Skocz do zawartości

Markiza którą wybrać?


PAWELWILLK

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 19.01.2023 o 13:46, Dodi napisał(a):

. Ale nie wiem jaka jest szerokość kasety a jaka szerokość materiału … możecie pomóc gdzie znaleźć takie info ?

Na karcie produktu oraz w instrukcji:
https://www.thule.com/en-ch/motorhome-accessories/awnings/thule-omnistor-6300-motorized-403x250-_-302265
https://www.thule.com/-/s/approved/std.lang.all/71/63/667163.pdf?rev=1.6 (na 3-ciej stronie jest zwymiarowana kaseta)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 814
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

2 godziny temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

Dziękuje za pomoc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kilka dni temu udało mi się kupić nowa markizę fiamma caravanstore 440 ZIP XL ( produkt powystawowy ale  nówka) w dobrej cenie (ja nie potrzebuję faktury). W trakcie przeglądania instrukcji okazało sie że brakuję jednego Raftera. Dzisiaj Pan mi zaproponował wysyłkę dodatkowej nogi-  rura pionowa z dachową - także jestem mega zadowolony.

 

Gdyby ktoś szukał innych rozmiarów to jeszcze na pewno ma  caravanstore 410 ZIP XL - przedmioty są wystawione na allegro a firma nazywa się Duni-caravaning z Nowego Sącza.

Przy odbiorze osobistym można się trochę potargować :) 

Jako że jechałem służbowo w te okolice to jestem do przodu o transport dodam że markiza była zarezerwowana i czekała na mnie trzy tygodnie.

Edytowane przez Robert77 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Do mojej markizy chcemy dokupić przednia ścianę której zadaniem było by zacienienie w przypadku ostrego światła w twarz :)  coś jak poniższy link.

https://www.obelink.pl/fiamma-sun-view-xl-grey-sciana-przednia-513.html

Ale muszę przyznać, że cena nie jest mała. W takcie poszukiwań wpadłem na taki produkt na stronie Aliexpress

 

https://pl.aliexpress.com/item/1005003405756367.html?spm=a2g0o.detail.0.0.29a2c011rXHZha&gps-id=pcDetailBottomMoreThisSeller&scm=1007.13339.291025.0&scm_id=1007.13339.291025.0&scm-url=1007.13339.291025.0&pvid=31ee3b57-981d-481f-82da-d0380508ddeb&_t=gps-id%3ApcDetailBottomMoreThisSeller%2Cscm-url%3A1007.13339.291025.0%2Cpvid%3A31ee3b57-981d-481f-82da-d0380508ddeb%2Ctpp_buckets%3A668%232846%238115%232000&pdp_ext_f={"sku_id"%3A"12000025644877714"%2C"sceneId"%3A"3339"}&pdp_npi=3%40dis!PLN!51.97!34.8!!!!!%40211b58e916766260067348517eecac!12000025644877714!rec!PL!&gatewayAdapt=glo2pol

Ten producent posiada zasłony o różnej przenikalności światła  - powyższy ok 90% a poniższy ok 40%

https://pl.aliexpress.com/item/1005003404568685.html?spm=a2g0o.detail.1000023.9.134d40c0QQiIor&gatewayAdapt=glo2pol

 

Zasłonę do markizy zamontował bym na mocowania wsuwanych w markizę z linku poniżej

https://pl.aliexpress.com/item/1005002008267970.html?spm=a2g0o.productlist.main.7.4f0059005PjroC&algo_pvid=90d08162-70ec-4b15-b030-dce028626924&algo_exp_id=90d08162-70ec-4b15-b030-dce028626924-3&pdp_ext_f={"sku_id"%3A"12000018393474626"}&pdp_npi=3%40dis!PLN!22.2!15.54!!!!!%402100b0d116764690970875373d06c7!12000018393474626!sea!PL!196848491&curPageLogUid=lidB3b8rAMeG

lub poproszę żeby kolega doszył mi wsuwaną kadrę.  

Miał ktoś doświadczenie z tego typu materiałem? co o tym sądzicie - brać większą przenikalność czy mniejszą ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Robert77 napisał(a):

Ale muszę przyznać, że cena nie jest mał

Zobacz sobie jeszcze tutaj:https://www.autovip.pl/blog/category/scianki-przeciwsloneczne-markizy-sunstop/

mieli stoisko na targach w Poznaniu i wyglądało to solidnie. Nie pamiętam niestety cen ale wydaje mi się że mniej niż to co dajesz link z Obelinka (pamiętam że z nadrukiem cena szła mocno w górę). A i ja to tylko oglądałem na targach ale nie mam takiej ścianki jak coś.

Edytowane przez kleo77 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kleo77 napisał(a):

Zobacz sobie jeszcze tutaj:https://www.autovip.pl/blog/category/scianki-przeciwsloneczne-markizy-sunstop/

mieli stoisko na targach w Poznaniu i wyglądało to solidnie. Nie pamiętam niestety cen ale wydaje mi się że mniej niż to co dajesz link z Obelinka (pamiętam że z nadrukiem cena szła mocno w górę). A i ja to tylko oglądałem na targach ale nie mam takiej ścianki jak coś.

dziękuję za namiary.

