Skocz do zawartości

Agregat prądotwórczy w przyczepie???


MyBlue

Rekomendowane odpowiedzi

A jeśli chodzi o wyciszenie mój plan jest taki:skrzyneczka składana tzn.każda ścianka na zawiasach ,wygłuszona jakąś matą wygłuszającą lub czymś o podobnym działaniu ,z 2 szczytowych stron wentylatory na 12v jeden wciągający powietrze a drugi wydmuchujący powinno się sprawdzić ,a wg. informacji

Sorki, ale to Ci na nic, agregat po pierwsze nie grzeje sie tak bardzo, ale rura jest baaardzo ciepła, a po drugie hałas daje rura wydechowa, i tu Ci na nic skrzyczeczki i wygłuszenia, ona musi mieć jakiejś wyjście spalin na zewnątrz a tym samym będzie warczeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 109
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tak to mam rozwiązane ja - cenię sobię prostotę, nie kombinowałem gdzie i jak go wygłuszyć, kupiłem najcichszy i najmniejszy jaki był wtedy na rynku.

 


Jeździ sobie w środku, przywiązany jedną linką by na ostrym zakręcie nie fiknął kozła. Jest bardzo stabilny i szczelny - w środku NIC dosłownie NIC nie śmierdzi i nie przeszkadza podczas poruszania się po domku

post-37913-imported-7a1a9ef2-c837-4afe-8591-7df3e3528366_thumb.jpg

 

Podczas pracy - z tyłu widać dołek, ale niewiele to dało. Generlanie najlepiej działa w deszcz - nikt nic nie słyszy.

post-37913-imported-af7a3dac-a0e9-485d-8d1f-6dc7c40e010c_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie 10m - stoi pół metra za przyczepą. Z moich doświadczeń wynika, że to niewielka różnica - warkot jest na niskoch tonach,a te wiadomo niosą się daleko. Może pomoć wzniesienie, górka, albo inny naturlany ekran (analogicznie do autostrad). Jak będziesz sam, i będziesz miał dla niego zapewnione bezpieczeństwo, to wg mnie najlepszym rozwizaniem będzie zrobienie ekranu z czegokolwiek, którego zadaniem będzie odbijanie dzwięku. Z całego serca odradzam obudowyanie go w cokolwiek - mało bezpieczne dla agregatu Ciebie i lasu :-). :bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak (w tym tygodniu) w końcu się zdecyduję na zakup - to zaraz lecę do tłumikarza i zamówię jakiś mały tłumiczek np. od skutera itp. W końcu to cholerstwo trzeba wygłuszyć - to nie będą jakieś koszty, a prąd się przyda...

Pudełka - nie będę budował, może podkopię jaki dołek?

 

Dzięki wszystkim za cenne uwagi !

Abart!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się ostatecznie na zakup agregatu ( bez reklamy,ale uważam,że to super sprzet za normalne pieniądze po przeanalizowaniu duuużej ilości ofert):

Brałem pod uwagę: moc - potzrebowałem realatywnie dużą, głosność, wielkość samego agregatu i łatwość serwisu. Mój wybór padł na:

 

2,6kW KIPOR KAMPING-MATE ok. 54 dB !!! ( www.toptech.pl )

Jest wyposażony w stabilizator napięcia AVR Standard to ważne dla urządzeń!

 

Charakterystyka produktu:

 

Wysoka jakość wykonania

Niski poziom hałasu

Niewielka waga

Ergonomiczna obudowa

Łatwy transport i obsługa

Wbudowany czujnik przeciążenia

Wbudowany czujnik ciśnienia oleju

Inwerterowa stabilizacja częstotliwości prądu

Podwójne napięcie wyjściowe

Unikalny system chłodzenia powietrzem

Ograniczona emisja szkodliwych spalin

Automatyczna regulacja obrotów w zależności od obciążenia

Ekonomiczne zużycie paliwa

 

Nowy, rok gwarancji, FV, serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

 

Dane techniczne:

 

Prądnica inwerterowa :?

Częstotliwość (Hz) 50

Moc max. (kVA) 2,6

Moc nom. (kVA) 2,3

Prąd (A) 10

Maksymalne obroty (r/min.) 3600

Ilość faz jednofazowy :]

Moc prądu stałego 12V/8,3A

Zabudowa zamkniety, wyciszony :niewiem:

Czas pracy na pełnym zbiorniku 4

Pojemność zbiornika paliwa (L) 4,8

Waga (kg) 26

Wymiary (dł x szer x wys) (mm) 564├Ś317├Ś453

Głośność dB(A) z odl. 7 m 54-59 :)

Silnik KIPOR

Model KG171

Typ jednocylindrowy, czterosuwowy, chłodzony powietrzem silnik benzynowy

Poj.silnika (cc) 171

Rodzaj paliwa paliwo lekkie Pb95

Rodzaj oleju 15W40

System rozruchowy rozruch ręczny

 

 

 

DZięki za wszystkie rady!

