Skocz do zawartości

Karawaningowe (i nie tylko) artykuły i ciekawostki znalezione w sieci


BJoe

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, Cezarr napisał:

Oglądanie tego czegoś ? to strata czasu, energii i zdrowia, dla kasy ludzie zrobią wszystko a przede wszystkim z siebie idiotę. ???

Oj! A ja podejrzewam gorsze, że on wierzy w to co robi a kasa przy okazji płynie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, witus napisał:

... jesteśmy z innej bajki, różnica pokoleń nas dzieli. Kiki doskonale czuje internet, rozwiązuje problemy od ręki, a zaoszczędzony czas spędzi z rodziną przez kolejne pół roku w Portugalii.
Konsekwencje jego dziurawego dachu też nie są duże. Za te pół roku patroni i fani ufundują mu nową przyczepę, ale pewnie nie skorzysta bo połowa widzów by odeszła (to nie jego grupa docelowa).

Arturze masz rację, ale m.in. właśnie takie oczekiwania i zachowania pewnej części społeczeństwa miałem na myśli, gdy pisałem, że świat stoi na głowie.
"Coś" często powtarzane i przez coraz większą grupę ludzi z danej społeczności, staje się w końcu normą. Z kolei należąc do tej społeczności, norm w niej ustalonych wypada przestrzegać. :hmm: Nie chciałbym się kiedyś obudzić w zupełnie innej rzeczywistości tylko dlatego, że jakaś grupa ludzi postanowiła wszystko wywrócić do góry nogami.
Jeżeli w społeczności oczywiste błędy są powielane i utrwalane, a właśnie z tym mamy do czynienia np. we wspomnianym kanale, to w końcu dojdzie do tego, że taki stan rzeczy nie będzie wzbudzał zdziwienia i wątpliwości, tylko akceptację, którą widać nawet w tej chwili. Jeśli dyletantyzm, ignorancja i bylejakość wezmą górę, to wpłynie to również na zaniżenie oczekiwań pozostałej części społeczeństwa i to nie tylko w sprawach karawaningu. To będzie miało swoje odbicie chociażby w obniżeniu norm jakościowych i trwałości tego, co pojawia się na rynku, ale przede wszystkim w obniżeniu standardów własnej pracy. To wszystko dzieje się już, dosłownie na naszych oczach i tylko dlatego, że w wielu przypadkach akceptujemy coś, na co w ogóle nie powinniśmy się godzić. Potem już tylko krok od tego, aby decydowano za nas i aby "ktoś" wiedział lepiej, co nas "uszczęśliwi". Zresztą, to również już ma miejsce. Problemem jest to, że większość ludzi myśli krótkowzrocznie, nie wybiegając zbytnio w przyszłość, kierując się jedynie miarą długości własnego życia, a to jest ewidentny błąd. Efekty pewnych procesów, czy działań zaistnieją znacznie później. Niektóre z nich zaczęły się w czasie, kiedy nie było nas na świecie i częściowo zaczynają się ziszczać. To wszystko nadaje się bardziej do badań przez socjologów, niż do omawiania na naszym forum.
IMHO

1 godzinę temu, filipert napisał:

Oj! A ja podejrzewam gorsze, że on wierzy w to co robi a kasa przy okazji płynie

Dokładnie :ok: Robi wszystko z przekonaniem, że jest to prawidłowe i można to propagować, wzbudzając tym samym zaufanie wśród nieświadomych niczego widzów :czerwona:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Kristofer napisał:

(...) większość ludzi myśli krótkowzrocznie, nie wybiegając zbytnio w przyszłość, kierując się jedynie miarą długości własnego życia (…)

optymista ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Cezarr napisał:

Wiara czyni cuda ?

Cudem jest popularność tego typu kanałów. Faktem jednak jest, że oglądaniem takiego kanału, sami przyczyniamy się do zwiększania tej popularności, a zatem i utrwalania tego, co utrwalane być nie powinno. Gdyby kanał nie miał widzów, nie byłby "zagrożeniem". Skoro ma, to świat stoi na głowie. Chcę przez to powiedzieć, że wszystko ma swój podtekst i konsekwencje, o których nie zawsze w pierwszej chwili myślimy.


PS
Osobiście nie oglądam tego typu "produkcji". W/w obejrzałem kiedyś dwa, może trzy niewielkie fragmenty i to mi wystarczyło. Nie miałbym nic do autora tych filmów, nawiasem mówiąc, chyba całkiem sympatycznego człowieka, gdyby już na wstępie, wyraźnie określił charakter swojego kanału, jako taki, którego nie można naśladować, bo to co pokazuje, jest obarczone wieloma błędami i jest to jedynie własny sposób spędzania czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, kiedyś "produkował" poradniki dotyczące budowy domu. 

Czego jednak nie powiedzieć, świetnie wyczuł YT, i zrobił z tego sposób (zarabiania) na życie, na tym, co akurat robi, w sumie, na sprawach z pozoru codziennych i banalnych.  Może i lepsze to niż 12h dziennie w korpo, ale jak dla mnie, w paru kwestiach zbyt daleko wchodzi w swoją prywatność (bez przeszkód z samych filmów można poznać personalia, adres itp., razi mnie eksploatowanie rodziny, dzieci, wiadomo, ryby i dzieci głosu nie mają :) ale kto wie czy za parę lat nie będą miały tego ojcu za złe). Jak widać, wszystko jest na sprzedaż, bo gawiedź z HighLife'a przerzuciła się na vlogi o cudzym życiu... Jakiś BB w realu, i ludziska to kupują, z wypiekami na twarzach śledzą cudze życie zamiast żyć własnym, jakby bez świadomości że własne życie w tym czasie  ucieka im bezpowrotnie, i nieuchronnie przybliża się wielki napis Game Over. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, filipert napisał:

optymista ;)

Czyżbyś chciał przez to powiedzieć, że jest jeszcze gorzej, niż mi się wydaje?  :(

4 minuty temu, czyś napisał:

[...] z wypiekami na twarzach śledzą cudze życie zamiast żyć własnym, jakby bez świadomości że własne życie w tym czasie  ucieka im bezpowrotnie, i nieuchronnie przybliża się wielki napis Game Over.

:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza tym prawda jest tak że społeczeństwo ,,debileje,, parę dni temu od kumpla dostałem jako ciekawostkę link do kanału w którym gość pije denaturat... w parę miesięcy ma prawie 300k subów a odcinki są odtwarzane w milionach odsłon. o czym to świadczy? o poziomie przeciętnego widza.... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.