Skocz do zawartości

Mover, czyli napęd do przyczepy - uwagi do samodzielnego montażu


Kristofer

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 2,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Panowie pytanie po zmianie opon na rozmiar dedykowane nowe w rozmiarze ( po informacji od Dethleffs-a)    205/70/14C - poprzedni właściciel miał mix rozmiarów i były stare i dwa różne rozmiary.

Teraz gdy opona są w tym rozmiarze rolki napędowe są bardzo blisko opony prawie ja dotykają , nie ma mowy teraz o dociśnięciu rolek do opony ( nie ma miejsca na skok/docisk).

Pytanie do Was- jak teraz problem rozwiązać - trzeba przesuwać cały mechanizm montażowy ?  Ile powinna wynosić  odległość  opony od rolki ?

W poprzednim rozmiarze opony 195/70/r14 było ok rolki dochodziły prawidłowo .  Było miejsce na skok /docisk rolki.

Dodam ,ze nie montowałem sam napędu.

Napęd P1 .

post-3264-0-73065700-1462023306_thumb.jpg

post-3264-0-70244000-1462023333_thumb.jpg

post-3264-0-09177100-1462023365_thumb.jpg

post-3264-0-78331100-1462023395_thumb.jpg

post-3264-0-68588100-1462023441_thumb.jpg

Edytowane przez Paweł-Gumol (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odległość rolek od opony powinna się mieścić w granicach 1,8 do 2,1 cm no i niestety musisz cofnąć na ramie, chyba że P1 ma inne rozwiązanie, ja u siebie w Reichu musiałem

To cofniecie to skomplikowane jakoś ? Czy to kwestia tylko poluzowania wszystkich śrub mocujących /trzymających i właśnie przesunięcia całego napędu- wtedy ustawiam prawidłową odległość rolki od opony?

Zerkając na temat wątku o montażu movera widziałem tam tylko różnego rodzaju klemy zaciski do ramy - czyli poluzowanie i cofnięcie w tył na ramie odpowiednią odległość.

No co zwrócić szczególną uwagę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było jak by był klucz dynamometryczny, bo najważniejszą rzeczą po ustawieniu jest odpowiednio mocne przykręcenie tej baryłki która trzyma i nie pozwala odsuwać się obejmą które mocują urządzenie do ramy, a regulacja odbywa się poprzez przesuwanie movera. 

I pamiętaj że ustawienie musi się odbyć po sprawdzeniu czy masz odpowiednie ciśnienie w oponach, i dobrze by było gdyby była zapakowana tak jak na wyjazd.

Edytowane przez Roobertino (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, podzielę się swoimi spostrzeżeniami przy montażu. Spokojnie można samemu zamontować mover, zajęlo mi to cala sobotę i to bez kanału czy podnośnika. Trzeba się zaopatrzyc w klucz dynamometryczny jak tez dodatkowo czego nie mialem to klucz 16 plaski, Mover mialem nowy caly z osprzętem. Przy montażu pomocny byl caly ten temat dodatkowo posilkowalem się filmikiem z sieci. Wiele razy byla mowa o wielkości akumulatora i po przeanalizowaniu wielu postów oraz skonsultowaniu z kol. Witus który uzywa akumulatora 36ah ja kupilem żelowy 45ah. Wystarcza mi na wyjazd z posesji ok 20m, obrut na ulicy i ewentualnie na kempingu ustawienie przyczepy, potem laduje go i mam na powrot . Spróbuje podlaczyc go do calej instalacji tylko bede prosil o pomoc w montażu ale w innym temacie

Ps nie jestem zawodowym mechanikiem tylko zwyklym zjadaczem chleba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ze swoim nowym używanym moverem. Wydaje się, że wszystko zainstalowałem wg instrukcji trumy, Zestroilem pilot i... nie działa. Po załączeniu pilota zaczyna migać dioda i pika. Tak ma być. W centralce coś poklika chwilę (wg filmiku na Youtube tak ma być) jednak pilot dalej pika i dioda miga. Na przyciski nie reaguje. Po 2 minutach milknie. Pewnie wchodzi w czuwanie. Ale i tak nic dalej się nie dzieje, na nic nie reaguje.

 

Movera to trumą se r.

 

Będę wdzięczny za sugestie :piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam duracel z paskiem zużycia i wszystkie pokazują 100%. Ale sugestie wezmę do siebie i sprawdze na innych.

 

Edit: komplet innych nic nie dał. Pika tak samo. Duracel na mierniki mają 1.51V a maxell 1.55V. Wszystkie alkaline.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek jakby Ci się udało do wieczora pstryknąć fotki: centralki z widocznymi wyprowadzeniami (podłączeniem) oraz samego pilota. Zajrzę tu dopiero wieczorem, chyba że w międzyczasie ktoś jeszcze coś podpowie.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Twój pilot wygląda, jak któryś z tych (jeśli tak, to który), czy jednak jest jeszcze inny :hmm:

 

post-8228-0-33359900-1467200869_thumb.jpg

 

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilot wygląda jak nr2 ale oczywiście bez literek.

A centralka układ ma taki jak w poniższej instrukcji. Pilot rónież.

 

W sumie to pilot wygląda tak jak w tym poście

http://forum.karawaning.pl/topic/13509-awaria-centralki-movera/?p=406882

 

Centralka tak:

http://forum.karawaning.pl/topic/13509-awaria-centralki-movera/?p=406887

mover_ser_ter_installation_operating_pl.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michale, chodziło mi nie tyle o ogólny wygląd centralki, tylko o fotki Twojej: centralki z widocznymi wyprowadzeniami (podłączeniem) :skromny:

Oczywiście zdjęcie pilota już nie jest potrzebne. Czy podłączyłeś wszystko idealnie tak, jak na  rysunku?

 

post-8228-0-74548100-1467230216_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiu, nie mam jak zrobić w tej chwili,po 1 trafię do domu dopiero.

Podłączyłem tak jak na schemacie. Jedno co niezgodne to przewody od aku. Nie doczytałem i kupiłem 6mm. Ale chyba na rozruch nie powinno mieć znaczenia.

Fotkę w nocy puszczę. Sterownika nie mocowałem jeszcze nigdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.