Skocz do zawartości

Ogniwo fotowoltaiczne (solar) montaż [Witus]


witus

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, jacekzoo napisał:

@jacek00 po co Ci solar? Też rozważałem ale mając klimę i tak będziesz się podpinał pod 230

Czasem by się przydał. Nie zawsze musielibyśmy szukać miejsca z prądem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 375
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Czyli montowałeś im ten zestaw z Jula? Kleiłeś go? Warte to coś? Nie odleci z dachu?

Muszę sprawdzić u siebie czy mi to wejdzie na dach...


Ten z Juli pojawił się chwilę po tym jak skompletowałem podobny tani z Allegro :(
A jak ciepła woda?


Mam boiler gazowy, prąd 12V potrzebuje tylko iskrownik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też od tego sezonu używam instalacji solarnej i nareszcie skończyła się smycz w postaci przedłużki teraz jest prawdziwa wolność i niezależność


Żeby było śmieszniej w tym sezonie przestałem zabierać kabel. Teraz jestem na campingu gdzie nie można nie wożąc prądu ... to dopiero jest dramat.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, konkret. W zasadzie człowiek by nie potrzebował ale jednak czasem jakaś prostownica do włosów musi zadziałać lub ładowarka do szczoteczek. Bez sinusa nie chcą działać.
Zakładamy, że jesteśmy na dziko lub półdziko.
taka, tańsza się nie nada: przetwornica

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.08.2019 o 17:05, witus napisał:

 


W Katowicach miałem takie panele w rękach, ale stare były, nie zdecydowałem się na zakup. Teraz jak nowy zestaw kosztuje grosze w Jula z regulatorem i zestawem do montażu po co się męczyć ze starym dużym gratem.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

 

10 godzin temu, witus napisał:

 


Ja mam 100W od trzech lat i nie wpinam się nigdy do prądu.

 

Przekonałeś mnie w ciągu kilku sekund :)

dzięki za konkretne jnformacje - Julo, nadjeżdżam! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekonałeś mnie w ciągu kilku sekund
dzięki za konkretne jnformacje - Julo, nadjeżdżam! 


Tylko zrób zdjęcie paragonu i zachowaj w notatce w telefonie, przyda się gdybyś kiedyś musiał wymienić regulator.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, witus napisał:

Tylko zrób zdjęcie paragonu i zachowaj w notatce w telefonie, przyda się gdybyś kiedyś musiał wymienić regulator.

 

Jasna sprawa ;)

22 godziny temu, Thomas napisał:

Mam ten większy i działa jak należy 100 Ah ładuje bez problemu. 3 tygodniowy urlop bez podłączania do sieci.  

Jedyne co mnie jeszcze trochę zstanawia są te mocowania. One chyba na mintaż klejem nie są przewidziane, co? Bo wyglądają na takie malutkie i są wkręty w zestawie z tego co widzę i zdjęcia też sugerują, że to ma być przykręcane.

Jak Ty to rozwiązałeś Thomas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz zobaczyłem, że to co brałem za powierzchnie klejenia, jest powirzchnią łączenia góry z dołem uchwytu. Więc w sumie powirzchnia klejenia jest chyba taka mała jak mi się wydawało..

Bo jeśli dobrze rozumiem, to te części z rowkami  są mocowane do podłoża za pomocą kleju lub / i wkrętów, a potem na to idzie panel i wierzchnia część, nagwintowana aby przykręcić panel. A te plastikowe części razem ze sobą są chyba też tylko klejem łączone, tak @Thomas?

007982f.jpg?width=458&height=458&scale=b

007982c.jpg?width=458&height=458&scale=b

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Ja siek napisał:

Jak Ty to rozwiązałeś Thomas?

Wcale nie są takie malutkie ( typowe uchwyty przynajmniej te, które ja oglądałem są puste w środku i kleją samymi krawędziami i jest ok. ) ale słabo znam się na klejeniu plastyku więc zrobiłem trochę inaczej. Uchwyty od solara przykręciłem do nagwintowanych otworów w blachach aluminiowych 3mm a te przykleiłem siką do dachu. Trzyma bardzo mocno. Całość działa prawidłowo nawet regulator wcześniej w innych tematach polecany ( a tutaj wręcz potępiany - chyba zależy kto sprzedaje ) ładuje ale jego wskazania są nieprawidłowe. 

 

IMG_20190612_170535.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, to teraz wszystko rozumiem. Te plastikowe czéści są dodatkowo skręcane od boku. Super!

A myśilsz, że skoro te białe "firmowe" narożniki plastikowe omawiane m.i. na stronach 7-9 (których też używał Witus) mocno się różnią pod względem rodzaju materiału, od tych czarnych z Juli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.