Skocz do zawartości

Skoda Superb 2004r 1.9 TDI automat 130KM


krisio

Rekomendowane odpowiedzi

A ja dodam , ze teraz w samochodach ciężarowych wymienia się olej w mostach .

Kiedyś olej był dożywotnio ....teraz bez wymiany most się rozpadnie . ;-)

 

Ale żeby serwis nie miał pojęcia co robić to jak dla mnie żenada!!!! Dla nich jest ważne co producent zaleca, a on nie zaleca wymiany oleju i koniec  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 137
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

nie zaleca bo wtedy skrzynia jest bezobsługowa, ma gwarancję i te 100kkm wytrzyma bez stresu.

Potem zaczyna się powolutku rozpadać i już "Kowalski" zostawi parę złoty w warsztacie.

A gdyby tak zalecali wymianę, to ta skrzynia działała by dużo dłużej i "Kowalski" nie dał by juz zarobić.

 

To takie trochę chyba programowanie usterki na okres pogwarancyjny i tworzenie krówek do dojenia jakimi się stajemy. 

Ostatnio wzięła się za to UE i zaczyna karać producentów za takie praktyki jak im to udowodnią. 

Weźmy na przykład Merca A-klasse. Przepływomierz jest w jednej nierozbieralnej obudowie (zalana żywicą) z modułem komfortu.

Sam moduł w zasadzie się nie psuje w autach ale już przepławka potrafi. Teraz przy awarii przepływki trzeba kupić całość za około 3500zł + odpowiednio zaprogramować moduł komfortu pod auto.

I co znaleźli sposób aby dorobić parę $ przy okazji, a no znaleźli bo sama przepływka kosztowała by z 300-500zł i na tym byłby koniec. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegow

Chciałem tylko podzielić sie taką uwaga , że wyczytalem kiedyś w jakimś pismie motoryzacyjnym , że skody należą do najsłabszych aut pod względem komfortu ciagania przyczep dlatego , że mają jedną z największych odległości od amortyzatorów do kuli haka .

Moze koledzy z forum którzy mają te autka coś w tym temacie powiedzą.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegow

Chciałem tylko podzielić sie taką uwaga , że wyczytalem kiedyś w jakimś pismie motoryzacyjnym , że skody należą do najsłabszych aut pod względem komfortu ciagania przyczep dlatego , że mają jedną z największych odległości od amortyzatorów do kuli haka .

Moze koledzy z forum którzy mają te autka coś w tym temacie powiedzą.

Pozdrawiam

Naprawdę ? napisali ,że Skoda jest najsłabsza jako holownik do przyczepy :hmm:

 

rok 2010  http://www.caravantrekker.nl/tavhj/2010nl.php

rok 2014 http://www.thetowcarawards.com/tow-car/skoda-superb-estate-3/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Maras

Poczytalem i faktycznie masz racje .Moze ten artykuł dotyczyl pierwszych octavii bo na różnych forach czesto ludzie zwracja uwage na bujanie.

Te nowe to inna bajka.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam octavie I z tym silnikiem.

Przez Alpy z budką ze względu na moment przeszła jak burza :)

Spalanie z Budką i rowerami na dachu 9,5 litra.

Silnik ma bdb opinie. Ja mam swoją od pierwszego właściciela - wymieniłem opony, klocki, i inne eksploatacyjne i cieszę się 5 rok bezproblemową eksploatacją na liczniku 162 tyś. Jak oglądam otomoto - to jestem przekonany, ze jeszcze chwile z nami pojeździ :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze ten artykuł dotyczyl pierwszych octavii bo na różnych forach czesto ludzie zwracja uwage na bujanie.

 

 

To może być racja, bo pierwsza Octavia miała strasznie długi bagażnik, wystający daleko za tylną oś. Aż nienaturalnie to wyglądało. :look:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak tam Krisio... Kupiłeś czy nie bo juz się 6 stron zrobiło a my tu nic nie wiemy jak hula ten automat :skromny:

 

Może już się rozkraczył i teraz boi się przyznać  :ee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz trzeba jej dopiąć odpowiednią przyczepkę i w góry na testy :]

Będe teraz na święta u rodziców, to pojeżdze tam z cepką po górach :) - zrobimy mały test :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.