Skocz do zawartości

Markiza którą wybrać?


PAWELWILLK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 814
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

2 godziny temu, piorun napisał(a):

Fiamma Caravanstore 280 - z tego co widzę są 2 wersje długości 225cm i 250cm (wersja XL), różnica w cenie około 300-400pln. Pytanie czy warto dołożyć, czy te 25cm na długości zrobi różnicę, na szerokośc (280cm = realnie 255cm) niestety nic więcej nie wejdzie a dmuchańca żona nie chce...?

Mówisz o głębokości? Zdecydowanie brałbym 2,5m. Te 25cm sprawi, że przy trochę większym deszczu (i wietrze) będziesz mógł dalej siedzieć suchy bez ścianek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o głębokości? Zdecydowanie brałbym 2,5m. Te 25cm sprawi, że przy trochę większym deszczu (i wietrze) będziesz mógł dalej siedzieć suchy bez ścianek.
Tak, dokładnie, mam na myśli głębokość markizy, szerokość 280cm to i tak maximum jakie da się wsunąć w tą budkę, gdybać mogę jedynie nad głębokością
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, piorun napisał(a):

Fiamma Caravanstore 280 - z tego co widzę są 2 wersje długości 225cm i 250cm (wersja XL), różnica w cenie około 300-400pln. Pytanie czy warto dołożyć, czy te 25cm na długości zrobi różnicę, na szerokośc (280cm = realnie 255cm) niestety nic więcej nie wejdzie a dmuchańca żona nie chce...?

Warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, piorun napisał(a):

Fiamma Caravanstore 280 - z tego co widzę są 2 wersje długości 225cm i 250cm (wersja XL), różnica w cenie około 300-400pln. Pytanie czy warto dołożyć, czy te 25cm na długości zrobi różnicę, na szerokośc (280cm = realnie 255cm) niestety nic więcej nie wejdzie a dmuchańca żona nie chce...?

Wszyscy których znam kupowali XL :) 

W mojej ocenie warto.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.03.2023 o 14:20, piorun napisał(a):

Fiamma Caravanstore 280 - z tego co widzę są 2 wersje długości 225cm i 250cm (wersja XL), różnica w cenie około 300-400pln. Pytanie czy warto dołożyć, czy te 25cm na długości zrobi różnicę, na szerokośc (280cm = realnie 255cm) niestety nic więcej nie wejdzie a dmuchańca żona nie chce...?

Zdecydowanie warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Majówka w Polsce - czy sama markiza wystarczy? Może taką Fiamma Caravanstore uzupełnić o ściany boczne i przednią z serii Obelink Queen, zda to egzamin?

A może jednak na Polskie warunki wiosenno- jesienne pójść w jakiś szybki przedsionek, np. Obelink Viera 280 Easy Air? W sumie markizę mam na samochodzie, więc od biedy może być na weekendowe wypady...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

Majówka w Polsce: raz jest +28 innym razem +2..

To samo chciałem napisać :D

@piorun, jak w samochodzie masz markizę (jaka?) i długo siedzisz na polu kempingowym (np. średnio tydzień) to bierz przedsionek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja doskonale wiem jak w Polsce wyglądają majówki stąd moje pytanie :-) Wiadomo, że każdy ma inne upodobania ale zawsze warto posłuchać rad bardziej doświadczonych przyczepowców

Markizę mam taką, sprawdza się w miarę jako ochrona przed słońcem, przed deszczem nie bardzo, na wiatr też mocno jest podatna...
https://wildcamp.com.pl/zadaszenia-offroad/142-zadaszenie-markiza-2x25m-z-oswietleniem-led-1-metr.html

Zakup przyczepy chyba najbardziej wyniknął z mojej flustracji ciągłego rozkładania i składania całego majdanu namiotowego, preferujemy raczej koczowniczy tryb wakacji, 2-3-4 noce i jedziemy dalej. Tyle, że w Polsce trochę boję się pogody, teraz chcemy wypady zaczynać wcześniej i kończyć później a nie ograniczać się do wakacyjnych miesięcy i tak mi się wydaje, że taki przedsionek miałby sens. Ale podkreślam, wydaje mi się ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, piorun napisał(a):

Ja doskonale wiem jak w Polsce wyglądają majówki stąd moje pytanie :-) Wiadomo, że każdy ma inne upodobania ale zawsze warto posłuchać rad bardziej doświadczonych przyczepowców https://emoji.tapatalk-cdn.com/emoji106.png

Markizę mam taką, sprawdza się w miarę jako ochrona przed słońcem, przed deszczem nie bardzo, na wiatr też mocno jest podatna...
https://wildcamp.com.pl/zadaszenia-offroad/142-zadaszenie-markiza-2x25m-z-oswietleniem-led-1-metr.html

