Skocz do zawartości

LMC Munsterland 490K1 2002r.


szary11

Rekomendowane odpowiedzi

Udało mi się zrealizować plan przeróbki elektryki. Już mam oświetlenie w pełni na 12V. Do kinkietów poszły żarówki e14 12V 4W, do plafonu mieszanka ledów jakie zalegały w garażu :) W łazience i nad kuchnią zostawiłem żarówki halogenowe. Odnalezienie jak kable szły zajęło mi kupę czasu. Ale nic nie straciłem z ewentualnej funkcjonalności zasilania 230V. 

W szafie dostawiłem również małe światełko :) (widoczne są tu też kable od panela) - drobiazg, a cieszy:

post-8-0-05678200-1432240959_thumb.jpg

 

Do tego radio z pilotem za całe 62zł ;) :

post-8-0-99336500-1432240961_thumb.jpg

post-8-0-04394400-1432240964_thumb.jpg

 

Zastosowałem antenę wewnętrzną, doklejaną (u mnie nad radiem, praktycznie nie widoczna). Całość nawet nie najgorzej gra. Po cenie spodziewałem się gorszej jakości, którą bym i tak zaakceptował. 

 

Do regulatora i akumulatora mam wgląd przez klapkę pod łóżkiem, do której można zajrzeć nie wchodząc do przyczepy:

post-8-0-00904300-1432240966_thumb.jpg

 

W szafie dorobiłem skrzyneczkę z bezpiecznikami. Obwody mam podzielone i pozabezpieczane tak by żadnego z nich nie przeciążyć czy przegrzać. Przewody stosowałem 2x2mm od akumulatora do skrzynki i energobloku, i później 2x1,5mm na bardziej złożone lub 2x0,75mm na lampeczkę, czy samo radio. 

 

Przyczepa gotowa do wyjazdu :ok: Jeszcze kilka pomysłów przeróbek mam, ale to już drobiazgi. Najważniejsze mam zrobione :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 123
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A gdzie zaslepki plastikowe na lebki od wkretow przy spodzie polki od glosnikow?

No gdzie?

i sie bedziesz na to patrzyl :look: ?

 

J.

 

Tak, ze tak niestety... :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy sie zaproszenie dla inspektora nadzoru zeby sie  z flaszka pokazac - ale nie, nie, prywaty i kolesiostwa tu nie bedzie, tu sie liczy tylko solidna! robota, na tym forum.

:nono:

 

Tak ze tak. :ok:

Edytowane przez jacek l (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Gratuluje inwestycji. Jak waga przyczepy ?? zgadza się z danymi technicznymi?

...

Właśnie wróciłem z badania technicznego. Przy okazji budka zważona. Załadowanie w 50% planu i mam ok. 1150kg. Czyli po doposażeniu w mover będę na granicy bądź deko ponad DMC.

 

Poza tym wynik badania - bez najmniejszych zarzutów :ok: Przetrzepana bez lipy: hamulce, najazd, ręczny, luzy, amortyzatory, zbieżność... Tak jak należy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek, jak zobaczysz jak muszę parkować budę pod domem to mi jeszcze dorzucisz ;)

 

A poza tym jak mi auto padnie to do pracy przyczepą pojadę ;) Całe 1,5km :D Miny kolegów - bezcenne :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Marasem przyjedziemy i nie dasz rady... :ee:

Tak, ze lepiej raz dwa do castoramy po zaslepki brazowo - jasne... :przytul:

 

J. :slina:

Ooo ,tak .Pojedziemy i sprawdzimy skrupulatnie każdy szczegół . Ale jak motor kupisz ,będziemy się zmieniać na trasie ,prawko na motor mam :) damy radę. 

A Ty Michał jeszcze te ławki i stoły musisz zrobić o których wspominałeś , Gdzieś musimy usiąść i zjeść :jesc:   bo będziemy po podróży :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.