Skocz do zawartości

Przelewanie gazu z butli 11l do 5l


Rekomendowane odpowiedzi

Ha! A jak z ogniska smakuje ! :D

.

Nie rozumiem czemu upierasz się na napełnianie a nie na bezpieczną wymianę?

Butle na każdej SZANUJĄCEJ stacji LPG wymienisz bez problemu.

Mi butla holenderka 5kG wystarczyła na kilka weekendów i cały urlop. Uwierz, było po drodze setki stacji wymieniających.

Nie widziałem jeszcze stacji z LPG gdzie by wymieniali butle 5 kg i to jeszcze holenderskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 159
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jak bardzo trzeba swojej nacji nienawidzieć aby tak pisać.

 

Nienawidzić - Nienawidzę jedynie debili wyprzedzających pod górkę na podwójnej ciągłej

 

Proszę zrozum że Polska to nie kraj debili.

 

??????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem jeszcze stacji z LPG gdzie by wymieniali butle 5 kg i to jeszcze holenderskie

 

Ed sprostuję. Chodziło mi o zapas jaki miałem. Nie wymieniałem holenderki, miałem ją na urlop pełną, a po drodze szereg stacji gdzie butle PL wymieniali różne. 5kG PL też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie drocze sie...

 

poprostu temat mam obeznany z kazdej strony - pracuje przy gazie ponad 10 lat... ;)

 

 

i wbrew pozorom gaz tak szybko nie wybucha :hehe:

 

I tu się zgodzę, pracuje przy maszynach gdzie styron jest spieniany butanem i poza tym że czasami

gaz na wylocie dyszy się zapali to nic nie wybucha, nawet podczas "odpowietrzania" układu

gaz potrafi się dosłownie wylewać ze specjalnego komina to i tak się nic nie dzieje.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ed sprostuję. Chodziło mi o zapas jaki miałem. Nie wymieniałem holenderki, miałem ją na urlop pełną, a po drodze szereg stacji gdzie butle PL wymieniali różne. 5kG PL też.

 

I w ten sposób pojawiają się "fałszywe informacje", które potem są prostowane, a po co, nie można od razu napisać o co chodzi. Czyżby chodziło o licznik postów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu się zgodzę, pracuje przy maszynach gdzie styron jest spieniany butanem i poza tym że czasami

gaz na wylocie dyszy się zapali to nic nie wybucha, nawet podczas "odpowietrzania" układu

gaz potrafi się dosłownie wylewać ze specjalnego komina to i tak się nic nie dzieje.

Pozdrawiam.

 

Po to mamy gaz by go palić na końcu tego czy owego ale zawsze zgodnie z przeznaczeniem.

 

U mnie gazownicy wymieniając przyłącze przy fundamentach też z racji cholernych mrozów podpalili sobie ulatniający się gaz i przez dłuższy czas pracowali w wykopie przy takiej metrowej pochodni by było im ciepło , przy sąsiednim budynku na drugi dzień powtórzyli wyczyn ale coś poszło nie tak i po kilkunastu minutach jak walnęło to jeden wyskoczył z kufajki a na łby posypały się im szyby z 2 pięter. Fachowcy. :)

 

Wiadomo że najniebezpieczniejsze jest odpalenie jakieś kumulacji nagromadzonego gazu. = pewne BUM i że są teorie (podkreślenie celowe) że zapalony za otwartym zaworem butli gaz nie wybuchnie bo spalanie odbywa się wyłącznie na zewnątrz zaworu.

A dla hołdujących tym teoriom polecam porozmawianie z jakimś doświadczonym spawaczem gazowym z długim stażem (z przed czasów bezpieczników przeciwzwrotnych) jak ganiał za skaczącymi wężami by je w panice załamać bo nastąpiła "cofka płomienia " z palnika i gaz zaczynał palić się w wężach idąc w stronę butli.

Nie jeden to przeżył , nie jeden nie miał tego szczęścia. Dla tego wymyślono bezpieczniki na węże oraz zasadę nieopróżniania butli do zera by uniknąć odwrotnej różnicy ciśnień sprzyjającej temu śmiertelnemu zjawisku.

 

Pozdrawiam. i niech szczęście dalej dopisuje zwolennikom i domorosłym fachowcom wszelkiej woltyżerki z gazem.

 

Ps. Kiedyś używałem butli 3kg i nie pamiętam bym miał problem z wymianą gdziekolwiek na stacji czy markecie (trójmiasto i okolice) może teraz coś się zmieniło.

