Skocz do zawartości

[Relacja] - Naprawa zestawu po wypadku, w wyniku wężykowania na autostradzie


Kajetan

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 620
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie chcę wklejać okna na klej do szyb. Chcę uszczelnić butylem, tyle tylko że nie mam jak i gdzie wstawić budki do ogrzewanej hali a w specyfikacji produktu wyraźnie stoi w jakich temperaturach go używać.

 

:ok: :ok: :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę wklejać okna na klej do szyb. Chcę uszczelnić butylem, tyle tylko że nie mam jak i gdzie wstawić budki do ogrzewanej hali a w specyfikacji produktu wyraźnie stoi w jakich temperaturach go używać.

 

To zaczekaj do wiosny  :niewiem: Ja Ci tylko napisałem, że ja tak zrobiłem i było OK. Nie zmuszam Cię do wklejania na kleju  :foch:  :-]

Edytowane przez Kajetan (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotki z prac   i  placu    walka   ostra  ale i jedno i drugie   zaczyna wyglądać  

 

post-2830-0-22334900-1449514634_thumb.jpg

 

jeszcze plot  postawią  i  gotowe    tu  

 

post-2830-0-90848000-1449514706_thumb.jpg

 

sąsiadowi  zafundowali  taką barjere na placu    bo nie pilnował 

 

post-2830-0-73395400-1449514791_thumb.jpg

 

post-2830-0-36945700-1449514831_thumb.jpg

post-2830-0-92802500-1449514946_thumb.jpg

konieczna  przerwa  w pracach  zakładu   aby  panowie  dokończyli ale   ......

post-2830-0-66323200-1449514986_thumb.jpg

post-2830-0-96219000-1449515030_thumb.jpg

post-2830-0-74162300-1449515067_thumb.jpg

post-2830-0-12352200-1449515099_thumb.jpg

 

czyli  na surowo  mamy  juz  gotowe     teraz  nadawanie  wyglądu  ;)  a  to juz  sama przyjemność  pracy   będzie 

 

 

 

padło kilka pytać    tez  odpowiadam 

 

 

 

łaczenie blachy ze styropianem   to  kleje  typu  poliuretany ( nie  polimery )   czy  tez  klej  konstrukcyjny firmy  B.....  na podobnym składzie    konieczne  jest   prasowanie czyli   odpowiedni docisk  na  powiezchni klejonej 

 

 

 

 

okna  dachowe  ,uszczelki  okien  ,listwy  maskujące     tu stosujemy    masy  butylowe     można  spokojnie    używać   nawet  przy  niskich   temperaturach  

 

pamiętając ze  okna  dachowe  trzeba będzie   dociągnąć  jak   temperatura  wzrośnie 

 

osobiście    nie polecam   klejów i mas    typu sikalastomer czy klej do szyb  do  montowania okien  dachowyh  

 

ale jest to  moja subiektywna ocena 

 

myslę  ze  kazda  firma  zajmująca  się  naprawami   przyczep    stosuje  swoje sprawdzone  masy  czy  kleje     tak  jak   ja   na  przestrzeni  kilku lat  przetestowałem  sporo   środków    i  wybrałem  kilka   najlepszych  moim zdaniem  które   stosuje  i  mogę się  pod nimi  spokojnie podpisać  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie, że na placu robota ruszyła, zaczyna to wyglądać bardzo dobrze. Niestety nie ma takiej opcji, żeby Ci ta "nowa" kostka nie siadła, minimalnie ale jakby tego nie ubili to zrobią się za parę miesięcy nierówności - ale jest super. Zrób sobie z ekipy jaja i jeszcze zamów na tył trawę z rolki - aby efekt prac był na już.. przecież stan poprzedni przywrócić powinni :).

 

a przyczepa, widać że już bliżej jej do wyjazdu dyszlem do przodu :) ale wiadomo jak to jest, wykończeniówka zabiera sporo czasu, zima jest Kajetan wytrzyma, lepiej kilka dni opóźnienia ale bez poprawek.

 

powodzenia w dalszych pracach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Zrób sobie z ekipy jaja i jeszcze zamów na tył trawę 

 

 

Tez to Andrzejowi sugerowałem. Jak juz tak pięknie wyrównali, to niech od razu trawę posieją i obejście będzie jak ta lala  :yay:

 

 

, zima jest Kajetan wytrzyma, lepiej kilka dni opóźnienia ale bez poprawek.

 

Ani nawet nie próbuję naciskać :nono:  choć akurat dobry czas na transport.... temperatury łaskawe  :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie, że na placu robota ruszyła, zaczyna to wyglądać bardzo dobrze. Niestety nie ma takiej opcji, żeby Ci ta "nowa" kostka nie siadła, minimalnie ale jakby tego nie ubili to zrobią się za parę miesięcy nierówności - ale jest super. Zrób sobie z ekipy jaja i jeszcze zamów na tył trawę z rolki - aby efekt prac był na już.. przecież stan poprzedni przywrócić powinni :).

 

a przyczepa, widać że już bliżej jej do wyjazdu dyszlem do przodu :) ale wiadomo jak to jest, wykończeniówka zabiera sporo czasu, zima jest Kajetan wytrzyma, lepiej kilka dni opóźnienia ale bez poprawek.

 

powodzenia w dalszych pracach

 

przyjedz  zobacz    w realu      nie ma szans  żeby  siadło     dopilnowałem   na dziś  wygląda  to  tak 

 

post-2830-0-74016900-1449596821_thumb.jpg

 

post-2830-0-47515000-1449596846_thumb.jpg

 

wygląda na to   ze    Twój  trawnik   wreszcie    światła   dostanie    za kilka dni  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ale teraz przed wjazdem na plac do Andrzeja to trzeba będzie opony wyczyścić :yay:

 

myślę ze aż tak  nie  będzie  

 

dzisiaj   oddali mi plac   we  władanie    wreszcie   mogę  spokojnie  zająć  się   pracą   ufff

 

post-2830-0-29113900-1449682361_thumb.jpg

 

a skoro mam  plac   to    można  było    popatrzeć   z perspektywy   jak   wygląda   projekt  Kajetan 

 

post-2830-0-08267400-1449682621_thumb.jpg

Edytowane przez andrewa1 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyjedz  zobacz    w realu      nie ma szans  żeby  siadło     dopilnowałem   na dziś  wygląda  to  tak 

 

 

 

wygląda na to   ze    Twój  trawnik   wreszcie    światła   dostanie    za kilka dni  :)

tego Ci życzę aby nie siadło, czas pokaże.

 

mój trawnik nie może się już doczekać :)

 

P.S byłem dzisiaj na wizytacji u Ciebie, ale niestety musieliśmy się trochę minąć (ok 17tej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło popatrzeć jak u Ciebie Andrzeju się zmienia. Kiedy to ja byłem u Ciebie po raz pierwszy? Pamiętam - jesień 2011! Czyli cztery lata temu ;-) Wstawiałeś mi okienko nad łóżkiem piętrowym w Knausie  i wymieniłeś okno na Mini Heki na środku:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.