Skocz do zawartości

Jak zamontować tablice wyróżniające?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 353
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

może nie jest zbytnio podobny ale masz na 7 stronie tego tematu mojego knausa z tablicami pewnie przeoczyłeś

 

NIe przeoczyłem :bukiet: Masz trochę inne malowanie niż w moim i inną szybę :biwak:

Przemo, ale przejrzałem tę ofertę i żadnych naklejek tego typu znaleźć nie mogę

 

Grzesiu zobacz tak: http://www.elit-sj.com/kat2.php i zanzacz w ramce po prawej stronie naczepy/przyczepy a potem kliknij oczko

 

Edit: tylko tablice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam! Zapewne jakaś część Kolegów ma zestawy samochód+przyczepa 12 metrów i więcej ale kto ma zestaw poniżej 12 metrow niech sobie poczyta Rozp. Min. Infr. z 31.12.2002, Dz.U. z 2003 r Nr 32 poz. 262 i tam w rozdziale 12 stoi, ze pojazd lub zespół pojazdów, którego długość przekracza 12 m albo dopuszczalna masa całkowita przekracza 16 t, oznacz się z tyłu w sposób określony itd.. To tak dla przypomnienia i odświeżenia bo sprawa była już wałkowana chyba, że się znowu coś zmieniło . Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK Effendi, z tego co piszesz, Twoja interpretacja Par 59 pkt 9 jest taka, że od 1.04.2003 zespół poj do 12 m należy oznakować? wg mnie jest jasne że Par 42 a więc zespół do 12m nie podlega oznakowanie stosuje się po 31 marca 2003r. Przemyśl to i jeżeli podtrzymujesz jak poprzednio to mnie przekonaj. Czekam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kemil, w tamtym wątku jest to jasno napisane i są przytoczone podstawy prawne nie tylko przeze mnie ale i przez innych forumowiczów.

Ponawianie tego tematu tutaj nie ma absolutnie sensu i nie widzę takiej celowości!!!

 

Za to na pewno w par 59 punkt 9 wspominanego przeze mnie rozporządzenia jasno jest określona data graniczna od której obowiązuje mniejsza długość zestawu jaki należny oznakować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech każdy zostanie przy swim.

 

[ Dodano: Sob 30 Sty, 2010 20:58 ]

Effendi sorry, przeczytałem kilka artykułów i wiele postów na ten temat, niechętnie ale przyznaję Ci rację. Przeprawszam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno ta sprawa została zgłoszona do nowelizacji w okolicy zeszłych wakacji. Jednak nie było odpowiedzi i dalej można różnie interpretować ten przepis.

 

*Info z Polskiego Caravaningu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszedłem z założenia, by "nie kopać się z koniem", zwłaszcza na drodze i przynitowałem dwie tablice.

Wywierciłem najpierw dziury pod nity w tablicach, następnie po przyłożeniu do przyczepy, wywierciłem dziury w ścianie, posmarowałem silikonem okolice otworów i przynitowałem.

Nituję też zwykle tablice rejestracyjne, jak mi kiedyś ukradli po odkręceniu śrub.

Kolegom, którzy chcieliby zachować nienaruszoną ścianę, a mieć tablice z możliwością ich zdjęcia, poleciłbym sposób : naklejamy na ścianę taśmę klejącą aluminiową, którą smarujemy klejem poliuretanowym i przyklejamy tablice, tymczasowo stabilizowane taśmą klejącą, by nie spłynęły.

Pomijając kwestię przepisów, których jak wyżej nikt nie jest pewien, oczywistą sprawą jest polepszenie widoczności przyczepy, no i niebagatelną zaletą, jest usztywnienie zwykle gnijącej konstrukcji, kolejna warstwą blachy :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszedłem z założenia, by "nie kopać się z koniem", zwłaszcza na drodze i przynitowałem dwie tablice.

 

To samo mi przyświecało :ok: Ja co prawda w tej budce ba blachowkręty przykręciłem, ale w poprzedniej były nity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywistą sprawą jest polepszenie widoczności przyczepy

 

Ponieważ często nocuję tam gdzie mnie noc zastanie czyli np. na parkingach, to polepszenie widoczności mojej przyczepy w nocy lub przy złej pogodzie miało decydujący wpływ na przyklejenie tablic. Po kilku wyjazdach już się do nich przyzwyczaiłem :ok::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a "moj" diagnosta (tez ma przyczepke) jak go zapytalem o te tablice zaczal cos mowic o dwoch poziomych i dwoch pionowych :ok: ale szybko przerwal i powiedzial ze sobie ich nie zalozy (to takie delikatne moje tlumaczenie co powiedzial na koncu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie wiem jak Wy, ale ja dopiero dzisiaj się wczytałem dokładnie i homologacja rozmiarów tablic wyróżniających nie określa konkretnych wymiarów, a zakres wymiarowy:

jeden bok może wynosić od 195 do 230 mm,

drugi bok może mieć wymiar od 280 do 565 mm.

Jednym słowem określony homologacją będzie również wymiar 195x280 mm, (dwie sztuki po bokach tylnej ściany).

Jakoś przyjęło się, że w sklepach najczęściej spotyka się wymiar 200x565mm. Dodatkowo zdarzyło mi się usłyszeć twierdzenie sprzedawcy, że to jedyny słuszny wymiar tego rodzaju ...

 

Dla mnie to odkrycie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.