, jaki błąd mógł popełnić kierowca?

post-2083-0-08036400-1492802514_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, powtórzę sytuację, którą już opisywałem.

 

Niemcy, jadę 3-pasmówką prawym pasem około 160 km/h. Środkowym pasem wyprzedza mnie porsche z prędkością co najmniej 200.

 

Środkowym? Aaaa, zostawił miejsce dla jadących szybciej...

U nas podobnie ,jadę 120 ,wyprzedzam a już z tylu widzę zbliżający się szybko pojazd ,szybko bo jedzie lekko 160, trzeba uciekać i ekonomiczna jazda idzie w pizd....

Oczywiście jazdę bez budki :)

Edytowane przez maciejek34 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.