Jump to content
MyBlue

Agregat prądotwórczy w przyczepie???

Recommended Posts

MyBlue

Wiem, wiem - wszystko na temat prądu w przyczepie już było opisane. Dokładnie przestudiowałem różnice napięć, rodzaje akumulatorów, sposoby ich ładowania itp.

Problem w tym,że nie doczytałem nigdzie - czy ktoś używa agregatów.

Oczywiście zaraz napiszecie, że są głośne, ciężkie i w zasadzie mało przydatne.

Jendak właśnie co wróciłem z zimowej wyprawy po Niemczech( z przyczepą!) i zdarzyło mi isę,że zabrakło mi gazu w 11kg butli - bo ogrzewałem,ale też miałem możliwość spania na Specjal-placach za friko - bez prądu. Gdybym miał agregat - to bym nie miał problemu np. z farelką ( oczywiście taki, agregat który taką moc uciągnie).

Latem z kolei wstawię sobie klimatyzator z Castoramy na 1200W, nie mówiąc już o ładowaniu zdechłych akumulatorów w samochodzie czy korzystaniu z dobrodziejstw prądu - tam gdzie go nie ma.

Co Wy na taki agregat:

Honda EU20i

http://www.allegro.pl/item310687354_nowy_agregat_honda_eu20i_raty_16_x_306_pln.html

MOże widzieliscie gdzieś na zachodzie w jakich sytuacjach np. Niemcy/Francuzi tego używają?

Generalnie wadą agregatów jest ich cena, i poziom hałasu.

Z drugiej strony - prezentowany tutaj jest mały, w miarę lekki ( jak na agregaty) i relatywnie cichy a mocny.

Mam kupić??

Co Wy na to???

MAcie jakieś doświadczenia???

pozdrawiam.

Abart

szary11

NIe no, na bezprądowe pola napewno jest to dobre rozwiązanie :lol: Nic innego chyba nie da się wymyśleć :bukiet: Cena agregatu dość wysoka, ale to wkońcu HONDA. Nie powinno być żadnej niespodzianki przez pare lat!

A propo agregatów pisaliśmy w:

http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=245&start=0

Pomyśl do tego o jakiejś ziemiance, czy obudowie by jeszcze wyciszyć agregat już na polu. Ukoi to nerwy i Twoje i współtowarzyszy :-]

MyBlue

Jeszcze znalazłem coś takiego jak:agregat pradotworczy, INWENTER 3000W, Gwarancja! (numer 309333990) cena tylko 2.000 PLN, ae jakie to małe a jakie konkretne!

Chyba się zdecyduję na INWERTER!

http://www.allegro.pl/item309333990_agregat_pradotworczy_inwenter_3000w_gwarancja_.html

Co Wy na to?

darsan

Tyle że takie agregaty są dość głosne. A to bedzie dośc niewygodne podczas odpoczynku .

szary11
Jeszcze znalazłem coś takiego jak:agregat pradotworczy, INWENTER 3000W

Zobacz, on nawet do 70dB hałasuje. Honda nawet do 50dB schodzi więc komfort wypoczynku znacznie się pogorszy. Ale cena faktycznie lepsza. Gorzej z firmą :bukiet: Patrz też jak gwarancję później egzekwować, bo kupić to nie wszystko.

Tomiy

Ja osobisci bym wolal ten najmniejszy agregacik hondy cos okolo 600-700 wat. Widzialem jak pracuje. Jest b.cichy. Tylko ze na takim agregacie nie pociagnie farelka, czy nowe czajniki bezprzewodowe :bukiet: Ale TV, komp, lodowka i inne mniej pradozerne urzadzenia beda chodzic

Prusiak

Proponuje skoczyc niebawem do Biedroki... Ma byc agregacik 2000W w promocji.

chris

Nie bardzo widzę możliwości używania takiego agregatu w nocy na postoju. Na parkingu przy autostradzie być może by się dało. Ale na placach dla kamperów albo cichych parkingach raczej wykluczone z uwagi na hałas. Raz zatrzymałem się obok gościa który podróżował ogromnym kamperem i miał taki agregat wbudowany więc poziom hałasu był minimalny. Ale około 22.00 go jednak wyłączył. Może rozwiązaniem jest druga butla. Np. kupiona w Niemczech 5 kg gdzie na każdym kampingu można ją za 10 Euro wymienić.

adi

Ja mam Honde EU10i (jak czytałeś wszystkie wątki, pewnie napotkałeś). W zupełności wystarcza dla moich potrzeb. NIestety na polach ze względu na dobre warunki z sąsiadami raczej jej nie stosuję. Uzywam jej głównie w trasie (cepła woda) i mam jako backup gdyby mi akku wysiadł :-). Ta HOnda, to chyba najbardziej cichy agregat, słychać ja minimalnie w środku, prawie nie przeszkadza, ale trochę bardziej ja słusza ludzie obok :-)

No i jest jeszcze jedna wada, jak jej nie zapniesz łańcuchem możesz nie zdązyć nawet wyjść a już jej nie bedzie :-)

szary11
możesz nie zdązyć nawet wyjść a już jej nie bedzie :-)

Ale prąd przez chwile będzie jeszcze szedł ;-)

adi

nooooo w czyjejś ręce, bo Hondy EUxxi to agregaty walizkowe :-)

MyBlue

Ale Wy mnie straszycie z tymi kradzieżami.

Czytałem,że mądry ( przed szkodą) NIemiec przypina sobie łańcuchem/takim jak rowery się przypina, agregat do przedniej ALUFELGI samochodu ( czyli tej dalszej od przyczepy).

Zadając te pytanie na forum liczyłem też na potwierdzenie zasadności w PRAKTYCE użytkowania takich agregatów. Ile tak na prawdę z nich korzystacie? Wiadomo,że na Campingach w 99% przypadków jest prąd,ale przy postaojach na dziko???

Gdzieś wyczytałem,że dla wyciszenia - wystarczy saperką wykopać niewielki dołek i w nim umieścić pracujący agregat - ponoć rozwiązanie proste a genialne i bardzo skuteczne.

Pozdrawiam:abart

szary11

A może lepiej wydając 2-4 tys. kupić baterię słoneczną? Ekologia i prądzik za free, gożej nieco z klimą i lodówką, ale lodówa na gaz, a reszte (radio, TV, pompki, światełka) spokojnie pociągnie :lol: A z dachu jak przykręcisz to raczej nie ukradną :bukiet:

piterssss

"Proponuje skoczyc niebawem do Biedroki... Ma byc agregacik 2000W w promocji."

Prusiak a kiedy to ma być bo sprawdzałem teraz biedronke i nic nie widze w ofercie teraz ani za tydzień ?