Skocz do zawartości

kamper czy przyczepa


emu52

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie, pies pogrzebany jest chyba nie w cenie, choć pewnie dla wielu zdanie :

 

im droższa/droższy, tym lepsza/lepszy z pewnością daje największą satysfakcję z jeżdżenia z przyczepą/kamperowania,

 

to myślę, że problem tkwi w tym co dla nas jest ważniejsze i co nam bardziej odpowiada - czy wolimy trochę leniwy, osiadły tryb wakacjowania z przyczepą, czy też dynamiczne wakacje z pokonywaniem setek/dziesiątków kilometrów dziennie.

Jest tez inna sprawa - czy mamy aż tyle czasu aby kampera wykorzystać nie tylko w 2/3/4 tygodnie w roku ale także w weekendy, jesienią i wczesną wiosną, bo chyba tylko tak można uzasadnić jego kupno.

 

Viwat kampery.

Viwat przyczepy.

Viwat wszyscy bywalcy kempingów, camperpark-ów, stellplatz-ów a nawet miejsc pod supermarketem.

:bzik:

 

I tak powiedzą o nas, że jesteśmy nienormalni....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 194
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

ja to mam dylemat: potrzebuję i kampera i przyczepy

latem stacjonarny, poza sezonem mobilny :bzik::zlo:

 

zgadzam się, że kampera nie opłaca się posiadać tylko na wakacje oraz dla kilku krótkich wyjazdów w roku. sezonowi użytkownicy kamperów doprowadzają swoje autka częstokroć do ruiny (auto musi jeździć regularnie)

 

poza tym myślę, że trzeba mieć duszę podróżnika żeby się decydować na aktywność z kamperem.

a przyczepka? zawsze gotowa czeka do wyjazdu, prawie bezobsługowa, cierpliwie znosi całe miesiące nieużytkowania

 

czy nie tutaj następuje podział użytkowników kamperów i przyczep?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eler, to ja jednak wole przejechac te tysiace kilometrow moim autem ciagnac przyczepe :zlo:

jule widzisz ja te tysiące kilometrów robie samochodem osobowym oraz ciężarowymi na co dzień po naszych zatkanych i dziurawych drogach, a jak wsiadam do kampera może to tylko dostawczak czuje odprężenie i czuję się jak w domu w każdej chwili nie zależnie od pogody i innych uwarunkowań staję np.śpię , robie kawe, jedzonko, sisiu itp.

I druga sprawa że lubię się przemieszczać zawsze ze swoim dobytkiem nie zagrzewam miejsca dłużej niż na 3 dni ale wtedy mniej aktywnie, co do wyjazdów z kampingu to zawsze jesteśmy spakowani bo nic praktycznie się nie rozpakowuje prócz brudnych talerzy no może stolik i krzesła a markizę się zwija 1 minute :bzik:

i co jest ważne to połączenie kabiny z zabudową czego mi brakuje w sam.z przyczepą, a i manewrowanie ,zawracanie, parkowanie nawet w największych miastach nie sprawia takiego problemu jak z przyczepą oraz ten komfort psychiczny że muszę wrócić na kemping tam gdzie zostawiłem przyczepę , tutaj mam pełną improwizację i tak zawsze jest dobrze

 

o widzisz i to mi sie podoba :ok: wlasnie takie argumenty przedstawiajace sprawe, sa dla mnie bardzo wartosciowe jako informacje. Kazdy kto czyta, moze przemyslec sprawe dla siebie tz mam taki i taki styl podrozowania, to i to lubie, to i to potrzebuje i juz latwo porownac zeby cos dla siebie dobrac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to mam dylemat: potrzebuję i kampera i przyczepy

latem stacjonarny, poza sezonem mobilny :bzik::zlo:

 

Affa, a skąd wiedziałeś, że o Was myślałem pisząc o kamperach ?

 

Pozrawiam serdecznie, Jacek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja se kupie movera i będę miał kampera i przyczepę jednocześnie :zlo: A turyści się nie śpieszą więc zda egzamin :ok:

 

myslisz ze dostaniesz tyle urlopu zeby "domoverowac" do Hiszpanii ? :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że ekolodzy uniemożliwili by przejazd z powodu ilości akumulatorów jadących w tej przyczepie :bzik:.

 

No ale odchodzimy od tematu :zlo:!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Affa, a skąd wiedziałeś, że o Was myślałem pisząc o kamperach ?

 

pokrewieństwo dusz :D

 

żeby Cię zdenerwować: siedzimy sobie właśnie na Pierwszym Kempingu Na Półwyspie i pijemy piwo

dziewczyny zasnęły po niesamowitej zabawie na placu zabaw

teraz wiem, że Twoje słowa "najlepszy kemping na półwyspie" nie były rzucone na wiatr. to szczera prawda :ok:

 

tylko co tutaj robi ten Pan ze szlifierką kątową???

niby rozumiem, że potrzebne mu rurki do przedsionka, ale teraz mu się przypomniało? teraz??? :bzik:

 

generalnie jest BOSKO, spodziewałem się głośnego towarzystwa, ale to pewnie dopiero w sezonie.

