Skocz do zawartości

Opony całoroczne - co o tym sądzicie?


Helmut

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 818
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

44 minuty temu, Tomii napisał:

Kupiłem letnie Verdesteiny Stportrac 5, bo tak jak u kogoś wcześniej Rainsporty 3 z Uniroyala po 2,5 sezonach nadawały się tylko do kosza. No i miało być super, a wychodzi że są tak głośne, że pierwszy raz mam ochotę sprzedać ledwo co założone opony... Strasznie się zraziłem do tej firmy :oslabiony:

Nigdy nie miałem letnich Vredestein więc się nie wypowiem. Vredestein Quatrac 5 jakieś super głośne nie były. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, jacek00 napisał:

I sprzedają opony nowe czy leżaki magazynowe? W Norauto mają całkiem dobre ceny, ale zero informacji o dacie produkcji. W sumie w Oponeo też nie ma żadnej informacji. Ja już się boję i pytam, bo większość sprzedaje starocie po prostu.

2018, przecież odbierasz w salonie, zadzwonisz jakie przyszły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

https://motoryzacja.interia.pl/samochody-uzywane/porady/news-opony-wielosezonowe-hit-czy-kit,nId,2665558

Kiedyś już wspomniałem o oponach niskobudżetowych Nexen. Kolejny raz ADAC uznał te opony za jedne z lepszych. Biorąc pod uwagę jakość do ceny chyba są bezkonkurencyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I moje całoroczne też założone. Udało się kupić te GoodYeary z 2018 roku, co wcale nie było takie proste. Wszędzie mieli leżaki z 2016 roku, nawet w Oponeo. Finalnie w Norauto zamówiłem, chociaż też nie mieli pojęcia co przyjdzie. Przyszły z 2018 roku i to całkiem w dobrej cenie. W stosunku do oponeo było taniej o 70 zł na sztuce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A mi stuknęło 40kkm przebiegu na vredkach. Byłem dzisiaj u gumolepa bo złapałem gwoździa. Z ciekawości zmierzyłem bieżnik, 6,38mm, jak na taki przebieg to całkiem ok. Nie wiem jaki był w nowych ale obstawiam ok 9mm. Także następny powód z zadowolenia z tych opon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi stuknęło 40kkm przebiegu na vredkach. Byłem dzisiaj u gumolepa bo złapałem gwoździa. Z ciekawości zmierzyłem bieżnik, 6,38mm, jak na taki przebieg to całkiem ok. Nie wiem jaki był w nowych ale obstawiam ok 9mm. Także następny powód z zadowolenia z tych opon
Ale te 6,38 mm to z napędu ? Bo w 4x2 to jest zawsze duża różnica pomiędzy ośiami

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Suzu4x4 napisał:

Ale te 6,38 mm to z napędu ? Bo w 4x2 to jest zawsze duża różnica pomiędzy ośiami

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

W połowie przebiegu była przekładka przód z tyłem. 

 

Mierzone było koło które aktualnie było z tyłu

8 minut temu, danielpoz napisał:

Jestem pod wrażeniem dokładności pomiaru co do pierwszej cyfry po przecinku. Jeśli chodzi o drugą to już nie wiem co myśleć ;)

Miał elektroniczny miernik i tak pokazał. Na pewno dużo dokładniejszy niż sufmiarka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nawet zaokrąglając w dół o zawrotne 0,08mm, przy przebiegu 40kkm po 20 na przodzie i na tyle to jestem zadowolony ze zużycia. 

 

Teraz pewnie już ich nie sprawdzę w górach jak się zachowują na śniegu i pod górę jak są trochę zużyte, ale na moje ,,plaskate,, okolice nie widzę sensu sezonowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Cezarr napisał:

Witam, czy ktoś z Was używa lub używał opon MATADOR, chodzi mi o opony letnie?

odpowiem jak przystało na prawdziwego forumowicza ? nie mającego pojęcia o czym jest wątek ?

używałem Matadorów zimowych w busie - były rewelacyjne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku podpiął/eła i odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.