Skocz do zawartości

Markiza którą wybrać?


PAWELWILLK

Rekomendowane odpowiedzi

Temat dość obszerny przyznam się że jestem leniem i nie lubię dużo czytać.
 
Zastanawiam się nad zakupem markizy, na pewno ma to być markiza workowa. Nie chce niczego kleić, ani przykręcać do przyczepy. Ma być lekkie.
Finanse idą w kierunku Thule Omnistora lub Fiamma Caravanstore.
Jak przeglądam internet to bardziej przemawia za mną Fiamma, można do niej dokupić wiele fajnych rozszerzeń do Omnistora nie widziałem zbyt wiele. W Omnistorze podobna mi się sposób napinania markizy po rozłożeniu. I chyba tylko tyle. Fiamma ma fajny patent że nogi nożna zaczepić w specjalnych mocowaniach na ścianie a nie podłożu.
 
Jakie są Wasze opinie co do tych dwóch produktów jakby ktoś mógł wpisać plusy i minusy.
 
Przedsionki mnie nie interesują za dużo składania, waga. Wystarczy mi markiza a po bokach ewentualnie sobie coś rozłożę na sznurkach
 
Jako alternatywa znalazłem jeszcze Obelinka air albo Kappe air, ale mam obawy jak to się zachowuje na silnym wietrze np. w Chorwacji gdzie potrafi zawiać. Bo markizę to sobie zwinę i po sprawie.
 
Obecnie mam po poprzednim właścicielu daszek z plandeki w zupełności nam wystarczył, ale jednak ma swoje minusy.
- plandeka sztywna jak baranie jaja  i wciągnąć ją na przyczepę przy plus 30 to lada wyzwanie i dobra siłownia. Bez dużej ilości płynu do naczyń nie ma szans.
- rurki z powodu ograniczonych finansów miałem z decathlonu, są dojść wątłe ale wiatr i ciężar plandeki wytrzymały  
- w wietrznej Chorwacji przyczepa wyglądała ja naleśnik bo tak wiało że trzeba było ją składać co wieczór ( pasów jeszcze się nie dorobiłem :wacko:)
 
IMG20220821194120.thumb.jpg.5ba4067cc740ede729808818f7ee291a.jpg
 
 
We Włoszech gdzie nie wiało wytrzymało cały tydzień bez szwanku.
 
IMG20220827124955.thumb.jpg.56af32c32469a1b4b5b20713c4e51d31.jpg
 

Miałem Omnistora (nie chciało mi się zakładać pasów w Chorwacji, wiatr ją połamał i uszkodził nową przyczepę). Kupiłem Fiammę. Jakość porównywalna z jedną podstawową przewagą dla Omnistora: mam 175 cm wzrostu i napięcie rozłożonej markizy Fiammy jest problematyczne. Wymaga dużo siły z wyciągniętymi do góry rękami. Gumowe elementy które powinny blokować się na otworach często „puszczają” i trzeba naciągać jeszcze raz. Omnistor miał fajniejszy patent który nie wymagał takiej siły.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 814
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W dniu 16.10.2022 o 22:31, visitor1967 napisał:

testowałem omistora, a zakupiłem ostatecznie thula. Solidniejsza i też nie co tańsza.

może jednak testowałeś Fiammę albo kupiłeś Fiammę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.10.2022 o 21:31, visitor1967 napisał:

Cześć. Jeśli workowa to ja testowałem omistora, a zakupiłem ostatecznie thula. Solidniejsza i też nie co tańsza.

Coś wymieszałeś Omnistor to Thule a Fiamma to Caravanstore

7 godzin temu, MicP napisał:

Omnistor miał fajniejszy patent który nie wymagał takiej siły.

 

To chyba jedyne co mi się podoba w Thule, Fiamma chyba ma lepiej rozwiązane dodatki i rozszerzenia. Choćby puste mocowania juz w worku pod rurki do ścian

Edytowane przez Ventyl (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 20.10.2022 o 15:11, filipert napisał:

może jednak testowałeś Fiammę albo kupiłeś Fiammę?

tak testowałem FIAMMA, a kupiłem i mam Thula;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.10.2022 o 21:40, visitor1967 napisał:

FIAMMA,  Thula;)

Zwróć jeszcze uwagę niezależnie od marki na ceny tych dodatkowych ścian/daszków itd. - czy będziesz faktycznie to kupował w przyszłości. Bo ceny są jakieś kosmiczne za takie dodatki (np. komplet ścianek do Thule ok. 6.500 PLN).  Moim zdaniem jakiś żart w stosunku do ceny markizy. No ale taka polityka firm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Koledzy udało mi się znaleźć używaną  markizę FIAMMA zip CaravanstoreXL 440 i tu moje pytanie czym - różni się ZIP caravanstoreXl od caravanstoreXL.

Jest to markiza bez bocznych ścianek, moje pytanie dotyczy samej markizy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Robert77 napisał:

Koledzy udało mi się znaleźć używaną  markizę FIAMMA zip CaravanstoreXL 440 i tu moje pytanie czym - różni się ZIP caravanstoreXl od caravanstoreXL.

Jest to markiza bez bocznych ścianek, moje pytanie dotyczy samej markizy.

ZIP ma "wbudowane" zamki błyskawiczne do montażu ścianek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację - te zamki to dla mnie  taka wartość dodana bo posiadam przedsionek i jest rewelacyjny przy dłuższych wyjazdach ale na weekendy to zbyt czasochłonny.

W maju do Chorwacji wybieram się z markiza, przedsionek zostanie w domu :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, jacekzoo napisał:

Jak będziesz jechał z przedsionkiem to nie zapomnij zdjąć markizy i zostawić w domu :D

zawsze można przełożyć markizę na drugą stronę przyczepy i wtedy masz wiatę garażową ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Robert77 napisał:

zawsze można przełożyć markizę na drugą stronę przyczepy i wtedy masz wiatę garażową ;)

Nie zawsze. Po drugiej stronie wcale nie musi być likszpary, a zazwyczaj wręcz jej nie ma, zwłaszcza w nowych przyczepach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jacek00 napisał:

Nie zawsze. Po drugiej stronie wcale nie musi być likszpary, a zazwyczaj wręcz jej nie ma, zwłaszcza w nowych przyczepach.

Moja ADRIA ma :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, ZdzislawW napisał:

Hobby też

Wszystko zalezy od modelu, a nie danego producenta. Bo w takiej Adrii jeden model może mieć, a inny niekoniecznie

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.