Zakup przyczepy chyba najbardziej wyniknął z mojej flustracji ciągłego rozkładania i składania całego majdanu namiotowego, preferujemy raczej koczowniczy tryb wakacji, 2-3-4 noce i jedziemy dalej. Tyle, że w Polsce trochę boję się pogody, teraz chcemy wypady zaczynać wcześniej i kończyć później a nie ograniczać się do wakacyjnych miesięcy i tak mi się wydaje, że taki przedsionek miałby sens. Ale podkreślam, wydaje mi się ;-)

My weekend majowy jedziemy do Chorwacji na Istrię i też stoję przed dylematem co zabrać przedsionek czy markizę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, piorun napisał(a):

preferujemy raczej koczowniczy tryb wakacji, 2-3-4 noce i jedziemy dalej.

No to jak ja i dla mnie tylko markiza. Przedsionek leży kilka lat w piwnicy i był tylko raz użyty, gdy byłem na tydzień umówiony w jednym miejscu z ekipą namiotową. Tym bardziej twoje słowa to potwierdzają:

1 godzinę temu, piorun napisał(a):

Zakup przyczepy chyba najbardziej wyniknął z mojej flustracji ciągłego rozkładania i składania całego majdanu

Jak jest zimno to albo więcej pijesz albo się chowasz do przyczepy ;)

Większa markiza lepiej osłoni przed słońcem czy deszczem, oczywiście nie takim, który pada poziomo :D

No i jak dla mnie największa wada markizy to konieczność chronienia przed silnym wiatrem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Udało mi się dorwać Fiamme ZIP 280 + ścianka boczną z kompletem śledzi, gum na ciągowych i oczywiście rafterem. Cena 1500 PLN myślę że całkiem przyzwoita.

 

Jako że używana to ma drobne wady. Brak sznurka odciągowego wraz z tymi takimi tulejkami do mocowania w markizie ( bede kupował pasy ale jak ktoś ma patent na zamiennik tych tulejek chętnie skorzystam. 

 

Może coś takiego image.png.fa4ad1108c8544a1a36938ba07fb9a22.png lub image.png.83e08406f6b3357266780a05d3eb78fa.png

Kolejnym problem jest odpadający plastik do którego mocuje się rozpórki i rafter. Jeden z tych grzybków wyrwał się z materiału pokrowca.

Mam na działce materiał ze starego basenu ogrodowego wpadłem na pomysł żeby podkleić pokrowiec pod tymi plastikami i na nowo zmontować to przez materiał basenowy bo jest fajny trwały i sztywny tylko jakim klejem przykleić go do pokrowca żeby trzymało. Butaprem, kropelka coś dedykowanego do plandek ?

image.png.0fe0f4bfae45e18a6d85dc50aaca65fc.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 20.04.2023 o 21:55, Ventyl napisał(a):

Kolejnym problem jest odpadający plastik do którego mocuje się rozpórki i rafter. Jeden z tych grzybków wyrwał się z materiału pokrowca.

Mam na działce materiał ze starego basenu ogrodowego wpadłem na pomysł żeby podkleić pokrowiec pod tymi plastikami i na nowo zmontować to przez materiał basenowy bo jest fajny trwały i sztywny tylko jakim klejem przykleić go do pokrowca żeby trzymało. Butaprem, kropelka coś dedykowanego do plandek ?

image.png.0fe0f4bfae45e18a6d85dc50aaca65fc.png

Nie aktualne. Zrobiłem jak napisałem łatka z kawałka materiału basenowego idealnie załatwiła sprawę.

 

 

Ale może ktoś ma i powie mi co to daje w Hobby, na pewno niżej są te plastiki tylko po co ?

Jedyne co mi przychodzi do głowy to mniejsze nachylenie markizy wyjdzie.

 

image.thumb.png.6fde90ab172dd7d4ec6dc3b4962b61ff.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ventyl napisał(a):

Ale może ktoś ma i powie mi co to daje w Hobby, na pewno niżej są te plastiki tylko po co ?

Jedyne co mi przychodzi do głowy to mniejsze nachylenie markizy wyjdzie.

Nie wiem czy o to Ci chodzi, ale to są elementy standardowo zamocowane w pokrowcu markizy i w nie się wkłada rozpórki. Gdyby tego nie było, te rozpórki po pewnym czasie by mogły się przesuwać po ścianie czy nawet spaść oraz wciskałbyś je (rozpierał) bezpośrednio w ścianę przyczepy, co mogłoby ją uszkodzić.

Ta aukcja to typowy zestaw naprawczy, bo te "nity" mogą wypaść a potem pozostałe elementy mogą się zgubić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.