Skocz do zawartości

Mover, czyli napęd do przyczepy - uwagi do samodzielnego montażu


Kristofer

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

to ja dodam jeszcze, że to dwukrotne wciśnięcie guzika na pilocie to takie zabezpieczenie przed dziećmi, żeby nasze domki za szybko nie zaparkowały w jeziorze, na drzewie itd. - przynajmniej tak gdzieś wyczytałem :)

Niby w jaki sposób mają zaparkować ?????

Po zakończeniu manewrów przyczepą odsuwa się rolki napędu od opony, hebelkiem przerywa się dopływ prądu do silnika i niech się dzieci, sąsiedzi, kochanka bawi pilotem ile wlezie. Ahaś, jeszcze zaciąga się hamulec.

Przyczepka nie odjedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby w jaki sposób mają zaparkować ?????

Po zakończeniu manewrów przyczepą odsuwa się rolki napędu od opony, hebelkiem przerywa się dopływ prądu do silnika i niech się dzieci, sąsiedzi, kochanka bawi pilotem ile wlezie. Ahaś, jeszcze zaciąga się hamulec.

Przyczepka nie odjedzie

 

oczywiście, że tak się robi :). Pod warunkiem, że akurat nie rozproszy Cię  ktoś lub coś (np powitanie ze znajomymi na zlocie podczas ustawiania przyczepy). Dodatkowo - czasami przestawiam przyczepę u siebie na podwórku np o 10 metrów, po to aby coś tam zrobić, więc ani nie odpinam rolek, ani hebelka, ani hamulca nie zaciągam - bo za 10 minut trzeba procedurę powtarzać. W takich momentach oczywiście pilot itak wisi na szyi i dziecko go nie dorwie, a jak dorwie to szybko nie wpadnie na to jak uruchomić. Dla mnie sprawa dobrze przemyślana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby w jaki sposób mają zaparkować ?????

Po zakończeniu manewrów przyczepą odsuwa się rolki napędu od opony, hebelkiem przerywa się dopływ prądu do silnika i niech się dzieci, sąsiedzi, kochanka bawi pilotem ile wlezie. Ahaś, jeszcze zaciąga się hamulec.

Przyczepka nie odjedzie

Są inne sposoby: mój pilot ma dwa przyciski, które trzeba nacisnąć równoczesnie, aby się aktywował. Po krótkim czasie się automatycznie wyłącza.Ponadto wystarczy też odciąć dopływ prądu do centralki, co bywa niekiedy łatwiejsze. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam serdeczenie, też mam ochotę na założenie movera, widzę że sporo osób z forum ma enduro2,

ale czytam że jest kłopot z haczeniem o błotniczek/nadkole, lub montowaniu podkładek.

jakie jeszcze inne movery polecielibyście?

moja cepka Hobby - DELUXE 440 SF.   

;) :swieca:  :swieca:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdeczenie, też mam ochotę na założenie movera, widzę że sporo osób z forum ma enduro2,

ale czytam że jest kłopot z haczeniem o błotniczek/nadkole, lub montowaniu podkładek.

jakie jeszcze inne movery polecielibyście?

moja cepka Hobby - DELUXE 440 SF.   

;) :swieca:  :swieca:

Nie poradzę co do innego napędu niż Enduro 2 - bo taki właśnie zamontowałem . Ale w razie problemów  z montażem do Hobby służę pomocą, montowałem napęd sam i przerobiłem problem z błotniczkami i zastosowaniem dodatkowych dystansów . Naprawdę nie jest to duży problem, nie generuje ani więcej kosztów ani roboty .

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogrzewając temat zrobiłem wyliczenia i 18% na 100m bo tyle widnieje znacznik na reklamie daje około 9stopniowy podjazd??? 

nie zawsze podają kąt natarcia a jedynie procentową wartość.

tutaj trzeba wyliczyć z trygonometri tg i wyjdzie nam wartośc jak dla mnie czasem ukryta przez sprzedających.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie poradzę co do innego napędu niż Enduro 2 - bo taki właśnie zamontowałem . Ale w razie problemów  z montażem do Hobby służę pomocą, montowałem napęd sam i przerobiłem problem z błotniczkami i zastosowaniem dodatkowych dystansów . Naprawdę nie jest to duży problem, nie generuje ani więcej kosztów ani roboty .

 

pozdrawiam

ok dzieki (czytałem pare postów wyżej), robicie dodatkowe dystanse, może producent powinien zacząć sprzedawać już z dystansami,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Poza kilkoma postami wyżej, przeczytaj jeszcze pierwszy i kilka kolejnych. Jest tam mowa o tym, że chyba każdy z producentów napędów, posiada w swojej ofercie rozmaite podkładki, redukcje itp., dostosowujące montaż do większości występujących na rynku ram.

Gdyby którykolwiek z producentów chciał sprzedawać napędy ze wszelkimi, możliwymi podkładkami, to zapewne było by to możliwe. Ciekawe tylko, ilu by było chętnych na zakup dużo droższych napędów, ponieważ musiało by się to odbić zauważalnie na cenie końcowej produktu :hmm:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Poza kilkoma postami wyżej, przeczytaj jeszcze pierwszy i kilka kolejnych. Jest tam mowa o tym, że chyba każdy z producentów napędów, posiada w swojej ofercie rozmaite podkładki, redukcje itp., dostosowujące montaż do większości występujących na rynku ram.

Gdyby którykolwiek z producentów chciał sprzedawać napędy ze wszelkimi, możliwymi podkładkami, to zapewne było by to możliwe. Ciekawe tylko, ilu by było chętnych na zakup dużo droższych napędów, ponieważ musiało by się to odbić zauważalnie na cenie końcowej produktu :hmm:

dokładnie tak jak piszesz, z tego co patrzyłem na jakiś katalog enduro to ma różnego rodzaju dystansów i redukcji, a w wypadku przyczepki Hobby to sa  tak naprawde dwie kwadradowe blachy z czterema otworami i to wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zwracam się z prośbą do szanownego grona czy ktoś dysponuje takim wynalazkiem jak Hitch Drive. opinie są mi znane ale chciałbym wypróbować je na własnym podwórku i przy wjeździe do garażu. Jest płasko ale trawa jest. czy ktoś może, jest w stanie pożyczyć taki wynalazek (oczywiście nie za darmo) odbior i oddanie też w mojej gestii.  qrcze ciekawi mnie to coś.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet film nagramy jak tylko będzie chętny aby nam pożyczyć.. :D

schematy ściągnąłem i zdjęcia mechanizmu wiec być może wezmę się za montowanie takiego czegoś jeżeli zda egzamin u mnie na łące. :)

Edytowane przez ufolz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.