Skocz do zawartości

Agregat prądotwórczy w przyczepie???


MyBlue

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, danielpoz napisał:

No ale po co agregat na kempingu??? 

Ogrzewanie jest zwykle dość energożerne - 1000W  to ponad 4A

 

12 minut temu, danielpoz napisał:

Jaki warkot skoro kabel 50m?    Kto ma ukrasc w dziczy? No chyba ze niedzwiedz ?

Zrób pomiar sonometrem w otwartym terenie i bardzo niskiej  głośności tła otoczenia - będziesz zaskoczony
A4 jest ode mnie w linii prostej 2,5km posiada ekrany - słyszę ją na podwórku nocą
W fest dziczy nikt - jednak biwakując nie zawsze wiemy czy to dzika dzicz :) 
Dzikowanie to nie tylko miejsca w absolutnej dziczy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 109
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Teraz, smok_wawelski napisał:

Ogrzewanie jest zwykle dość energożerne - 1000W  to ponad 4A

 

Zrób pomiar sonometrem w otwartym terenie i bardzo niskiej  głośności tła otoczenia - będziesz zaskoczony
A4 jest ode mnie w linii prostej 2,5km posiada ekrany - słyszę ją na podwórku nocą
W fest dziczy nikt - jednak biwakując nie zawsze wiemy czy to dzika dzicz :) 
Dzikowanie to nie tylko miejsca w absolutnej dziczy.

 

Do ogrzewania uzywam gazu. 

 

Nie musze robić pomiarów bo ja jestem praktykiem jeśli chodzi o używanie agregatu w dziczy. Więc nie opowiadam dziwnych historii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zarzucałem Ci opowiadania dziwnych historii, czy braku doświadczeń
Nie oznacza to jednak że nie mogę mieć innego zdania niż Ty,  oraz ze Twoje zdanie czy doświadczenie jest jedynym właściwym
W wątku była mowa o zastosowaniu agregatu do zasilenia ogrzewania gdy klękło ogrzewanie z butli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były to rożne agregaty  od tłuczków po ciche agregaty Hondy - typ niestety obecnie Ci nie odpowiem bo to w robocie siedzi jak Ci bardzo zależy to mogę sprawdzić  typy i parametry dot. hałasu w przyszłym tygodniu.
Używanie czy to w karawaningu czy inne - nie ma znaczenia - jazgotu to nie zmienia. 
Stricte w karawaningu nie używałem bo uważam to za bezsens  z wcześniej opisanych powodów.
W pracy używamy agregatów jednak w warunkach dość zbliżonych do dzika w karawaningu - zasila nam mobilne laboratorium gdy wykonujemy badania w terenie - jest to Ford Trasit zbliżony konstrukcyjnie do kampera.
Miejsca przeróżne od stoczni, poprzez tereny zakładów przemysłowych, elektrowni do lasów i pól którymi są prowadzone np. gazociągi i nieraz z ciekawości posiadając sonometr wykonywałem sobie takie badania hałasu.
Owszem nie było problemu nawet z tłuczkami gdy np. badaliśmy rurociągi gazowe przy  budowanej nie tak dawno S7 tam była dzika dzicz i co najwyżej pijaczek wracający do domu wężykiem się zaplatał.   Ale właśnie też z powodu jazgotu miewaliśmy problemy np. z okoliczną ludnością choć z reguły np. badania spoin gazociągów nie są wykonywane w pobliżu domostw a raczej dość daleko od nich - gazociągi w dużej mierze  są badane metoda RT  więc często wykonuje się to w nocy aby nie narażać ludzi postronnych na promieniowanie.
 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie raczej nie wrócimy  przynajmniej do wymiany doświadczeń agregatowo-karawaningowych - nie planuję zastosowań agregatu w karawaningu,  więc nie będę miał doświadczeń karawaningowych z agregatem a te zbliżone do karawaningu na dziko obserwacje dały mi wystarczający pogląd aby sadzić ze to zabawka nie do tego.
Decyzja już raczej zapadła - jako ogrzewanie webasto bo ropa jest zawsze,  jeszcze jest lekkie wahanie na gaz ale elektryka to na pewno na dach 300-400w+aku+przetwornica a nie agregat :)

Ale mawiają nigdy nie mów nigdy :) i pogadać zawsze można :) 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na cóż mi w karawaningu mocy ?   Owszem potrzeba mi autonomicznego zasilania i ogrzewania ale mocy nie tak dużo.
Lodówka, światło w ledach, jakieś radyjko i ładowarka telefonu od czasu do czasu jakiś mało prądożerny laptop oraz z urz pokładowych raptem pompka wody i webasto czy wentylator trumy - ileż tej mocy potrzeba ?

