Skocz do zawartości

Van M-B CDI vs VW TDI


kit

Rekomendowane odpowiedzi

Mi przez myśl przechodziła najmniejsza wersja Transita lub Ducato te wieksze narazie dla mnie za duże i nie wykorzystał bym ich ;)

 

Co do przebiegów to inna historia :D  ale biore je z przymrużeniem oka ;)

 

 

Wpadłem dziś na pomysł że można by przecież w takiej T5-ce 1,9 zrobić wirusa :bevil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 87
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Oczywiście. Polecam tuning, ale u fachowców, którzy wiedzą co robią. Samochód robi się zrywniejszy, mocniejszy i często mniej pali po takim zabiegu.

Tylko warto przed zakupem dowiedzieć się jakie dokładnie silniki są najmniej awaryjne i jednocześnie podatne na podkręcanie. Takim silnikiem w T4 jest silnik o kodzie ACV. Jak w T5 nie wiem, ja mam AXE, seryjnie jest najmocniejszy, ale nie najlepszy, opisałem go nieco, kilkanaście postów wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli transit to najbezpieczniej poszukać wersji 2,0TDDI. Nie jest to może jakiś wybitny motor, ale jest w miarę bezproblemowy i ma dość tani serwis jak na diesla. Osobiście szukałbym tylko tego silnika. Tylko te motorki były dość krotko w produkcji, gdzieś przy początkach modelu.

Z pewnością nie poleciłbym 2,0TDCI - problemy takie jak w mondeo.

2.2TDCI dość bezproblemowy ale jak każdy diesel do czasu. Droższy serwis.

O 2,4 nic nie wiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dziś byliśmy na wycieczce po komisach samochodowych ... tak dla sportu byliśmy pooglądać sobie vany  :]  Nic oczywiście dla Nas nie znaleźliśmy ale zauważyłem że tak samo jak w ogłoszeniach, w komisach też mylnie podają wersje średnie jako długie :bzik:  a w V czy T5 były 3 rodzaje długości i chyba 3 wysokości  :niewiem:

post-1137-0-49584700-1394390978_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Za pojazdy ciężarowe ubezpieczenie OC płacisz nie za poj. silnika a za ładowność.


I jeszcze jedna ciekawostka!

Jak trafisz na mundurowego nadgorliwca (czyt. idiotę), to po wjeździe za ten znak:

 

post-8412-0-95916900-1397736418.gif

 

otrzymasz nagrodę zgodnie z taryfikatorem! :yay:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tylko tyle? :]  Żadnych innych obostrzeń, kosztów itd? :niewiem: Niechce po fakcie odkrywać kwiatków :nono:

 

 

... a w D jak pojade z towarówką holowaną "ciężarówką" (zestaw pow 3,5t) to ... ? :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za pojazdy ciężarowe ubezpieczenie OC płacisz nie za poj. silnika a za ładowność.

I jeszcze jedna ciekawostka!

Jak trafisz na mundurowego nadgorliwca (czyt. idiotę), to po wjeździe za ten znak:

 

attachicon.gifzakazau-b-5.gif

 

otrzymasz nagrodę zgodnie z taryfikatorem! :yay:

Nie wiem kto dał Ci prawo jazdy ale musisz się doszkolić w obecnych przepisach:

Znak  B-5 " zakaz wjazdu samochodów ciężarowych " oznacza zakaz ruchu :

  • samochodów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 t,
  • ciągników samochodowych,
  • pojazdów specjalnych i używanych do celów specjalnych o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 t,
  • ciągników rolniczych,
  • pojazdów wolnobieżnych.
Raczej takie Vito 3,5t DMC nie przekracza nawet to długie...
 
KIT ja jeżdzę dostawczakiem na codzień i jak kupisz ciężarowy to przede wszystkim jak będzie spełniał ustawe o Vat(VAT-1 wbity w dowód) możesz odliczyć 100% Vat od zakupu oraz cały Vat od paliwa.Nie musisz ewidencjonować przebiegu, prowadzić jakiś rejestrów itd.poprostu tankujesz i płacisz netto.Auto musi mieć przegrode pomiędzy przestrzenią pasażerską a ciężarową i ta druga musi być większa od pasażerskiej.Pojazd musisz zakupić na Firmę.
Z tym OC w takich do 3,5T to jest różnie, raczej na jedno Cię wyjdzie.Więcej różnic nie odczujesz.
Pozdro.
Edytowane przez Przemo.D (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt. Stoi jak drut pow. 3,5t. :ok:  Akurat zmyliła mnie świeża sytuacja z ub. tyg. gdzie władza  :policja:  musztrowała auta ciężarowe i między innymi kierowce Sprinterka. Ale może faktycznie miał pow. 3,5t  :niewiem:  bo nikt nie wdawał się tam w dyskusje tylko przyjmował pokutę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

...

 
KIT ja jeżdzę dostawczakiem na codzień i jak kupisz ciężarowy to przede wszystkim jak będzie spełniał ustawe o Vat(VAT-1 wbity w dowód) możesz odliczyć 100% Vat od zakupu oraz cały Vat od paliwa.Nie musisz ewidencjonować przebiegu, prowadzić jakiś rejestrów itd.poprostu tankujesz i płacisz netto.Auto musi mieć przegrode pomiędzy przestrzenią pasażerską a ciężarową i ta druga musi być większa od pasażerskiej.Pojazd musisz zakupić na Firmę.
Z tym OC w takich do 3,5T to jest różnie, raczej na jedno Cię wyjdzie.Więcej różnic nie odczujesz.
Pozdro.

 

 

 

Dzięki :ok:  a jak to jest jak kupie jako osoba prywatna?

 

 

DMC Vito raczej nie przekracza 3t ... przynajmniej ja nie spotkałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :ok:  a jak to jest jak kupie jako osoba prywatna?

 

 

DMC Vito raczej nie przekracza 3t ... przynajmniej ja nie spotkałem

To jak nie korzystasz z możliwości dodatkowych  to nikogo nie interesuje masz takie prawo;)

Możesz kupić na FV jako osoba prywatna -> dla Ciebie to lepiej bo możesz ponegocjować wartość i cenę wtedy.... -23% jak pokombinujesz..

I przy Fakturce jakielkolwiek nie płacisz 2% w skarbówce.

To tyle.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cały czas obserwuje sobie interesujące mnie autka i zauważyłem że zdarzają się wersje które mimo że oryginalnie mają 5 miejsc to rejestrowane są na 2 lub 3 :hmm: Chciałbym mieć legalnie wpisaną w DR ilość osób na jakie auto jest przystosowane więc jak wygląda na dzień dzisiejszy kwestia zmiany ilości miejsc?  :niewiem:  warto wogóle się w to bawić i czy takie auta od razu skreślać z listy? :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.