Skocz do zawartości

LMC Munsterland 490K1 2002r.


szary11

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 123
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dokładnie... spóźniłem się.

Zamontuj taki prosty hebel:

255adfc4-caab-4dc8-a175-2b87fc699ee0.jpg

 

kupisz np. w Marklandzie na Jurowieckiej... a jak będziesz tam jechał to zajedź na Warszawską na kawę !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stefszary11

 

nie widujecie gdzies tam w Waszej okolicy mojej Hobby? Pojechała w czerwcu '15 do Sokółki ;-)

 

 

post-11643-0-03337800-1449223584_thumb.jpg

 

 

 

 

Edytowane przez BartoszK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stef, taki hebelek mam już pod movera (czekam na pilot i będzie montaż). Pod regulator jakiś pstryczek wystarczy. Tak myślę.

Ale kawą kusisz :) Musimy coś niebawem wymyślić by się spotkać.

 

Bartek, jeszcze nie widziałem Twojej hobby. Będę wypatrywał :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczytajcie dokladnie w instrukcji obslugi.

U mnie nie mozna odpiac akku i zostawic podpietych (dajacych nawet szczatkowe napiecie) solarow bo uszkodzi sie regulator.

Innymi slowy musze miec akku jak mam wpiety solar.

Aby wyjac akku najpierw przerwalem obwod solara wyjmujac bezpiecznik i dopiero odlaczylem akku.

Aby uruchomic uklad najpier akku a potem bezpiecznik solara.

 

Pisze o tym abyscie nie uwalili sobie przypadkiem regulatora w momecie wylaczenia hebelka w obwodzie do akku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak wykryje odlaczony aku - to piszczy chwile i pojawia sie komunikat bypass a pozniej sygnalizuje odciecie solara, wiec chyba nic zlego sie nie dzieje, ale po okolo tygodniu gubi ustawienia, godzine i dane zuzycia i inne...

 

Natomiast po okolo 4 tygodniach stania w ciemnym garażu na wyświetlaczu mam komunikat "SOC 75% - Ready to use" i mozna smialo jechac na wypad bo prad jest.

Edytowane przez BartoszK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie zapomniałem o solarze... u mnie nie ma jeszcze tego urządzenia więc mam sprawę prostą. Jak nie używam odcinam heblem aku i po sprawie.

 

Michał. Ja teraz mam tydzień urlopu więc zapraszam !! - robię poddasze więc każda wizyta mile widziana... bo już 2 lata robię :)

 

PS. Niestety nie widziałem, ale może latem się ujawni :)

Edytowane przez stef (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stef, ja teraz też się urlopuje przez tydzień :) Mam również zaległości sprzed 2 lat - napęd do bramy i kawałek ogrodzenia ;) W sam raz na koniec gwarancji ;) Udała mi się ta inwestycja ;)

 

Jak skończę napęd do bramy może dojadą klamoty do movera. Też bym chciał skończyć jego temat. I wtedy coś z instalacja popatrzeć by wyeliminować samoczynne rozładowywania aku pod zadaszeniem. A na weekend... może jakiś spontan z budką ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

No i klamotów do movera jak nie ma tak nie ma :( Tracę nadzieje, że dotrą braki...

 

Niemniej lordzik zyskał nowy napęd w postaci świeższego holownika :) Zaliczyliśmy 3 wyjazdy i... Jest luźniej ;) Teraz graty wrzucam, a nie układam. W jeździe na plus z Focusem: widoczność, pakowność, łatwiejsze manewrowanie w tył, silnik fajnie sam podbija obroty przy manewrach, nie trzeba operować gazem. Spalanie mało wyższe. No i wiek auta.

Na minus słabsza dynamika, mniejsza zwrotność.

Niby silniki takie same, ale charakterystyki inne.

 

Muszę jeszcze popracować nad elektryką. Zamontowałem gniazdo 13pin i fajnie by lodówka po drodze się chłodziła. Muszę dekoracja wolnego znaleźć by zobaczyć co daje auto a co może wziąć przyczepa.

post-8-0-56314900-1466277475_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to wskazują wszelkie dane techniczne :) Jednak w prowadzeniu, w trasie, jakiegoś specjalnego wzrostu poczucia bezpieczeństwa nie zanotowałem. Focusem nawet lepiej się jechało ze względu na lepszy stosunek KM do masy zestawu.

 

Na pewno łatwiej teraz się pakować, no i przyjemniej się jedzie nowszym autem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję :piwo:

 

Jakbyś przesiadał się z kombiaka aż tak mocno byś nie odczuł. Z pewnością minivany są wygodniejsze do pakowania i dłuższego podróżowania. Do tego były projektowane... Podobnie przyjemniej jest między sedanem i kombi. Miałem w końcu w obu wersjach... TRABANTA :D

 

post-8-0-68922500-1466323589_thumb.jpg

 

A tak wyglądał pierwszy wypad testowy w sprawdzone miejsce - Danowskie :D

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.