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tobie nie jest potrzebne innym wprost przeciwnie. 

Po 3 dniach pod stokiem chetnie bys przeprosil agregat ale pozostanie Ci odpalic auto tak jak 90%  innych kamperow, pozostale10 odpalaja agregaty.? To taki najzwyklejszy przyklad.

My troche inaczej spedzamy zimowe wyjazdy z grupa znajomych niz wiekszosc karawaningowcow. ?

Dla 99% uzytkownikow agregat jest zbyteczny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I teraz zaczynamy gadać sensownie - ale jazgotu to i tak nie zmienia :) być może pod stokami to przyjęte że każdy jazgocze każdemu pod oknem, śnieg to też dobre tłumienie dźwieku nie zaprzeczę - nie wiem nie jeżdżę.    Natomiast zimowa eksploatacja kampera czy przyczepy jest wg mnie  możliwa bez agregatu - karawaning to nie tylko podjechać pod stok i na deski sorry a wręcz to tylko minimalizowanie kosztów pobytu lub po prostu chęć bytowania w swoim blisko stoku.
Jednak zauważ że poprzednia dyskusja nie dotyczyła stoku a kempingu, stelplatzu, parkingu i dzika.
Głównym czynnikiem dla doboru źródła i mocy zasilania  jest obliczenie zapotrzebowania na moc dobową i określenie potrzebnej mocy chwilowej w szczycie.
Skoro grzejesz gazem Twoje zapotrzebowanie na moc chyba nie jest takie duże.
Owszem Ty możesz kupić agregat większej mocy a ja nie wrzucę na dach 5x więcej solarów  bo może upchnąłbym max 500-600w - teraz trzeba by przeliczyć czy by mi to wystarczyło w krótkim zimowym dniu i dołożyć aku - to dałoby mi odpowiedź czy muszę mieć agregat przy założeniu ogrzewania gazem lub ropą - ogrzewanie elektryczne wykluczam
Koszty akurat tu też nie przekonują Honda EU30S i też nie jest super cicha IP już pominę (o ile dobrze pamiętam to tą mam w robocie) kosztuje ponad 9 tysi - koszty solarów i aku i przetwornicy będą porównywalne o ile nie mniejsze.  Wiec tak jak napisałem - pytanie brzmi ile potrzeba mocy dobowo i ile mocy max w szczycie zapotrzebowania.  
A jazgot pod oknem sąsiada uważam dalej za naganny :) owszem smród webasto również :) 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, smok_wawelski napisał:

I teraz zaczynamy gadać sensownie - ale jazgotu to i tak nie zmienia :)

Jakiego jazgotu? Od webasta czy odpalonego ropniaka? ?

14 godzin temu, smok_wawelski napisał:

być może pod stokami to przyjęte że każdy jazgocze każdemu pod oknem, śnieg to też dobre tłumienie dźwieku nie zaprzeczę - 

Zapewne wiesz lepiej jak to jazgotają sobie nawzajem. Gdzie tak robią? 

14 godzin temu, smok_wawelski napisał:

 nie wiem nie jeżdżę.    

No tak, myślałem, że piszesz z praktyki?

14 godzin temu, smok_wawelski napisał:

  Natomiast zimowa eksploatacja kampera czy przyczepy jest wg mnie  możliwa bez agregatu - 

To oczywiste. Teraz jesteśmy nad jeziorem i jest fajny mrozik. ?

14 godzin temu, smok_wawelski napisał:

karawaning to nie tylko podjechać pod stok i na deski sorry a wręcz to tylko minimalizowanie kosztów pobytu 

Raczej generowanie większych kosztów. No wiem że trudno tym co nie bywają w to uwierzyć?

14 godzin temu, smok_wawelski napisał:

 lub po prostu chęć bytowania w swoim blisko stoku.

To jest właśnie piękne?

14 godzin temu, smok_wawelski napisał:

Jednak zauważ że poprzednia dyskusja nie dotyczyła stoku a kempingu, stelplatzu, parkingu i dzika.

To jakiego miejsca stacjonowania dotyczyła? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, smok_wawelski napisał:

Głównym czynnikiem dla doboru źródła i mocy zasilania  jest obliczenie zapotrzebowania na moc dobową i określenie potrzebnej mocy chwilowej w szczycie.
Skoro grzejesz gazem Twoje zapotrzebowanie na moc chyba nie jest takie duże.

No chyba nikt nie wpadł na pomysł ogrzewać elektrycznie z agregatu?

