Skocz do zawartości

Grill odpowiedni


szymano

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, mundek28 napisał(a):

Miałem Cadaca ale niestety mi go ukradli. Czy kupując Campingaza Party Grill 400 nie będę żałował że kupiłem gorszy? /w cadacu po jakimś czasie przestała mi działać zapalarka/

Mam teraz Campingaza Party Grill 400, wcześniej też go miałem ale na kartusze. Ten poprzedni to była przepaść w jakości wykonania. Ten nowy już mi się cały zniszczył, w sensie z miski zeszła cała niebieska farba z wnętrza.  Grill wygląda jakbym go wyjął ze śmietnika. Nie wiem czy to wada fabryczna mojego konkretnego modelu, czy jakoś źle farbę nałożyli. Ale więcej Campingaza nie kupię. Byłem zadowolony, to już mój 3 grill tej firmy, ale na pewno ostatni.

Tak wyglądał Campingaz po chyba 4 sezonach:

image.thumb.png.8d2cde8dec5bf03b56e983d1367cf0ce.png

image.thumb.png.20eb262b84a0f70edf5bac6c275738f8.png

image.thumb.png.6ec542bf75d07c6c658910417e206974.png

 

A tak wygląda nowy Campingaz po roku użytkowania!:

image.thumb.png.3fd44371dd3c9d213fb991f3660b08d8.png

 

Oba używane w ten sam sposób, myte dokładnie tak samo, częstotliwość używania też taka sama, albo i ciut mniejsza tego nowszego. 
 

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Cadac'a (Safari Chef 2) trzeci sezon, wygląda jak nowy, zapalarka wciąż działa. Wydajność na kartusze jest taka sobie, ale rekompensuje to jego mobilność. Wypad nad jezioro czy do lasu, wrzucam grila do bagażnika i już, pokrowiec ma kieszonkę na kartusz a to dodatkowa zaleta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Czytam temat od zeszłego roku, i mocno skłaniałem się do grilla Campingaz party grill 400, ale ostatnio zaciekawiło mnie podejście @Robert77, czyli stosowania płyty żeliwnej na zwykłej kuchence gazowej. 

Wstępnie upatrzyłem sobie taki zestaw:

 

Screenshot_20240217_114855_Allegro.jpg

Screenshot_20240217_114907_Allegro.jpg

Do tego oczywiście reduktor za kilkadziesiąt złotych.

Butle gazową 2kg i tak zawsze ze sobą wożę. Mam na nią nakręcaną dwupalnikową kuchenkę, którą używamy czasem do gotowania w przedsionku. Jednak nie jest to zbyt wygodne, i może być wywrotne, więc w podobnej cenie o Campingaza bym załatwił i grill i kuchenkę do przedsionka. 

Co myślicie o takim zestawie?

Jak grillowanie na takiej płycie?

Edytowane przez Piotrekm13 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Piotrekm13 napisał(a):

Podbijam temat. Używa ktoś  płyty żeliwnej?

Używam:

Generalnie Ok ale grillowaniem bym tego nie nazwał.

Screenshot_20240219_115646_Chrome.thumb.jpg.a207ab1fbe0a0dc2e85706c6b7bb6456.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Bercik77 napisał(a):

Używam:

Generalnie Ok ale grillowaniem bym tego nie nazwał.

 

miałem podobny ale się pozbyłem. kłopotem było utrzymanie tego w czystości . po każdym "grilowaniu" czyszczenie na tyle czasochłonne że odechciewało się cokolwiek robić .

od kilku lat używam takiego grilla z wymiennymi płytami i jest dużo wygodniej  bo tłuszcz nie dostaje się tak w okolice palnika i w zasadzie po grilowaniu są do umycia tylko dwa elementy bez żadnych " zakamarków "

image.png.96535bd70612eaebb18807393c55e2ba.png

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Suzu4x4 napisał(a):

miałem podobny ale się pozbyłem. kłopotem było utrzymanie tego w czystości . po każdym "grilowaniu" czyszczenie na tyle czasochłonne że odechciewało się cokolwiek robić .

Chodzi o czyszczenie płyty? Podobno nawet sztotką drucianą można czyścić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Piotrekm13 napisał(a):

Chodzi o czyszczenie płyty? Podobno nawet sztotką drucianą można czyścić...

bardziej niż o płytę chodzi o kuchenkę . pryskający przy grilowaniu tłuszcz dostaje się we wszystkie zakamarki , obudowę itd. potem dużo trudniej to utrzymać w czystości niż normalnego grilla .

co do samej płyty żeliwnej to jej utrzymanie w odpowiednim stanie  też wymaga trochę zabawy,  wypalanie,  czyszczenie olejowanie itd .

mam żeliwny kociołek i wystarczy  :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Do użytkowników i znawców grilla Cadac Safari Chef - dostępne na rynku są dwie wersje: HP - na kartusze nakręcane i LP - do podłączenia gazu z butli przez reduktor lub kartuszy przez odpowiedni wąż z regulatorem.
Pytanie - bo skłaniam się ku wersji pierwszej. HP - z dokręcanym kartuszem. Można do tego dokupić zestaw z adapterem HP do LP - czyli żeby podpiąć butlę.  Dobrze rozumiem, że to będzie działało z tym grillem? W sieci zazwyczaj są prezentowane wersje LP z podłączeniem kartusza przez wężyk. Czy ta wersja jest lepsza?

pol_pl_Grill-gazowy-na-kartusze-Cadac-Safari-Chef-30-HP-Lite-343_1.thumb.jpg.9c5d15d0ac15897daa7c7f5c234f3c89.jpg

AdapterHP.thumb.jpg.678594b721d28df43242bc39dbcfb83b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.