Jeszcze rozważam zakup z chin kusi mnie cena oraz możliwość wybrania wymiaru np 4m szerokości i np 3 długości. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę z czystym sumieniem polecić poniższy sun cover .Fajnie zacienia ,materiał ok, jedynie zamiast sznurków naciągowych dałem gumy od przedsionka.Radzilbym od razu posprawdzać dociski na podporach markizy gdyż podczas naciągania albo większego wiatru potrafi nam zjechać w dół. Dlatego też nie jestem zwolennikiem wszelakich ścian zamkniętych do markizy gdyż cały ciężar trzyma się na malutkim docisku z plastiku do aluminium. Co innego w workowych gdzie trochę mocniejsza jest zapadka.

IMG_20220813_130859.jpg

IMG_20220813_130845.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.02.2023 o 10:34, Robert77 napisał(a):

Miał ktoś doświadczenie z tego typu materiałem? co o tym sądzicie - brać większą przenikalność czy mniejszą ?

 

Ja dałem ten gadżet do zrobienia firmie, która szyje m. in. flagi. Zrobili mi na miarę ściankę na przód i ściankę boczną, którą mogę zapodać na wybraną stronę markizy, kedrę też mieli, więc wszyli. Dokupiłem tylko gumy do naciągu.

Zdecydowały m.in. gabaryty. Ta oryginalna z Fiammy, gdy zobaczyłem w sklepie, to był po złożeniu kloc. Materiał jest dość gruby, sztywny i ciężki.  Moja ścianka w szafce zajmuje tyle miejsca co...T-shirt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Wilk530 napisał(a):

Ja mogę z czystym sumieniem polecić poniższy sun cover .Fajnie zacienia ,materiał ok, jedynie zamiast sznurków naciągowych dałem gumy od przedsionka.Radzilbym od razu posprawdzać dociski na podporach markizy gdyż podczas naciągania albo większego wiatru potrafi nam zjechać w dół. Dlatego też nie jestem zwolennikiem wszelakich ścian zamkniętych do markizy gdyż cały ciężar trzyma się na malutkim docisku z plastiku do aluminium. Co innego w workowych gdzie trochę mocniejsza jest zapadka.

IMG_20220813_130859.jpg

IMG_20220813_130845.jpg

W workowych wcale nie jest mocniejsza.  Mam ten sam problem.

 

9 minut temu, Marcin T napisał(a):

 

Zdecydowały m.in. gabaryty. Ta oryginalna z Fiammy, gdy zobaczyłem w sklepie, to był po złożeniu kloc. Materiał jest dość gruby, sztywny i ciężki.  Moja ścianka w szafce zajmuje tyle miejsca co...T-shirt.

Raczej dwa T- shirty. :D Ale dwie moje ścianki to po złożeniu mieszczą się w pudełku po butach i ważą niecały 1 kg. To najlepsze rozwiązanie. Przestałem wozić namiot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Marcin T napisał(a):

Ja dałem ten gadżet do zrobienia firmie, która szyje m. in. flagi. Zrobili mi na miarę ściankę na przód i ściankę boczną, którą mogę zapodać na wybraną stronę markizy, kedrę też mieli, więc wszyli. Dokupiłem tylko gumy do naciągu.

Zdecydowały m.in. gabaryty. Ta oryginalna z Fiammy, gdy zobaczyłem w sklepie, to był po złożeniu kloc. Materiał jest dość gruby, sztywny i ciężki.  Moja ścianka w szafce zajmuje tyle miejsca co...T-shirt.

A możesz pokazać jak to wygląda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Marcin T napisał(a):

Pewnie.

Nie mam tylko zdjęcia z boczną.

 

zasłona.JPG

Bardzo fajnie. A jaki to materiał bo jeśli ten który używają na flagi to dość mocno się brudzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Robert77 napisał(a):

Bardzo fajnie. A jaki to materiał bo jeśli ten który używają na flagi to dość mocno się brudzi.

Tak, to materiał do flag. Jest przewiewny i wystarczająco cieniuje. Brudzi się jak każdy materiał. Pranie tego nie stanowi najmniejszego problemu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Marcin T napisał(a):

Tak, to materiał do flag. Jest przewiewny i wystarczająco cieniuje. Brudzi się jak każdy materiał. Pranie tego nie stanowi najmniejszego problemu ;)

Możesz się podzielić wiedzą jaki był koszt zakupu ścianki. 

Marcin jak sądzisz czy ta firma byłaby zainteresowana wykonaniem takiej ścianki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Robert77 napisał(a):

Możesz się podzielić wiedzą jaki był koszt zakupu ścianki.

Nie pamiętam dokładnie, ale oscylowało w okolicach sześciu stówek za obie ścianki. Projekt miałem zrobiony we własnym zakresie.

Sądzę, że to do ogarnięcia w Twoim mieście. Ja robiłem w firmie A3. Nie polecam zamawiania  takich rzeczy u nich bez osobistej wizyty. Są dobrzy, ale w każdej usłudze coś poprawiają. W ściance np. z rozpędu wszyli mi kedrę 8 mm, a do kasety musi być 5 mm.

Edytowane przez Marcin T (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.