Skocz do zawartości

Camping ALEXA Chłapowo


Arecky69

Rekomendowane odpowiedzi

49 minut temu, Gizbern napisał:

Przecież na Horyzoncie zdecydowanie większa część obszaru to parcele. Na oko tak 2 x mniejsze niż parcele na Alexie a to oznacza 2 x większe zagęszczenie na m2. Jak byliśmy w Horyzoncie w sezonie to na placu nie było mowy żeby wcinać namiot o a co dopiero przyczepę. Wracając do parceli to żeby zaparkować przyczepę to konieczny jest mover (wąskie alejki). Jak się stawia na 3 tygonie to to może nie ma znaczenia ale my ten region traktujemy jako kierunek na weekendy.  My w sezonie tak czy inaczej  już do Władka nie jeździmy (dziki tłum) a po sezonie Alexa ma wg mnie więcej do zaoferowania (jako kemping całoroczny).

Tez mam wrazenie ze te parcele za 2 razy wieksze, jak widze foty FB jak ludzie wstawiaja z Horyzontu to ledwo co miesci sie przyczepa z przedsionkiem... jak przedsionek wiekszy to i przyczepa i przedsionek ocieraja sie o krzaki, a i miejsca na auto czasami brakuje. Jak porownuje to z Alexa i nie tylko moja parcela na ktorej bylem pierwszy i jedyny raz (71) to roznica jest duza. U mnie jeszcze  2 auta by weszly przed markize, wiec bylo miejsce gdzie dzieciaki mogly rowery /hulajnogi zostawic, pies mial swoj zagajnik i kupe innych pierdol.

51 minut temu, roro napisał:

No dobra powiem co mnie zniechęciło w Alexie: zejście na plaże po tych schodach, z wózkiem i resztą rzeczy chyba bym poległ. Ogólnie toalety na plus bo właściciel mi je prezentował chyba w 2017 roku po remoncie. Nie mówię, że tam kiedyś nie zawitam skoro tak wychwalacie :)

Niestety te schodki to faktycznie dramat, ale i corka 3 lata i tesc z powaznymi problemami z nogami jakos dali rade. Ale nie wyobrazam sobie drogi tamtedy z wozkiem... Natomiast jak dzieciaki podrosna to polecam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 243
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

3 minuty temu, Analog82 napisał:

 

Niestety te schodki to faktycznie dramat, ale i corka 3 lata i tesc z powaznymi problemami z nogami jakos dali rade. Ale nie wyobrazam sobie drogi tamtedy z wozkiem... Natomiast jak dzieciaki podrosna to polecam. 

No dal moich (4 lata i 6 lat) ta drogo to już atrakcja :). Zaletą tego jest że wejście bezpośrednio z kempingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My w końcu odwiedziliśmy kemping Alexa i powiem Wam szczerze, że dla mnie na prawdę nie ma lepszego, a już na pewno nie na wybrzeżu
Możemy się czepiać o wszystko i przekrzykiwać na argumenty, ale czy na prawdę o to chodzi? Czy tak trudno docenić jest wkład właścicieli danego pola w to, żeby nam odpoczywało się lepiej?

Dla nas Alexa jest prawdziwym kempingiem o europejskim poziomie! Te **** nie biorą się z czapki, żeby ładnie na logo wyglądały.

Parcele? Oby wszędzie były takie.
Infrastruktura sanitarna? Nigdzie nie spotkałem w PL lepszej!
Punkt serwisowy? Nie jeden i to świetnie utrzymany z wygodnym dostępem.
Sklep na miejscu, piekarnia obok , restauracja genialna, obsługa prima sort i skuteczna całodobowa ochrona (utrzymująca świetnie ciszę nocną)
Zejście na plażę? Ok, stromo, ale prywatne i krótkie. Znam o wiele gorsze w Chłapowie.

My wrócimy tu na pewno i to nie jeden raz!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sezonie tylko rezerwacje, jest full.

A nawet jak w danym momencie nie ma to poprosić, że jakby się coś zwolniło to żeby dali znać.

PS
I uwierzcie mi, że pomimo tego, że wszystkie miejsca zajęte, to nie czuje się tego tłoku.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Adasiuuu napisał:

W sezonie tylko rezerwacje, jest full.

A nawet jak w danym momencie nie ma to poprosić, że jakby się coś zwolniło to żeby dali znać.