chociaż żona wypatrzyła dzisiaj sporo osobników nadających się na www.pudelek.pl :zlo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No chyba już wszystko napisano w tym temacie. Ja jednak jeszcze dopowiem co nieco. Jeżdżę przyczepami już prawie 30 lat. Ostatnio zastanawiałem sie nad zakupem kampera. Jednak po obejrzeniu kilku egzempalarzy pozostałem przy przyczepach. Argumentów za i przeciw formułowicze podali już wiele. Dla mnie jazda z kamperem jest o tyle wygodniejsza, że lepiej się nim steruje. Łatwiej wyjechać i zaparkować. Natomiast argumenty dotyczące noclegów nie tylko na kempingach nie są argumentami. Ja przyczepą nocowałem już na parkingu przy markecie, na stacji paliwowej, na prakingach przy autostradzie i w wielu innych miejscach. Kamper powinien być starszy niż 3-4 lata, a takie juz kosztują. Znacznie łatwiej je ukraść i nieporównalnie więcej jest na nie amatorów cudzej własności. Oglądałem tzw. vany. Nie wiem jak tak się można pomieścić w 2 osoby. Uprawiam krawaning dynamiczny. :hop1: Stoję na jednym miejscu nie dłużej niż 3-4 dni. I to, że jeżdżę z przyczepą nie jest dla mnie problemem. Jednak tutaj ważne jest jak duża jest przyczepa. :hop1: Jeśli ktoś chce wędrować z budą o długości 5-6 m. , no to będzie miał kłopoty. Moja przyczepa ma wnętrze 4m, a obecnie planuję przesiąść się na 4,5. I to są dobre przyczepy do wędrowania. Zorganizowałem też plac, na którym garażuję przyczepę. Zarówno przy wjeździe i wyjeździe ciągnę ją samochodem, a nie wpycham. Tak samo postępuję na kampingu. To samochód jest od ciągniecia, a nie ja od pchania. :hop1: Polecam jednak przyczepy, ale zgadzam się, że jeśli ktoś chce pochłaniać wiele kilometrów, a zwiedzanie zbyt go nie interesuje, to lepszy, ale też droższy będzie kamper. Jeśli chodzi o komfort, to w dobrze wyposażonej przyczepie jest lepszy.:piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

a nie lepsza by była jakaś przyczepa?

za 10 tys trafiłbyś całkiem niezły rocznik z dobrym wyposażeniem.

utrzymanie campera jest bardzo drogie.

a w posiadaniu kampera widzę jedynie trzy plusy, z czego jeden jest mniej istotny

 

  • 1 przestrzeń kierownicza i miejsca sypialniane są połączone
    2 ponoć można nocować na parkingach, a w przyczepach niby nie
    3 campery mogą ciągnąć przyczepkę z czymkolwiek (np. z motorami)

 

a minusy?

 

  • 1 campery z racji swojej ceny to najczęściej stare złomy
    2 są bardzo drogie
    3 ich utrzymanie jest bardzo drogie (opłaty,ubezpieczenia itd)
    4 z racji ich wieku komfort podróżowania jest bardzo niski

 

ktoś ma coś do dodania?

co dla Was jest lepsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 campery z racji swojej ceny to najczęściej stare złomy

2 są bardzo drogie

3 ich utrzymanie jest bardzo drogie (opłaty,ubezpieczenia itd)

 

Nie bardzo moge z tym się zgodzić, jak ktoś nie będzie sie decydował na pierwszy, lepszy zakup a poświęci troche czasu i sprawdzi pare ofert to napewno coś wartego zainteresowania znajdzie, zarówno jeśli chodzi o stan jak i cene. Co do ubezpieczenia to ja za swojego kamperka płace 230 zł za rok.

Mając nie ograniczony budżet najlepiej kupić nowe, natomiast mając ograniczony zasób kasy trzeba uważać zarówno przy zakupie kampera jak i zakupie przyczepy. :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a minusy?

 

 

1 campery z racji swojej ceny to najczęściej stare złomy

2 są bardzo drogie

3 ich utrzymanie jest bardzo drogie (opłaty,ubezpieczenia itd)

4 z racji ich wieku komfort podróżowania jest bardzo niski

 

Absolutnie nie zgadzam się z Twoimi wszystkimi minusami,przyjedź kiedyś na zlot,to zobaczysz te "złomy",nawet te dwudziesto- i trzydziestoletnie.Porozmawiasz z właścicielami kamperów i napewno zmienisz zdanie. :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie jeden zasadniczy minus kampera to , ze po ustawieniu go na polu już nim nie rusze , a przeczepke ustawie odpinam auto i moge zwiedzc okolice.

Oczywiście kamper ma tez duzo plusów - lepiej sie prowadzi na drodze , możliwośc szybszego rozbicia i przenocowania w punktach , gdzie juz przeczepka było by to niemożliwe .

W sumie kazdy kupuje to co mu pasuje kamper ma sporo plusów , ale i przyczepka tez nadaje sie doskonale do karawaningu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ARCZ jak widać na załączonym obrazku posiada nowy sprzęt i wszystko co ma pare albo parenaście latek to dla niego złom. Może i złom ale jest czym jechać na wakacje i fajnie spędzić urlop. A to czy będzie fajnie, to raczej gdzie i z kim go się spełnia ma znaczenie, a nie rocznik auta, albo przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ARCZ jak widać na załączonym obrazku posiada nowy sprzęt i wszystko co ma pare albo parenaście latek to dla niego złom. Może i złom ale jest czym jechać na wakacje i fajnie spędzić urlop. A to czy będzie fajnie, to raczej gdzie i z kim go się spełnia ma znaczenie, a nie rocznik auta, albo przyczepy.

 

akurat nie chciałem nikogo urazić. chodziło mi jedynie o to że przeciętnemu zjadaczowi chleba silnik w aucie, ktory ma 20-30 lat raczej nie nadaje się do jazdy. z camperami sprawa wyglada pewnie inaczej bo są ona o wiele mnieij używane.

 

Może i złom ale jest czym jechać na wakacje i fajnie spędzić urlop.

 

no i to jest priorytet.

 

wróćmy jednak do tematu: CAMPER CZY PRZYCZEPKA ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.