Pozdrawiam.

Bartek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooooo, nie załamujcie mnie... :?:niewiem::]

Cena:2300 PLN i rozkładam sobie na raty. Mam gwarancję na 2 lata. Pzrecież ten agregat ma spełniać funkcję awaryjną a latem pomocniczą. Przecież ten agregat nie ma zadania chodzić non-stop...

A firma KIPOR wam się podoba???? :) Przecież jest pełno takich agregatów, serwis jest w zasadzie dostepny.

Wolę taki mały, cichy i dużej mocy niż wielką chińską krowę za pół ceny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o ten agregat ( aukcja jeszcze 8 dni),ale są w sprzedaży po wpisaniu KIPOR Campingmate 2,6 KV

 

http://www.allegro.pl/item312124011_agregat_pradotworczy_2_6kw_kipor_kamping_mate.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooooo, nie załamujcie mnie... :?:niewiem::]

Cena:2300 PLN i rozkładam sobie na raty. Mam gwarancję na 2 lata. Pzrecież ten agregat ma spełniać funkcję awaryjną a latem pomocniczą. Przecież ten agregat nie ma zadania chodzić non-stop...

A firma KIPOR wam się podoba???? :) Przecież jest pełno takich agregatów, serwis jest w zasadzie dostepny.

Wolę taki mały, cichy i dużej mocy niż wielką chińską krowę za pół ceny :)

 

Firma Kipor jest właśnie Chińska. A co do gwarancji to nie wiem jak jest z agregatami ale z Quadami to ludzie horror przeżywają. Gwarancja niby jest ale przyjdzie do naprawy zaczynają się schody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NA Hondę to mnie nie stać. :niewiem:

HONDA EU20i kosztuje ponad 4000PLN i ma gorsze parametry ( tylko wyciśnie max 2000W) przy normalnej 1600W. :]

Poza tym moje żona jeździ nową hondą i ciągle jesteśmy z nią w serwisie na naprawach gwarancyjnych ( elekktryka, silnik, zawieszenie - ciągle coś ! - nie jesteśmy zadowoleni)

 

Z drugiej strony, jeśi piszesz,że KIPOR to klasyka chińszczyzny...jestem załamany - a tak się napaliłem. :) MOże nie będzie tak źle? CZy od razu kupić klasyczny, większy po prostu agregat za 900 PLN chiński - z góry wiadomo, a jak się zepsuje, to za cenę tego KIPORa dokupię jeszcze dwa inne. Z drugiej strony KIPOR jest walizkowy i cichy.

Oby KIPOR miał napisane Made in Japan :?

Dla mnie ważna jest moc agregatu. :) Wymagam minimum 2200 w ciągłej pracy - inaczej bym kupił takiego za 300PLN/850W i się nie certolił.

Pozdrawiam.

B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, ale to Ci na nic, agregat po pierwsze nie grzeje sie tak bardzo, ale rura jest baaardzo ciepła, a po drugie hałas daje rura wydechowa, i tu Ci na nic skrzyczeczki i wygłuszenia, ona musi mieć jakiejś wyjście spalin na zewnątrz a tym samym będzie warczeć.

 

Adi ,dziś byłem u "tłumikarza" który już dorabiał dodatkowe tłumiki do

agregatów i on twierdzi że poprawa jakaś tam jest ale nie za duża bo mimo wszystko sporo hałasu wydaje sam agregat a więc wobec jego wypowiedzi myslę że wyciszenie agregatu z zewnątrz powinno pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abart ja kupiłem agregacik za 320 zł (made in germany) i nie martwię się że będzie się psół , a ty chcesz wydać 7x tyle i się martwisz ,myslę że mimo wszystko czy to chińszczyzna czy nie to przy rozsądnym użytkowaniu będzie chodził długo i dobrze a co do Hondy auta to jakiś może felerny model bo zasadniczo hondy są bardzo wysoko w rankingach aut niezawodnych wg. sondarzy USA a i mam kolegę który jest mechanikem w hondzie i twierdzi stanowczo że są to auta BDB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.