Skocz do zawartości

Wstępne rozeznanie - prośba o pomoc


seba222

Rekomendowane odpowiedzi

No to przywróciliście mi wiarę w naszych "handlarzy". Może ci od przyczep są chociaż trochę uczciwsi. Jak szukałem samochodu, to na moje pytanie odnośnie wyposażenia dodatkowego odpowiedział, że nie ma nic, bo takiego kupił. Znalazłem później przez przypadek ogłoszenie z holandii dokładnie tego samego samochodu, w którym było opisane całe dodatkowe wyposażenie. Z ciekawości udałem się na aukcje allegro handlarza z Polski i miał wystawione osobno calutkie wyposażenie dodatkowe: dodatkowy komplet felg z oponami zimowymi, kompresor samochodowy 12V, dojazdówkę a nawet kompletne zagłówki z DVD, pilotami i słuchawkami. Wszystko oczywiście znajdowało się w tym aucie kiedyś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 113
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

pojedziesz do klai do bierunia np. to koleś jak jest coś do cepy to daje  tak samo kilka takich zagraconych widziałem

 

Sam właśnie tam kupiłem swoją :) - odnoszę wrażenie że jak coś faktycznie było w przyczepie jak odbierali to tak wyposażoną sprzedają. A jak czegoś brak a by się przydało to zawsze można się coś potargować - może dołożą jak z ceny zejść za bardzo nie chcą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam właśnie tam kupiłem swoją :) - odnoszę wrażenie że jak coś faktycznie było w przyczepie jak odbierali to tak wyposażoną sprzedają. A jak czegoś brak a by się przydało to zawsze można się coś potargować - może dołożą jak z ceny zejść za bardzo nie chcą :)

ceny wydaje mi sie że ogólnie są wysokie ,ale z drugiej strony z tych co widziałem może lepiej czasami zapłacić za coś konkretnego niż kupić taniego hebla do remontu ,ale to tylko moje zdanie 

co prawda ja kupiłem gdzie indziej swoją ale to był tylko pic

acz kol wiek jak coś potrzebowałem np wtyczkę to kupiłem u klai 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz co mają na stronie co by Cię interesowało, podaj konkretnego linka jak coś bardziej Cię u nich zainspiruje i mieści się w budżecie. Zlustrujemy ile się da byś  mógł baczniej zerknąć w konkretnych miejscach jakby coś budziło wątpliwości, lub doradzimy na co uważać w danym modelu.

 

Chociaż taki rekonesans na miejscu też ma swoje plusy bo w realu możesz zobaczyć jak to funkcjonuje w konkretnym układzie. Na pewno się nie napalaj :) Jak już będziesz niemal pewien to zawsze znajdzie się ktoś chętny co podjedzie z Tobą i jeszcze raz zlustruje miejsca o istnieniu których nawet nie miałeś pojęcia :) ( tak przynajmniej ze mną było ) :) Taka osoba zawsze obiektywniej patrzy na budkę (bo już swoją ma i nie zależy mu na siłę by kupić :) a emocje czasem potrafią cuda zdziałać i jak można na forum poczytać czasem głupio się kupi.... A ostateczna decyzja i tak zawsze jest Twoja / Wasza. Bo nie zapomnij uwzględnić uwag reszty rodziny - chyba ze wolisz później wysłuchiwać... ;)

 

A w razie natrafienia na tę jedyną zawsze możesz u nich zarezerwować za zwrotną zaliczką :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż... chyba ustaliłem, co tak naprawdę potrzebuję i co najważniejsze, co mi się podoba.

 

Poniżej kilka przykładowych przyczep - proszę Was o opinie na temat nie tej konkretnej, ale ogólnie modelu:

 

1. Hobby Excellent 540 UK - MW 1317 kg, DMC 1500 kg

 

http://suchen.mobile.de/wohnwagen-inserat/hobby-excellent-540-uk-e-z-04-2011-hannover-isernhage/192564534.html?lang=en&pageNumber=2&__lp=6&scopeId=MH&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=8500&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.makeId=10800&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Motorhome&segment=Motorhome&minFirstRegistrationDate=2000-01-01&features=BUNK_BED&negativeFeatures=EXPORT&categories=Caravan&numberOfBunks=FIVE_BUNKS&noec=1

 

2. Dethleffs Summer Edition 530 TK - DMC 1500 kg

 

http://suchen.mobile.de/wohnwagen-inserat/dethleffs-summer-edition-530-tk-stemwede-twiehause/196703074.html?lang=en&pageNumber=2&__lp=27&scopeId=MH&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Motorhome&segment=Motorhome&minFirstRegistrationDate=2003-01-01&features=BUNK_BED&negativeFeatures=EXPORT&categories=Caravan&numberOfBunks=FIVE_BUNKS&noec=1

 

3. Bürstner Flipper 480 TK

 

http://suchen.mobile.de/wohnwagen-inserat/buerstner-flipper-480-tk-mit-vorzelt-top-gepflegt-wettringen/199386686.html?lang=en&pageNumber=2&__lp=27&scopeId=MH&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Motorhome&segment=Motorhome&minFirstRegistrationDate=2003-01-01&features=BUNK_BED&negativeFeatures=EXPORT&categories=Caravan&numberOfBunks=FIVE_BUNKS&noec=1

 

4. Fendt 540 TK Saphir

 

http://suchen.mobile.de/wohnwagen-inserat/fendt-540-tk-saphir-k%C3%BClsheim/198506223.html?lang=en&pageNumber=3&__lp=27&scopeId=MH&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Motorhome&segment=Motorhome&minFirstRegistrationDate=2003-01-01&features=BUNK_BED&negativeFeatures=EXPORT&categories=Caravan&numberOfBunks=FIVE_BUNKS&noec=1