Cóż , często jest tak że "nie wezmę towaru , który mi nie schodzi" . Może era trójek już się po woli kończy ? i dlatego dystrybutorzy mają ich coraz mniej Ale nawet jeśli tak to można iść za erą i zastąpić piątką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. Kiedyś używałem butli 3kg i nie pamiętam bym miał problem z wymianą gdziekolwiek na stacji czy markecie (trójmiasto i okolice) może teraz coś się zmieniło.

 

 

ano nic nie zmienilo sie jesli chodzi o butle - doslownie nic...

 

mianowicie od kilkunastu czy kilkudziesieciu lat sa w obiegu u ludzi te same butle

te same to znaczy takie ktorym kilkanascie czy kilkadziesiat lat temu uplynal termin legalizacji tych butli

 

sa sporadycznie uzywane i wygladaja jak nowki, ale co z tego...

 

nie raz przychodzili klienci co mieli butle z poczatku lat 70-tych...

i ludzie sie dziwia ze punkty nabijania/wymiany butli nie chca tego przyjmowac - trzeba byc :sciana: ... zeby od klienta wziac stara butle bez legalizacji i dac mu butle z legalizacja a najlepiej nowa :)

 

a klient jeszcze by sobie zyczyl zaplacic tylko za gaz...

 

ktora rozlewnia bedzie ryzykowala nabicia starej butli? nikt nie wie czy to jest klient czy jegomosc z UDT, PIH czy jeszcze innej instytucji ktory ma ochote zrobic prowokacje....

 

nikt nie bedzie ryzykowal zarobku kilku zlotych dla kary kilku setek czy tysiecy...

 

z doswiadczenia wiem ze w obiegu jest duzo butli z przebita data waznosci - ot pseudo punkty wymiany nabijaja w szopach czy garazach nowe daty - oczywiscie stempla dozoru na takiej butli nie uswiadczymy

 

i wytlumacz potem klientowi ze ta butla to zlom jak klient mowi "Panie wymienili mi ja na punkcie - a data waznosci jest tutaj - nie widzisz Pan..."

 

wtedy nie pozostaje nic innego jak poinformowac klienta ze swoja "nowke" wymienil na przemalowanego lumpa i poprostu dal sie wyru...

 

a takich lumpow w super stanie na allegro jest masa...

 

 

coraz ciezej takie butle wymienic bo jedynie maly odsetek tych butli ma legalizacje... ot caly problem

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w ten sposób pojawiają się "fałszywe informacje", które potem są prostowane, a po co, nie można od razu napisać o co chodzi. Czyżby chodziło o licznik postów?

Nie fałszywe, tylko nie zrozumiane.

Jak ktoś nie dokładnie mnie zrozumie i się upomni , to z przyjemnością wyjaśniam dla idei - nie dla cyferek . :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę obawiam się o Wasze zdrowie podczas ewentualnego przelewania gazu - jakieś wyładowanie elektrostatyczne od pończoch towarzyszącej laski, za dużo gazowej mgiełki i sprawy wymykają się z ręki.

Moim zdaniem, bezpieczniej jest podłączyć się długim wężem do butli głównej - 11 kg i tym sposobem zasilać np. dodatkową kuchenkę w przedsionku.

post-3287-0-00371500-1352263929_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie fałszywe, tylko nie zrozumiane.

Jak ktoś nie dokładnie mnie zrozumie i się upomni , to z przyjemnością wyjaśniam dla idei - nie dla cyferek . :hej:

 

No cóż rozumiemy to co piszesz, a nikt nie jestem duchem świętym, żeby wiedzieć co masz na myśli. Sam napisałeś sprostowanie coś w tym jest. Pisz od razu jasno, chyba że pisanie szyfrem sprawia Ci przyjemność. A wyjaśniajmy nie dla idei tylko z potrzeby pomocy innym. Tym się różnimy i niech tak zostanie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam,

 

dziś po raz pierwszy przelałem gaz zgodnie z opisem (z odkręceniem zaworka) - wcześniej przelewałem gaz bez tego zabiegu, trwało to wieki i musiałem potrząsać butle. Pytanie mam takie:

 

- jakie są straty gazu przez zaworek?

 

pytam bo butlę 11 kg rozlałem do 2 butli 5 kg i efekt jest taki że jedną przelałem - wlałem 6 kg, a do drugiej poszło tylko 4 kg. Czyli 1 kg uciekł zaworkiem albo butla 11 kg ma w rzeczywistości mniej gazu.

 

pozdrawiam. Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj szukałem w okolicach Tychów zakładu gdzie napełniają butle 5kg i znalazłem w http://panoramafirm.pl/ma%C5%82opolskie,o%C5%9Bwi%C4%99cimski,brzeszcze,partyzant%C3%B3w,31/centrum_sprzedazy_gazow_propan_butan-pebzm_frp.htmldzwoniłem i za 50zł napełnią moja butlę  :yay:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.