Skocz do zawartości

Przesiadka polo63 składu


polo63

Rekomendowane odpowiedzi

Podoba mi się 4 punkt :D

 

4. Temperatura pomieszczenia, w którym znajduje się butla nie może przekraczać 35°C.

 

I wydaje mi się że jednak to są dość stare przepisy i wytyczne, np nie uwzględniające butli do wózków widłowych...

Edytowane przez Misio (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Misio nam tyż się takim wydał:)

A jednak, butle należy przewozić pionowo:

http://www.straz.jgora.pl/pip_wew.php?id_s=11

tyż czytałem ten artykuł wczoraj:) i wpisywałem w szukajke czemu tak ma być i nie znalazłem na to odpowiedzi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśląc o bezpieczeństwie swoich najbliższych nie zastanawiałbym się, dlaczego pionowo, jeżeli przepisy tak mówią. Poza stroną PSP jest w necie przykładowa instrukcja firmy szkoleniowej dotyczącą postępowania z butlami propan-butan, też jest pionowy transport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepisy regulują wiele spraw i czasami są pozbawione sensu a często są konieczne ze względu na kompletne zidiocenie odbiorców / patrz niektóre instrukcje obsługi/.W tym przypadku przykład wózka widłowego daje do myślenia. Nie chodzi mi więc głównie o przepisy tylko o fizykę , może ktoś to wyjaśni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo w Polsce przepisy nie mówią o np jeździe na zimówkach więc nie trzeba, albo mówią że gaśnica ma być ale jej aktualny przegląd jest "nie do sprawdzenia"...

Niestety świat się zmienia i nie zawsze jest on uwzględniany w przepisach na bieżąco...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polo63, u nas Gabrysia miała w tamtym roku 2 lata... więc pilnowałem grzania. Ale też i lato było łaskawe. Jednak nie oszczędzam gazu. W trasie lodówka oczywiście na 12 V ale gdy tylko się zatrzymuję na dłużej to używam gazu. Poza tym lubię mieć ciepłą wodę, więc też  gdy stajemy to uruchamiam termę i grzeję wodę. Nawet gdy stajemy na obiad gdzieś w trasie. Woda grzeje się szybko, a jak nie lubię podróżować z brudnymi naczyniami w zlewie. Poza tym w połowie sezonu poczułem jakie dobrodziejstwa niesie ze sobą przesiadka z przyczepy na kmaperka. I noclegi w większości miałem poza kempingami. Więc i bez 230V z zewnątrz. To też i grzanie wody do wspomnianego zmywania naczyń, ale też prysznic poszedł w ruch... piękna sprawa. A jak już dziecko się umyje to też i w kamperku trzeba utrzymać odpowiednią temp.

Tak wiec ku mojemu zaskoczeniu butla do końca nie została wyczerpana. pewnie przed sezonem zmienię butlę by mieć pewność, że gaz jest.

 

Co prawda mam miejsce na 2 butle, ale w miejscu drugiej mam zbiornik na wodę, wąż do tankowania wody, lejek, butelkę z płynem do toalet i kilka innych szpargałów się tam znalazło.

 

Jednak dodatkowa butla to kolejne kilogramy. Nie wiem jakie twój kamper ma DMC ale kampery, tak jak przyczepy, często mają małe możliwości ładunkowe (mówię o masie)

Nasz Gabrysia podczas cowieczornej kąpieli - parking przy Parku Jurajskim w Krasiejowie:

post-2823-0-19968100-1445891775_thumb.jpg
i wspomniany nocleg na parkingu:
post-2823-0-69114900-1436741503_thumb.jpg

 

Tak więc zobacz w najbliższym sezonie, czy na pewno potrzebujesz modyfikować maszynę pod względem dodatkowej butli. Poza tym w naszym kraju nawet w małej wiosce wymienisz butlę z gazem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy nie będziesz jeździł zimą (czy też chłodną jesienią lub wiosną) to nawet dwie butle 3kg spokojnie wystarczą nawet na dłuższy wypad...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przewożenie butli zaworem do góry ma zapewne zapobiec np. przetoczeniu się jej podczas jazdy i urwania/uszkodzenia zaworu przed jego podłączeniem.

Na butle raczej nic nie spadnie ale już uderzyć w zawór może. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojawiają się schody :oslabiony:  orginalne miejsce nie pomieści na stojąco dwóch butli 11kg :oslabiony:

 

nie wiem co tam dalej dopisali inni , ale nie kombinuj z dużymi butlami - wystarczą ci 2*5 kg - masz idealną pojemność od przelania jednej 11stki w razie nagłego braku 

 

gratuluję zakupu , niech sie dobrze spisuje , chociaz totalnie nie w moim guście 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

steff dzięki za wyraźniejsze naświetlenie sprawy z zużyciem gazu - my tak samo jak Ty lubimy czyste naczynia :skromny: , synek malutki ale max 22st.C mu tak jak nam wystarczą. Co do modyfikowania Cimperka pod względem butli to musimy to zrobić tak czy siak, bo 11kg na stojąco za nic nie wchodzi na chwilę obecną,a leżąc dużo miejsca zabiera i pozostawia niewykorzystanego (nie wracając do tematu jej leżenia bądź stania)

 

U nas MW ok2200kg a DMC ponad3100kg; 6 osób na pokładzie, więc ok 300kg na szpargały, wody i paliwo może i nie będę zabierał drugiej 11kg a po prostu 3-5wsadzę tam jeszcze z palnikiem i tak jak u Ciebie tak i u mnie zmieszczę jeszcze kable, saperkę i mnóstwo "potrzebnego" sprzętu :skromny:,

 

dzięki pozostałym za opinie i dobre słowo:) :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci dodatkowa butla i palnik?? To nie namiot, aby palnik wozić.

W trasie i na parkingach gotujemy u siebie.

A na kempingu podczepiamy się do 230 by naładować aku i wtedy mamy do dyspozycji naszą przenośna indukcję - na niej gotujemy na zewnątrz.

Ale jak już chcesz mieć gaz do gotowania poza maszyna to polecam mała kuchenkę w walizce na naboje. Super się sprawdza i co najważniejsze - jest stabilna nie to co butla i palnik.

Mój ma MW 2305 kg, a DMC 3310 kg. Ale jak zapakujesz ludzi, zalejesz 100 litrów wody do tego w podróży będziesz miał jeszcze z 50 litrów wody szarej i 10 litrów w kuwecie... to i to 300 kg na szpargały może być mało.

Na butli 11kg zawsze napisana jest jej waga bez gazu. Wymieniając butlę czy to kiedyś do przyczepy czy teraz do kampera zawsze proszę o lekka bo bywają różnice nawet 3 kg na butli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mała do gazu i palnika po prostu musi być - przywiązanie i dobrych lat kilku wspomnienia z nią mamy związane a przyłącze do prądu nam nie potrzebne - ładowanie akumulatorów podczas pracy silnika już zamontowane mamy,karawaning wolny, niezależny:)

Edytowane przez polo63 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.