Skocz do zawartości

Ogniwo fotowoltaiczne (solar) montaż [Witus]


witus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 375
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

55 minut temu, sebka34 napisał:

Tak to wygląda

Wiesz, raz na rok przydałoby się umyć przyczepę :P

A tak na serio, to patrząc po zdjęciu to widzę, że chcesz umieścić panel w poprzek, co raczej jest odradzane na forum ze względu na opór powietrza/siły odrywające panel. Choć u Ciebie okno dachowe będzie robić za mały spoiler.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, raz na rok przydałoby się umyć przyczepę 
A tak na serio, to patrząc po zdjęciu to widzę, że chcesz umieścić panel w poprzek, co raczej jest odradzane na forum ze względu na opór powietrza/siły odrywające panel. Choć u Ciebie okno dachowe będzie robić za mały spoiler.


Będzie dobrze ja już bym nic nie zmieniał jak sobie przygotował miejsca do klejenia :)

Ja swój panel odklejałem po krytyce forum i do dzisiaj straszą ślady kleju, które po latach nie zamierzają się skruszyć pod wpływem UV.

Nie mogę na złoty jeździć bo latacie dronami - jak bym na zdjęciach z powietrza wyglądał :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, witus napisał:

Będzie dobrze ja już bym nic nie zmieniał

Jestem tego samego zdania.

Co do dronów, to ja już kilka razy byłem nagrany z nieba i uwierz mi, że pierw trzeba się namęczyć, by znaleźć swoją przyczepę, potem trzeba się namęczyć, by znaleźć na niej solar, śladów kleju to bym z lupą nie znalazł :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lbuster napisał:

Wiesz, raz na rok przydałoby się umyć przyczepę :P

Jak bym nie miał poczucia humoru to bym się obraził uznał bym Twój wpis jako ublirzenie. 

Przyczepę myję przynajmniej 4 razy w roku.

Panel mam za duży nie mieści się w inny sposób.

Z przodu będę miał przyklejony spojler z styroduru wycięty w fabryce reklam lecz załamuje go by był ładny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ma 200W
Występowały będą również siły ssące na panel więc na środku daj że dwa pasy poprzeczne kleju. Sądzę że to za świat starczy 



Sorki nie doczytałem. Masz prawdziwą elektrownię :) lecę kleić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na swoim ( 250 ) położyłem paski kleju wzdłuż - na cepce  - i na obwodzie panela z maleńką przerwą na środku krótszego boku.  Panel  położyłem podkładając klocek z jednej strony. Od drugiej dociskałem tak by usunąć powietrze z przestrzeni między paskami .W połowie dociskania usunąłem klocek a  przerwie kleju włożyłem zapałkę. Jak już wszędzie docisnąłem wyciągnąłem  zapałkę a nadmiar kleju uszczelnił przerwę.

Trzyma się wspaniałe a to już będzie trzeci rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I udało się wczoraj pogoda dopisała solar wklejony.

Zużyte 2 tuby kleju sikaflex 252 powierzchnia klejenia to 10 uchwytów 19cm x 8cm .

Jeszcze pozostało wkleić przelotkę przez dach na przewody i gotowe 

 

IMG_20190331_085256.jpg

IMG_20190331_090409.jpg

IMG_20190331_090355.jpg

Edytowane przez sebka34 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki był zamiar lecz kleju mi nie starczyło. a nie chciałem ryzykować. Dobry pomysł z tą rurką wyżej niż dach . Będę musiał zamówić jedną tubkę kleju i w nadchodzącym tyg wkleję jeśli pozwoli pogoda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.