14 godzin temu, smok_wawelski napisał:

Owszem Ty możesz kupić agregat większej mocy a ja nie wrzucę na dach 5x więcej solarów  bo może upchnąłbym max 500-600w - teraz trzeba by przeliczyć czy by mi to wystarczyło w krótkim zimowym dniu i dołożyć aku - to dałoby mi odpowiedź czy muszę mieć agregat przy założeniu ogrzewania gazem lub ropą - ogrzewanie elektryczne wykluczam

Ty nie musisz mieć agregatu. O tym już rozmawialiśmy?

14 godzin temu, smok_wawelski napisał:

Koszty akurat tu też nie przekonują Honda EU30S i też nie jest super cicha IP już pominę (o ile dobrze pamiętam to tą mam w robocie) kosztuje ponad 9 tysi - koszty solarów i aku i przetwornicy będą porównywalne o ile nie mniejsze. 

Karawaning jest drogi a to nie jest dyskusja o kosztach. 

Po co komu w ogóle tak duży agregat na wyjazdy? ? Są też takie za 20tyś. i więcej. To dopiero by był argument przeciwko używania agregatu?

14 godzin temu, smok_wawelski napisał:

 A jazgot pod oknem sąsiada uważam dalej za naganny :) owszem smród webasto również :) 

Odpalony ropniak czy webasto generuje jazgot i smród a agregat oddalony o 50m to jednak inaczej działa. ? 

Jeszcze raz żeby była jasność- agregat nie jest dla Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, danielpoz napisał:

Jakiego jazgotu? Od webasta czy odpalonego ropniaka? ?

jazgotu agregatu,    webasto jest jednak cichsze,     jego wadą smród zwłaszcza w pierwszej fazie rozruchu

5 godzin temu, danielpoz napisał:

Zapewne wiesz lepiej jak to jazgotają sobie nawzajem. Gdzie tak robią? 

niepotrzebna ironia - jasno napisałem że nie znam zwyczajów spod stoku a chodziło mi o to ze być może pod stokami jest przyjęte użytkowanie agregatów - jeżeli użytkuje większość więc jeden drugiemu tego nie wytknie tak samo jak nikt nikomu nie wytknie  webasto na parkingach ciężarówek

5 godzin temu, danielpoz napisał:

To jakiego miejsca stacjonowania dotyczyła? 

tych co  napisałem - wystarczy przeczytać to co cytujesz

5 godzin temu, danielpoz napisał:

No tak, myślałem, że piszesz z praktyki?

kolejna niepotrzebna ironia - nie trzeba było myśleć bo wystarczyło przeczytać, wyraźnie napisałem na czym się opieram

5 godzin temu, danielpoz napisał:

Owszem Ty możesz kupić agregat większej mocy a ja nie wrzucę na dach 5x więcej solarów 

tu chodziło jedynie o możliwości techniczne wytworzenia większej ilości energii

5 godzin temu, danielpoz napisał:

Karawaning jest drogi a to nie jest dyskusja o kosztach.     Po co komu w ogóle tak duży agregat na wyjazdy?

Niekoniecznie jest drogi,  dyskusja nie jest - ceny wymieniłem w celu porównania źródeł zasilania
Mniejszy agregat  również generuje spory hałas - spadek hałasu nie jest tak bardzo znaczący z mniejszą mocą   nawet maleństwo Hondy EU10 ma 87dB(A) to nadal dużo w warunkach niskiego hałasu tła w nocy

18 godzin temu, danielpoz napisał:

Jeśli nie potrzebujesz większej mocy przez wiele godzin lub nawet dni to agregat zupełnie Ci niepotrzebny.

Przecież powyższe  Ty pisałeś  - wniosek prosty i chyba logiczny to że jeśli używasz agregatu to potrzebujesz więcej mocy i dłużej

5 godzin temu, danielpoz napisał:

Odpalony ropniak czy webasto generuje jazgot i smród a agregat oddalony o 50m to jednak inaczej działa.

jednak mam trochę inne zdanie, o webasto napisałem w tym poście o agregacie wystarczająco powyżej  inne zdanie -  zdania są tak różne że nie ma sensu ich powtarzać  bo i tak nie dojdziemy  do wspólnego - różnica zdań oczywiście nie   jest niczym złym dopóki twój agregat jest daleko od mojego okna :) 

5 godzin temu, danielpoz napisał:

Jeszcze raz żeby była jasność- agregat nie jest dla Ciebie?

jestem dużym chłopcem - więc zwykle sam decyduję co jest dla mnie a co nie i sam ponoszę tego konsekwencje :) 

 

I myślę ze to byłoby  na tyle - mamy różne gusta a z gustami się nie podyskutuje, nie najlepszymi argumentami w dyskusji jest również ironia którą stosujesz, stosunkowo mało konkretów i rzeczowych argumentów - więc z mojej strony EOT
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.