Skocz do zawartości

Ogniwo fotowoltaiczne (solar) montaż [Witus]


witus

Rekomendowane odpowiedzi

Podłączenie panela na krótko ( bez przejścia przez dach) regulator stary ale jary spokojnie nabije moje 100Ah panelem 200Wp .

Na ostatnim zdjęciu widać sposób nałożenia kleju na uchwyty przeze mnie 

IMG_20190331_130036.jpg

IMG_20190331_130041.jpg

IMG_20190331_110838.jpg

Edytowane przez sebka34 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 375
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Poszalałeś z klejem :) mogłeś od przepustu zacząć wtedy by starczyło. Trudno, teraz trzeba to dokończyć w kolejnym tygodniu :)

Dobra robota solar to oprócz movera dla mnie podstawowe wyposażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, sebka34 napisał:

IMG_20190331_110838.jpg

Gratuluję Ci dołączenia do "elitarnego" :) grona osób, które samodzielnie uporały się z montażem instalacji PV :ok:

Jedna uwaga, jeśli mogę: nie powinieneś nakładać kleju w taki sposób, ponieważ z dużym prawdopodobieństwem "zamykasz powietrze" i w efekcie może być tak, że klej nie dotrze do wszystkich miejsc klejonych powierzchni, czego oczywiście już po klejeniu nie widzisz.

Powinno to wyglądać np. tak:

1633902172_Nakadaniekleju.jpg.d1821bf2c9086ef4e7b655a6e6f92e9d.jpg

Przy tym sposobie, jakbyś elementów nie dociskał, powietrze będzie miało ujście, a klej rozejdzie się dokładnie po powierzchni (nadmiar swobodnie wypłynie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kristofer masz całkowitą rację z sposobem nałożenia kleju.

Pomagał mi mój tata przy przyklejaniu,  nie do końca się zrozumieliśmy w momencie opuszczania panela z klejem ,i musieliśmy go podnosić do góry i przesuwać, manewrować więc klej ładnie się docisnął na każdym uchwycie.

Teraz widzę że to niezrozumienie się z tatą uratowało sytuację :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42dbdee8b8b5ea82c144c2402c3c0f9a.jpg

I tak masz super, że masz biały klej ... i nie musisz ścinać już przyklejonego jak ja :)

Przy każdym myciu przyczepy mi niedobrze jak widzę czarne ślady po nieudanym klejeniu panela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, sebka34 napisał:

Teraz widzę że to niezrozumienie się z tatą uratowało sytuację :)

:ok:

5 godzin temu, witus napisał:

42dbdee8b8b5ea82c144c2402c3c0f9a.jpg

Przy każdym myciu przyczepy mi niedobrze jak widzę czarne ślady po nieudanym klejeniu panela.

Jakiś czas temu ktoś napisał, że masz "automatyczne poziomowanie" dla swojej przyczepy, a teraz widzę, że ustawiłeś poprzeczkę nieco wyżej i masz już nawet "automatyczną myjnię" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.04.2019 o 15:12, Kristofer napisał:

:ok:

Jakiś czas temu ktoś napisał, że masz "automatyczne poziomowanie" dla swojej przyczepy, a teraz widzę, że ustawiłeś poprzeczkę nieco wyżej i masz już nawet "automatyczną myjnię" :D

No powiem że z tym dachem to masz luksus.Piekny dostęp do wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu ktoś napisał, że masz "automatyczne poziomowanie" dla swojej przyczepy, a teraz widzę, że ustawiłeś poprzeczkę nieco wyżej i masz już nawet "automatyczną myjnię" spacer.png


Wszystko dzięki Kochanym teściom :)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
No powiem że z tym dachem to masz luksus.Piekny dostęp do wszystkiego.


Już z dwa solary z niego zainstalowaliśmy znajomym :)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć.

Elektrownia zamontowana także jeżeli ktoś reflektuje na Aktivator 205 i Primer 210 to zapraszam do kontaktu na priv. A tutaj fotki z wykonanego montażu nie wiem czy nie pojechaliśmy trochę z tymi uchwytami panela, ale bezpieczeństwo przede wszystkim. Owiewka dołożona aby panel nie odleciał, także myślę że całkiem nieźle to wyszło.

20190421_140349.jpg

20190421_185714.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to luzik. Widzę jeszcze jedną zaletę umieszczenia panela na ukośnej ścianie. Nagrzewające się powietrze będzie grawitacyjnie uciekać do góry więc w bezwietrzny dzień cyrkulacja będzie lepsza niż płaskim dachu. Oczywiście są tez wady, jak choćby konieczność ustawiania się dyszlem na południe by mieć lepsze ładowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 23.04.2019 o 08:04, LASZLO10 napisał:

Cześć.

Elektrownia zamontowana także jeżeli ktoś reflektuje na Aktivator 205 i Primer 210 to zapraszam do kontaktu na priv. A tutaj fotki z wykonanego montażu nie wiem czy nie pojechaliśmy trochę z tymi uchwytami panela, ale bezpieczeństwo przede wszystkim. Owiewka dołożona aby panel nie odleciał, także myślę że całkiem nieźle to wyszło.

20190421_140349.jpg

20190421_185714.jpg

Super robota! Ładnie to wygląda tak na przedzie :)

Czy załapałbym się jeszcze na orimer i aktivator?? :D

I czy podesłałbyś link do mocowań których używałeś? Bo to te podłużne, prawda? Twój post jest dość świeży, więc szansa jest, że produkt jeszcze wisi na necie :D

 

Gratulacje wszystkim i dzięki @witus za wzorową relację i założenie ciekawego wątku. Wiele się z tego nauczyłem! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.