PS
I uwierzcie mi, że pomimo tego, że wszystkie miejsca zajęte, to nie czuje się tego tłoku.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Rok temu pojechałem ostatni tydzień sierpnia i spokojnie można było wybrać miejsce, nie było tłoku, w tym roku ostatni weekend czerwca pierwszy lipca już z rezerwacja, był full ale się go nie czuło, 22godzina cisza była taka że było słychać sąsiada obok z namiotu jak chrapie na pół ośrodka bo ludzie jak szli się śmiali, mam nadzieję że za rok moją miejscowke też podłączą do odpływu szarej wody i zamontują kran z czysta 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Stoimy od wczoraj na Alexie ; przed planowanym przyjazdem radzę przedzwonić , ludzi sporo i jak się meldowaliśmy to było tylko kilka wolnych miejscówek , rezerwowałem w środę  i już wielkiego wyboru nie było . Uwaga miejsca  9 , 10  i od 415 do 421 są aktualnie wyłączone z użytku ( ,, zatrawianie " )

Pozdrowionka :hej:

20210909_160717.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My się wybieramy na tzw „zakończenie sezonu” w pierwszy weekend października chociaż akurat u nich sezon trwa cały rok więc powiedzmy że po prostu jedziemy na weekend


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My byliśmy na Horyzoncie i na Alexie, Alexa zrobiła na nas lepsze wrażenie, teraz jesteśmy w Sopocie Park 45 i jak mam być szczery to tu jest jeszcze lepiej niż na Alexie, wyjście na plażę rewelacja przechodzisz przez ścieżkę rowerową i jesteś, duża plaża i mało ludzi, kawałek rowerkiem i jesteś na Monciaku, fajna miejscówka pewnie tylko poza sezonem bo w sezonie dużo ludzi, w chłodniejsze dni jest gdzie iść, można pojezdzić rowerkami dużo ścieżek rowerowych, dużo restauracji, podejrzewam że mniej wieje jak na dwóch pozostałych kempingach. Po za sezonem dla nas super miejsce i zawszę 45km bliżej a Sopot to piękne miasto.

20210909_111623.jpg

20210909_111708.jpg

20210909_111723.jpg

20210909_111726.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, peja76 napisał:

My byliśmy na Horyzoncie i na Alexie, Alexa zrobiła na nas lepsze wrażenie, teraz jesteśmy w Sopocie Park 45 i jak mam być szczery to tu jest jeszcze lepiej niż na Alexie, wyjście na plażę rewelacja przechodzisz przez ścieżkę rowerową i jesteś, duża plaża i mało ludzi, kawałek rowerkiem i jesteś na Monciaku, fajna miejscówka pewnie tylko poza sezonem bo w sezonie dużo ludzi, w chłodniejsze dni jest gdzie iść, można pojezdzić rowerkami dużo ścieżek rowerowych, dużo restauracji, podejrzewam że mniej wieje jak na dwóch pozostałych kempingach. Po za sezonem dla nas super miejsce i zawszę 45km bliżej a Sopot to piękne miasto.

20210909_111623.jpg

20210909_111708.jpg

20210909_111723.jpg

20210909_111726.jpg

W sezonie ciężko przejść przez tą ścieżkę, żeby nie wpaść pod rower (piszę o Sopocie). Ja ten kemping jak na razie omijam, bo mieszkałem w okolicy.

Polecam zrobić mała wycieczkę do Gdyni Orłowa, przespacerować się po klifie. Widać to w tle na ostatnim zdjęciu, ale na pieszo to będzie kawałek wiec lepiej autem podjechać. Jak masz rowery to jest ładna ścieżka, tylko za Sopotem odchodzi lekko od morza i dopiero w Orłowie wraca. W lesie są odcinki gruntowe.

Na pieszo, w drugą stronę plażą możesz iść do parku Jelitkowskiego w Gdańsku. Może z 1,5km. Ładne miejsce i ciekawe jest przy ujściu rzeczki do morza. Kiedy byś nie był to rzeczka płynie inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Piotrekm13 napisał:

W sezonie ciężko przejść przez tą ścieżkę, żeby nie wpaść pod rower (piszę o Sopocie). Ja ten kemping jak na razie omijam, bo mieszkałem w okolicy.

Polecam zrobić mała wycieczkę do Gdyni Orłowa, przespacerować się po klifie. Widać to w tle na ostatnim zdjęciu, ale na pieszo to będzie kawałek wiec lepiej autem podjechać. Jak masz rowery to jest ładna ścieżka, tylko za Sopotem odchodzi lekko od morza i dopiero w Orłowie wraca. W lesie są odcinki gruntowe.

Na pieszo, w drugą stronę plażą możesz iść do parku Jelitkowskiego w Gdańsku. Może z 1,5km. Ładne miejsce i ciekawe jest przy ujściu rzeczki do morza. Kiedy byś nie był to rzeczka płynie inaczej.

-W sezonie ciężko przejść przez tą ścieżkę, żeby nie wpaść pod rower (piszę o Sopocie). Ja ten kemping jak na razie omijam, bo mieszkałem w okolicy.

-Tak myślałem i dlatego napisałem że tylko poza sezonem.

-Polecam zrobić mała wycieczkę do Gdyni Orłowa, przespacerować się po klifie

-Na klifie nie byliśmy ale może jutro

-Na pieszo, w drugą stronę plażą możesz iść do parku Jelitkowskiego w Gdańsku. Może z 1,5km

-wczoraj byliśmy, faktycznie ładne miejsce.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wadą Sopotu jest zielona woda i plaża w sezonie  sam camping park 45 mi nie podszedł mimo 3 podejść. Zawsze był tam ogólny bałagan, trawa po kolana a cena z kosmosu. 

Ten obok bardziej nas przekonał. 

Rowerki mocno były w użyciu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.