Skocz do zawartości

Wstępne rozeznanie - prośba o pomoc


seba222

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Bardzo powoli dojrzewam do zakupu swojej pierwszej przyczepy - żona już się zgodziła więc już 50% za mną :)

 

W najbliższym czasie rozpoczynam kurs na B+E, czyli masa przyczepy jest mi nie straszna.

Holownik mam w miarę, bo Ford Galaxy II 2.0 TDCI 140 KM automat (niedługo będzie około 170+ kucy, bo planuję "chipa")  z fabrycznym hakiem.

MW 1760, DMC 2505, DMC Przyczepy 1750 kg,  DMC składu 4255 kg

Miejsce na trzymanie przyczepy zimą mam i nawet być może pod dachem.

 

Najważniejsza sprawa, to chcę określić, przy Waszej pomocy, czego tak naprawdę mam szukać. Rodzina to 2 dorosłych + 3 dzieci.

 

Proszę Was o propozycje, na jakie przyczepy powinienem zwrócić uwagę przy założeniach jak poniżej:

 

- łózko podwójne + pojedyncze (podwójne) + piętrowe

- kuchenka ze zlewem

- WC + umywalka (prysznic nie koniecznie)

- duża ładowność (DMC - MW)

 

Budżet: 15 - 25 tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 113
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W takim budzecie na pewno juz cos znajdziesz, sam dokladnie okresliles, co potrzebujesz miec w srodku, kwestja ukladu, gdzie ktore lozko się znakdzie, ale kupujac uzywana cepke nie bardzo masz na to wplyw. Na pewno szukaj jak najwiekszej budki, bo im wiecej miejsca w srodku tym mniej stresow pozniej (juz slysze hejterow, ktorzy zaraz Ci beda pisali, ze duze jest be, trudne do manewrowania, ciasno na waskich uliczkach i nie na kazdy kemping wjedziesz - bull shit). Osobiscie polecalbym juz nawet jakas mniejsza dwuosioweczke, ale DMC moze przerosnac mozliwoscu Twojego holownika.

 

Co do MW i DMC, ta kazda cepka ma co innego, wiec nikt ci konkretnego modelu nie poleci, ale przy tych parametrow, to spokojnie mozesz się zastanawiac nad HOBBY, KNAUS, BURSTNER, sam mam Dethleffs'a, ale u mnie mniejsze DMC bylo brane pod uwage jak szukale cepki, bo 1350 kg (mimo wszystko znalazlem duza, bo ponad 7 metrowa z dyszlem, a w srodku bedzie okolo 6 m, z dokladnie tym czego szukasz, jak cos, to zapraszam do ogladania, bo dobrze jest zobaczyc duzo, zanim sie postawi ta ta jedna, aczkolwoek z wlasnego doswiadczenia i innych, po pierwszej cepce przychodzi ochota na druga, ta juz wymarzona i doprecyzowana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć . Możesz poszukać takiej opcji jak ta  oczywiście w kwestii układu -

 

http://www.nettikaravaani.com/hobby/560/1385288

 

 

  Ja mam taką - tylko  z podwójnym piętrusem i przy dwójce dziatków sprawdza się znakomicie. Widziałam ,że Adrie też bywają z potrójnymi piętrusami. Powodzonka!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka HOBBY już mi się podoba, ale ... czy taki potrójny piętrus to nie pachnie klaustrofobią? 

 

Ale i tak nawet przy podwójnym piętrusie i 2x łóżku mamy 6 osób, co mi w zupełności wystarczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał kolega wyżej zaproponowany układ wydaje się optymalny.

Dla hobby rodzaje wnętrz masz pod linkiem:

 

http://www.hobby-caravan.de/en/caravans/de-luxe-easy/models/

 

Szukałbym czegoś do 6m wewnątrz bo więcej do DMC 1750 będzie Ci trudno znaleźć. Przy okazji jak patrzysz na oznaczenia to one nie oddają długości np Hobby 540  ma 590 cm w środku itd.

 

Aaa tylko pamiętaj, że hobby 560 ma 250 cm szerkości więc to dość dużo do manewrowania i jazdy

Edytowane przez toa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy trójce dzieciaków też radzę poszukać czegoś z łóżkiem piętrowym. Ja kupując swoją przyczepę uznałem, że będzie ona wystarczalna ze względu na duże łóżka. Jednak przy trójce dzieciaków jest nieco ciasno i też właśnie ją wystawiłem na sprzedaż. Będę szukał również czegoś z łóżkami piętrowymi w kwocie ok. 30 tys. zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może na początek sprawdzić czy wam pasuje coś takiego stoi blisko mam tam kolege z klubu co mógłby ją zobaczyć .

 

http://otomoto.pl/inny-inny-przyczepa-kempingowa-burstner-holiday-C34186844.html

 

Pojeździć sezon i zobaczyć co wam potrzebne a jak nie spasuje to zawsze można odsprzedać  kupić coś innego. Z przyczepom jak z domem do 3 x sztuka :-)

Edytowane przez TomaszOlkusz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy trójce dzieciaków też radzę poszukać czegoś z łóżkiem piętrowym. Ja kupując swoją przyczepę uznałem, że będzie ona wystarczalna ze względu na duże łóżka. Jednak przy trójce dzieciaków jest nieco ciasno i też właśnie ją wystawiłem na sprzedaż. Będę szukał również czegoś z łóżkami piętrowymi w kwocie ok. 30 tys. zł.

Możesz przesłac link do ogłoszenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej, gdybyś miał ochotę będąc w Krakowie oglądnąć na żywo czysto poznawczo Burstnera 480TK to zapraszam, Układ dla was Fajny. Podkowa rozkładana w 2osobowe + piętrowe + kolejne pełnowymiarowe dla 1 osoby. Moja co prawda ma dość małą DMC 1200kg ale tym się sugerować nie musisz bo są takie same modele z większymi możliwościami :) żeby nie było niedomówień moja nie jest na sprzedaż :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chętnie zobaczę, zwłaszcza, że w Krakowie jestem prawie codziennie. Podeślij na PW adres i w jakich godzinach, a w któryś dzień zajrzę.

Propozycja też ciekawa, zwłaszcza, że ceny (jak zdążyłem zauważyć) nie zabijają na dzień dobry :)

 

Co do DMC, to i tak przy moim holowniku bez prawa jazdy B+E nie poszaleję - ale, już jestem po kursie teoretycznym i niedługo zaczynam jazdy. Tak więc po egzaminie (mam nadzieję zaliczonym pozytywnie) nie będę miał zbytnich ograniczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytając Twoje potrzeby spełniasz wszystkie warunki, aby kupić porządną dwuosiową budę :palacz:

http://otomoto.pl/fendt-platin-650-6osobowy-polecam-T4556121.html

 

http://allegro.pl/z-niemiec-hobby-650-umfe-i-rej-2006r-3sypialnie-wc-i4578357534.html

 

manewrami się nie przejmuj, może i potrzeba ciut więcej uwagi na polach z takim zestawem, natomiast wygoda i przestrzeń zrekompensuje wszystko :ok: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.