Skocz do zawartości

Van M-B CDI vs VW TDI


kit

Rekomendowane odpowiedzi

Scudo wersja po 2007, przez przypadek pod marketem stałem obok i dopiero zwróciłem uwage, gabaryty wystarczające, silniki Fiata maja dobre opinie a jak reszta to niewiem ... Speedy dzięki za opinie ... posłuchałbym też innych chętnie :hmm:

 

Co do amerykanów ... nigdy nie miałem ani sie nimi nie interesowałem  i zdania nie mam ... nawet niewiem jak one wyglądają i jakie motorki je napędzają a co dopiero jak się spisują :niewiem:  ale obiecuje że przy wolnej chwili odprobie zadanie domowe i zapoznam sie z rynkiem oferowanym przez amerykanów i japończyków (bo sytuacja z nimi podobna) ... chociażby z ciekawości :hmm:  Zastanawiam się jak to może być z klamotami i znachorami do jednych i drugich :hmm:

 

Commander ale w T5 to nie ma 2.5 102KM :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 87
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mówimy o T5  :ok:  Chodzi mi o średniego vana w miare pojemnego ale nie typowego busa czy wyższe kombi jak np Sharan Właśnie idealnie pasuje mi T5 lub V w wersjach Long  Woże meble a jak jest ich dużo lub za wielkie do auta to podczepiam towarówke 1-1,5t

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scudo, Jumpy i Expert, to auta naprawde godne polecenia, nie jestem pewny co do reszty, ale Scudo wystepowal na pewno w wersji cywilnej, silnik 2.0 140 KM poradzi sobie doskonale, a i na hak chyba mozna zaczepic 2000 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie za szybko na linkowanie konkretnych sztuk  ;)  ale ładny jest :ok: ale budżet :pad:   Musze najpierw wybrać co i w jakiej wersji silnikowej szukać a tego jeszcze za cholere niewiem :niewiem: Poczekam jeszcze na inne opinie o Scudo :hmm:

 

Tak czy siak na daną chwile najbardziej zainteresowany jestem V i T5 :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już o fiatach i ich słabych hamulcach, dlatego scudo ma na jaki tylko 1300 czy 1350 kg

 

Co do vivaro, skoro budżet z ogłoszenia jest wysoki, to ile masz zamiar dać za T5? Nie sądzę, abyś niżej znalazł niezajeżdżoną sztukę, tym bardziej w multivanie. Tu też celowałbym w przedział 50-60 tys...

Edytowane przez marfi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to nie ma być biznesvan tylko auto do zaorania :] wiec wszystko rozumie się samo przez się  ;)  max budżet to 40000zł Dlatego pisałem że szukam opcji też opcji Vito Transporter bo Viano czy Multivan szybko staną sie w stanie jak ich ubożsi bracia Wiadomo jak się trafi akurat lepsza wersja to fajnie ale musu nie ma :]  Dla mnie ważne jest 5 miejsc siedzących, klima i jako taka tapicerka w środku Byle nie goła blacha :bzik: No i żeby min było ze 100KM  Przypomne jeszcze raz że poszukuje opcji dobrego woła roboczego :ok:

 

Marcin tymi hamulcami to mnie martwisz :oslabiony: i jest to duży minus ... a do tego dodając opinie Speediego wychodzi marnie  Bo auto było by sporo młodsze od V czy T5 ale rocznik to nie wszystko ...

 

Mógłby sie w końcu ten Marc_Mari wypowiedzieć o Scudo  :hmm: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to nie ma być biznesvan tylko auto do zaorania :] wiec wszystko rozumie się samo przez się  ;)  max budżet to 40000zł

 

Kit ja kupowałem ze szwagrem który od zawsze busami VW jeździ T5 i z perspektywy czasu to nie wydaje mi się aby w tych pieniądzach i rocznikach można było kupić coś do jeżdżenia.

Oglądaliśmy dużo transporterów na początku stawiając 2 warunki : 2,5TDI, długi i klimatyzacja.

Dwu letnie auta maja powyżej 200kkm szczególnie srebrne z Niemiec; wożą  niepełnosprawnych jak u nas (PFRON) ,jest tego u nas dużo sprowadzonego.

Takiego od prywatnej osoby kupić to chyba cud bo zazwyczaj to będą firmy czyli min przebieg na takie auto to 50kkm/rocznie.

Z przebiegiem w równym stopniu idą wydatki.

Szwagier jeździ takim T5 2,5 TDi dłubniętym na 170KM jeździ fajnie;).

Edytowane przez Przemo.D (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C.D.

 z tym silnikiem wydającym dźwięk jak byś mu śrubek nasypał do środka(łatwo rozpoznać) jest to silnik na kołach zębatych, nie posiada nawet paska do PK ;O. Dziwaczna jednostka jak na osobówkę Caravelle...

Wszystko napędzane jest wałkami i kołami(alternator, klima)co byś nie chciał wymontować to dramat..

Ogólnie auto można powiedzieć,że się nie psuje przez cztery lata wymieniono:

Długą półoś prawą (wada fabryczna wyrabia się śledź 2200Pln) niedawno dwumas bo buda już się strasznie trzęsła na wolnych obrotach, do niego dwumas od wersji 170km ze sprzęgłem i robotą prawie 5kPLN po taniości.

Wszystkie rdzewieją przy klamce drzwi przesuwnych bez wyjątku(wada klamki)

Jakieś tarcze to nie wspominam bo to normalne, na blacie w tej chwili będzie około 300kkm rzeczywistego przebiegu którego po środku ani kierownicy jeszcze nie widać;)

Jak stać Cie będzie dołożyć co jakiś czas bez żalu takie pieniądze to warto-> będziesz  zadowolony, jak nie zaakceptujesz takich wydatków to kup Fiata bo będzie taniej :]

A jeszcze ten silnik to wyzwanie dla każdego wiejskiego mechanika......nie polecam eksperymentów bo ten motor ich nie akceptuje a i tak naukę sponsoruje właściciel..

Pozdro i powodzenia w szukaniu bo będzie Ci potrzebne.

Edytowane przez Przemo.D (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.