Skocz do zawartości

Skoda Superb 2004r 1.9 TDI automat 130KM


krisio

Rekomendowane odpowiedzi

Bezawaryjnych nie ma. Sa takie których usterki nie przyprawiają o cenowy zawrót głowy...

Dla mnie to średnia benzyna z LPG w segmencie D lub większym kompakcie np. Astra C kombi 1,8. Sprytne auto bez większych wad.

Dokładnie, trzeba patrzeć na ile się opłaca oszczędność a na ile ryzyko.

Przecież można by kupić jakiegoś prototypa napędzanego ogniwami wodorowymi. W USA jest nawet stacja do tankowania wodoru (widziałem kiedyś w TV), tylko co z tego że auto nie będzie jeszcze takie drogie, co z tego, że wodór da się tanio kupić. Pytanie co będzie jak takie ogniwo padnie i trzeba będzie je naprawić. 

I mniej więcej o to chyba Nam chodzi mówiąc o ASB z przelotem około 350kkm. To się po prostu nie opłaca i tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 137
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

Oczywiście , że są. 

 

Dopiero 4 lata temu kupiłem nowe auto z salonu.

 

No ale Ty porównujesz nowe auto do 10 letniego  :look:  proszę Cię jak dla mnie to takie coś

nie ma w ogóle sensu ani logiki. :hmm:

 

Auta sa tak zaprojektowane, że ktoś koszty serwisu musi ponieść. No ja nie bo płace więcej kupując nowe.   

Już to przechodziłem - nie stać mnie na 10 letnie auto. 

 

A ja mam auto 14 letnie nie naprawiam go w ogóle (tylko rzeczy eksploatacyjne) a przynajmniej

mam frajdę i radość z jazdy.  A jakbym miał kupić nowe auto (na które mnie zresztą nie stać )

z silnikiem 1,6 który ledwo jedzie samo z przyczepką już nie wspomnę i jeszcze miałbym dać

za to z 80 tyś to ja już teraz dziękuje. Ale cóż każdy kupuje to co chce i na co go stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sensu nie ma kupowanie 10 letniego grata. Logiczne jest wydanie pieniędzy na nową rzecz. 

 

Ciesz się zatem, że Cie stać na nowe. Ale nie krytykuj kogoś, za kupowanie dziesięcioletniego kiedy on nie ma innego wyjścia. Jak zresztą  większość z nas.... Jakoś dziwnie się czuję czytając takie stwierdzenia, w momencie kiedy dla mnie, wydarzeniem w rodzinie było kupienie 12-letniej Zafiry.... czyżbyś nie potrafił postawić się w sytuacji przeciętnej polskiej rodziny ???? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sensu nie ma kupowanie 10 letniego grata. Logiczne jest wydanie pieniędzy na nową rzecz. 

To nie było porównanie. Nie czytaj miedzy wierszami nic tam nie ma.

Czyli zastaw się a pokaż się ??  :) Wolę 10-cio letnie auto :)  Przyczepę też bym chciał nową.... Ty masz ??

Edytowane przez krisio (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie krytykuj kogoś,

 

???????????

 

Czyli zastaw się a pokaż się ??  :) Wolę 10-cio letnie auto :)  Przyczepę też bym chciał nową.... Ty masz ??

 

Nie mam nowej i raczej mieć nie bedę, auto musze mieć nowe ( sprawne ) taka praca.

Źle to odbieracie. 

Tematem jest czy warto kupic 10 superba z automatem z dychawicznym dieslem. Dalej twierdze , że nie.

 

TOM3653 czy polecił byś bmw E39 z 1.9 td ( jak by był ) w automacie do ciągnięcia przyczepy?

 

Kupienie 12 letniej zafiry jest dużo bardziej logiczne od zakupu skody. Każdy kompakt/van sprzedaje się zdecydowanie lepiej niż klasa wyższa. Wiem bo bujałem sie pół roku ze sprzedażą A6 w podobnym wyposażeniu. Na koniec zdrowo zjechałem z ceny i dopiero pozbyłem sie tego problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

TOM3653 czy polecił byś bmw E39 z 1.9 td ( jak by był ) w automacie do ciągnięcia przyczepy?

Całe szczęście nie ma tam takich silników, ale w Volkswagenach  i Skodach są i jeżdżą bez problemu.

Ale niestety w Twoim aucie przebieg jakie robią silniki w moim aucie lub niektórych Volkswagenach jest nieosiągalny

a nawet niemożliwy bez bardzo kosztownych napraw, dlatego Ty musisz zmieniać auto co 3 lata a ja i inni

możemy naszymi "gratami" jak to pięknie nazwałeś jeździć dalej bezproblemowo.

 

P.S Zresztą należy zakończyć tą jałową dyskusję bo temat jest o Skodzie a nie

o wyższość nowego auta nad starym.

Edytowane przez TOM3653 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupienie 12 letniej zafiry jest dużo bardziej logiczne od zakupu skody

 

Krisio. To chyba kolejna wskazówka dla Ciebie :)  :hmm:  Przychylam się do tej opinii i to wcale nie dlatego, że taką jeżdżę. Niemniej, przyznaję, że zakup podyktowany był czystą praktycznoścą i chłodną kalkulacją. Zafira A, nie ma w sobie kszty polotu, niemniej jest nad wyraz prosta, praktyczna i stosunkowo łatwa w serwisowaniu.

I - o dziwo - zapewnia wyższy komfort podróżowania niż Scenic  :look:  :hmm: A jej kształty są ponadczasowe, więc jeszcze kilka lat nie będzie trącić myszką :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest tu chyba najważniejsze. To TY będziesz jeździł tym samochodem i to TY masz się w nim dobrze czuć.  :ok:

Cały czas jest 75%- 25% na tak :)  Jutro przechodzi przegląd diagnostyczny w serwisie , od tego chyba wszystko zależy :) ... No ale jak by się coś w międzyczasie  trafiło godnego uwagi .... :):ee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.