 

5. Hobby De Luxe 495 UK

 

http://suchen.mobile.de/wohnwagen-inserat/hobby-de-luxe-495-uk-euerbach/199454289.html?lang=en&pageNumber=2&__lp=6&scopeId=MH&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=8500&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.makeId=10800&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Motorhome&segment=Motorhome&minFirstRegistrationDate=2000-01-01&features=BUNK_BED&negativeFeatures=EXPORT&categories=Caravan&numberOfBunks=FIVE_BUNKS&noec=1

 

http://allegro.pl/przyczepa-kempingowa-hobby-de-lux-495-2007-okazja-i4602191306.html

 

Jak widać, DMC oscyluje w granicach 1400 - 1600 kg. Układ jaki mi pasuje, to podkowa + piętrus + pojedynka. 

Z tych wszystkich najbardziej "podchodzi" mi Hobby 495 i Fendt. Co o nich sądzicie?

 

Niestety to co zauważyłem, to w Polsce przyczepy są strasznie "gołe" - wydaje mi się, że sprowadzający ogołacają je kompletnie ze wszystkiego i sprzedają osobno. W niemczech, przyczepy sprzedawane są z wyposażeniem, nie rzadko z przedsionkami, schodkami, telewizorami itp. U nas, takie wyposażenie to chyba luksus.

 

Dysponując taką gotówką, to ja bym się nie zastanawiał, tylko jechał i kupował w Holandii.

Po pierwsze, wiadomo jak są przechowywane i jak Holendrzy dbają. Bardzo często jest tak, że to co zakupią do przyczepy, to wszystko razem sprzedają.

Ja zakupiłem cepkę miesiąc temu i sam byłem po nią w Holandii.

Nie żałuję..... Duży przedsionek Ventura Pacific 300, jednoroczny - czyli nówka!!!!! /wart w granicach3-4 tyś/ do tego daszek dodatkowy, 4 "wykładziny" podłogowe, prócz tego dodatkowe pomieszczenie gospodarcze-sypialnia. Pełno dodatkowych części tzw. na zapas które są jeszcze fabrycznie zapakowane.

Możesz również trafić na taki egzemplarz, gdzie będzie jeszcze dodatkowo wyposażenie przedsionka - fotele, krzesła, stół, szafki kuchenne, garderobę - i to wszystko renomowanej firmy. Czasami zdarzy się również stojak z talerzem i tiunerem satelitarnym, oraz z suszarką montowaną do dyszla.

Edytowane przez mirekg9 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysponując taką gotówką, to ja bym się nie zastanawiał, tylko jechał i kupował w Holandii.

Po pierwsze, wiadomo jak są przechowywane i jak Holendrzy dbają. Bardzo często jest tak, że to co zakupią do przyczepy, to wszystko razem sprzedają.

Ja zakupiłem cepkę miesiąc temu i sam byłem po nią w Holandii.

Nie żałuję..... Duży przedsionek Ventura Pacific 300, jednoroczny - czyli nówka!!!!! /wart w granicach3-4 tyś/ do tego daszek dodatkowy, 4 "wykładziny" podłogowe, prócz tego dodatkowe pomieszczenie gospodarcze-sypialnia. Pełno dodatkowych części tzw. na zapas które są jeszcze fabrycznie zapakowane.

Możesz również trafić na taki egzemplarz, gdzie będzie jeszcze dodatkowo wyposażenie przedsionka - fotele, krzesła, stół, szafki kuchenne, garderobę - i to wszystko renomowanej firmy. Czasami zdarzy się również stojak z talerzem i tiunerem satelitarnym, oraz z suszarką montowaną do dyszla.

A możesz napisać jakieś krótkie "how to" ? Taki manual dla tych co chcą pierwszy raz?

- Jechałeś w ciemno i pukałeś do każdych drzwi, czy może wcześniej gdzieś upatrzyłeś "ofiary"?

- Jak z nimi rozmawiałeś (po angielsku, holendersku, czy może na migi)?

- jakie formalności po zakupie tam na miejscu

itp. itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz napisać jakieś krótkie "how to" ? Taki manual dla tych co chcą pierwszy raz?

- Jechałeś w ciemno i pukałeś do każdych drzwi, czy może wcześniej gdzieś upatrzyłeś "ofiary"?

- Jak z nimi rozmawiałeś (po angielsku, holendersku, czy może na migi)?

- jakie formalności po zakupie tam na miejscu

itp. itd. 

 

 Tutaj opisywałem swój temat, jak cos to pytaj http://forum.karawaning.pl/topic/17423-w-końcu-jest-kupiona/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pierwszy krok za mną - dzisiaj skończyłem kurs na E do B. W środę mam zapisać się na egzamin i cierpliwie czekać.

 

W dąbrowie Górniczej egzaminy są tylko raz w miesiącu, bo chętnych na takowy jest mało - więc muszę się w cierpliwość uzbroić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj w Katowicach :hmm:

 

Niestety WORD Katowice i jego oddziały terenowe (DG, Bytom, Tychy, Rybnik i Jastrzębie Zdrój) dysponują jednym samochodem do egzaminów i jedną przyczepą (VW T5 Furgon + Niewiadów B1400). Samochód jest przewożony między kolejnymi oddziałami na egzaminy, a ich ilość w miesiącu jest uzależniona od liczby chętnych na egzamin (a tych jest mizerna ilość).

 

Podobnie jest z ośrodkami szkolenia - ja robiłem kurs w LOK DG i też mają jeden samochód na cztery ośrodki :)

 

Pocieszająca jest jednak statystyka zdawalności, bo wynosi ponad 60% :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.