Skocz do zawartości

Camping ALEXA Chłapowo


Arecky69

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 232
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dopytałem się kobitki z obsługi pola, bo dwa razy pocałowałem klamkę w recepcji (a nie chciałem wzywać dzwonkiem) i powiedzała, że na majówkę ma być oblężenie i żeby rezerwować. Choć patrząc na prognozy ciężko mi sobie wyobrazić, że zapełnią się wszystkie parcele, a jest ich sporo ?

Ogólnie pole mi się coraz bardziej podoba, choć już w okolicy z buta chyba wszystko zaliczone.

Parę zdjątek pola:

20210427_135452.thumb.jpg.abd845805dc568763451ff7bafd3ab65.jpg

20210427_135516.thumb.jpg.c9f69244cbe6b982c724de0c71a2ff7c.jpg

20210427_135512.thumb.jpg.848ae99f4af429d7295b5764bf753f02.jpg

20210427_135523.thumb.jpg.57f916ef51275671d63ed2b6729f5212.jpg

20210427_135533.thumb.jpg.6e6403ff5348f789c44c07f1c75ae6a5.jpg

20210428_124146.thumb.jpg.4a5f0dd4e1665b46af687ca68eb326b0.jpg

20210427_212109.thumb.jpg.454d237ed7dd61a8ffd0ea72cae5fef2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się niedawno dowiedziałem że jest niedaleko jakiś zamek do zwiedzania, czyli trzeba go zaliczyć, no i oczywiście rowery wypożyczyć w Alexie i jechać na Hel 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się pozmieniało, ostatni raz na Alexie byliśmy w 2009 r. Wcześnie regularnie od 2002 r. była Aleksa, ale  z namiotem. Jak kupiliśmy przyczepę to "chrzestny" wyjazd był oczywiście na Alexę i jak na razie ostatni - chodzi o Alexe. 

Edytowane przez Arkady11 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.04.2021 o 21:09, MARKON napisał:

Widzę zmienili gniazda 230V a ja mam końcówkę na zwykła wtyczke, powiedzcie jaka przedłużkę kupić żeby się wpiąć ? 

Wtyczka_Elgotech_z_uziemieniem_16_A_biala-845128-64388.jpg

Ta wtyczka się do niczego nie nadaje. Przy deszczu zrobi zwarcie. Kup taką gumową IP 44. Z tą przejściówką zrobi w miarę szczelnie połączenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.05.2021 o 18:29, Seba1977 napisał:

A dlaczego akurat 68?

Jaki jest tego powód? 

Jest dość spora, jest otoczona roślinami, jest łatwo w nią cofnąć, mam angielke i nikomu nie zaglądam w parcele jak się rozlożę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Chyba ostatni moj post cos sie nie zapisal, wiec powtorze sie...

Czy ktos kojarzy jak to wyglada z psiakami na Alexie? Czy sa jakies wymagania co do pobytu czworonogow? Zakladam ze karta szczepien jest potrzebna, ale czy cos jeszcze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jak jechać od Pajęczna na Chłapowo na A1 ? Do Torunia a później bezpłatna, czy jechać płatną na trójmiasto? , jak tam dalej droga jest przez miasto czy trasą od końca A1 ? I najważniejsze informacje bo nie miałem zaszczytu płatną z przyczepą ( jaka kwota jak się ustawić, który pas, czy może wcześniej wykupić i bez bramek, bo jutro w nocy start ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, MARKON napisał:

Mam pytanie jak jechać od Pajęczna na Chłapowo na A1 ? Do Torunia a później bezpłatna, czy jechać płatną na trójmiasto? , jak tam dalej droga jest przez miasto czy trasą od końca A1 ? I najważniejsze informacje bo nie miałem zaszczytu płatną z przyczepą ( jaka kwota jak się ustawić, który pas, czy może wcześniej wykupić i bez bramek, bo jutro w nocy start ?

Najszybciej, najprościej  i najbardziej wygodnie  to jechać całą A1. Minus cena: zestaw do 3500kg (kategoria 2A) to 71zł. W związku z rozpoczynającym się szczytem sezony koniecznie zainstalować AutoPay i wtedy można jechać do każdej bramki (są takie przez które można przejechać tylko z elektronicznym systemem poboru opłat). Przez bramki najwygodniej przejechać skrajnym prawym pasem - jest specjalnie poszerzony dla tirów i transportu ponadgabarytowego. Alternatywnie to tylko stara 1 ale ja już nie pamiętam kiedy jechałem - zazwyczaj nie ma czasu na zwiedzanie na powrocie do domu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem tam w tym roku, w zasadzie wszystko OK. Zwróciło moją uwagę centralne umieszczenie punktu serwisowego koło placu zabaw, wygodne do obsługi lecz popołudniami dzieci robią sobie tam plac zabaw, przesiadują przy zrzucie "szarej wody" i mniejsze dzieci chętnie obmacują  napewno interesujący błyszczący zrzut fekaliów. Jest wizualnie czysto ale trochę to dziwne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, MARKON napisał:

Mam pytanie jak jechać od Pajęczna na Chłapowo na A1 ? Do Torunia a później bezpłatna, czy jechać płatną na trójmiasto? , jak tam dalej droga jest przez miasto czy trasą od końca A1 ? I najważniejsze informacje bo nie miałem zaszczytu płatną z przyczepą ( jaka kwota jak się ustawić, który pas, czy może wcześniej wykupić i bez bramek, bo jutro w nocy start ?

Lepiej A1 jechać całą. Starą 1 będziesz przez Toruń i Grudziądz jechał i Cię wymęczy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PolariS napisał:

Lepiej A1 jechać całą. Starą 1 będziesz przez Toruń i Grudziądz jechał i Cię wymęczy. 

 

Do Torunia jest a1 ale za już są bramki i o ten odcinek mi chodzi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.