Skocz do zawartości

Montaż bojlera gazowego oraz piezozpalarki w KG


Exen

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za info Kristofer,

 

dziś przeglądałem trochę ofert z UK i rzeczywiście różnice w cenach nie są tak duże jak mi się początkowo wydawało.

 

Co do bojlera Ultrastore Rapid GE 10 to jak zwykle masz rację, zmylił mnie niaktualny filmik na YT

 

Tak czy inaczej dopuszczam temat importu z wymienionych przez Ciebie względów.

 

Przy okazji, dałbyś radę wypowiedzieć się w tym temacie, co radzisz?

http://forum.karawaning.pl/topic/16340-tec-530-2006/?p=360080

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 129
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dzięki za info Kristofer,

 

dziś przeglądałem trochę ofert z UK i rzeczywiście różnice w cenach nie są tak duże jak mi się początkowo wydawało.

 

Nie mogę sie zgodzić z Wami do końca.

Zacząć musisz od tego, że przed sezonem, to nie jest dobra chwila na zakup takich urządzeń. No chyba, że już dziś konecznie musisz to mieć...

 

Wyobraź sobie, że można kupić po sezonie w UK kompletny boiler z demontarzu [model 2010r.] w cenie 200 funtów.

Trzeba czekać na okazję.

 

Na dzień dzisiejszy najtańsza używka 280f. -> ebay

Z transportem też nie ma tragedii jeżeli masz kogokolwiek w UK.

Kompletujesz wszystkie elementy wysyłając je pod adres ziomka z UK. Jak juz będziesz miał komplet, to zamawiasz kuriera w PL i w klilka dni masz wszystko u siebie a na wiosnę zaczynasz instalację na spokojnie.

 

Wysyłka paczki z boilerem i innymi tailami wyniosła mnie 80zł kurierem DPD.

Da się taniutko kupić i przewieźć? pewnie, że da się...

 

Jednak, jeżeli to nie jest na Twoje siły, to masz od ręki na alledrogo

Edytowane przez Exen (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym urwał 100 zł i brał z allegro bo gość konkretny błyskawicznie mi dosłał klucz do movera, którego zapomniał spakować. Można pomacać sprawdzić i mieć bez przesyłek.

Edytowane przez witus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę sie zgodzić z Wami do końca.

Zacząć musisz od tego, że przed sezonem, to nie jest dobra chwila na zakup takich urządzeń. No chyba, że już dziś konecznie musisz to mieć...

Wyobraź sobie, że można kupić po sezonie w UK kompletny boiler z demontarzu [model 2010r.] w cenie 200 funtów.

Trzeba czekać na okazję. Na dzień dzisiejszy najtańsza używka 280f. -> ebay

Z transportem też nie ma tragedii jeżeli masz kogokolwiek w UK.

Kompletujesz wszystkie elementy wysyłając je pod adres ziomka z UK. Jak juz będziesz miał komplet, to zamawiasz kuriera w PL i w klilka dni masz wszystko u siebie a na wiosnę zaczynasz instalację na spokojnie. Wysyłka paczki z boilerem i innymi tailami wyniosła mnie 80zł kurierem DPD. Da się taniutko kupić i przewieźć? pewnie, że da się...

Jednak, jeżeli to nie jest na Twoje siły, to masz od ręki na alledrogo

 

Dlaczego ?   Przecież Twoje przykłady dokładnie pokazują sytuację, o której pisaliśmy.

Obydwa podlinkowane przez Ciebie bojlery (w Anglii i w Polsce) są do kupienia za podobną kwotę, czyli ok. 1600 zł.

Przy czym bojler z Anglii, jest wersją, o której pisaliśmy, czyli o mniejszych możliwościach, niż ten sprzedawany w Polsce.

Ceny używek, czy nowych bojlerów są podobne i to wyraźnie widać (należy brać pod uwagę koszt finalny), a okazje zdarzają się nie tylko w Anglii, ale w równej mierze i u nas. Nawet mając kogoś w Anglii (jak opisujesz), kwestie zakupu, transportu i ewentualnych reklamacji są dużo bardziej kłopotliwe, niż te same operacje w Polsce. Gdyby się okazało, że sprzęt posiada jakąś ukrytą usterkę, wadę, to reklamacja mogłaby być wątpliwa, a jeśli nawet, to koszt wysyłek sprawi, że zamiast oszczędności, trafiliśmy kulą w płot.

Kwestia szczęścia, indywidualnych możliwości, oczekiwań i wiedzy odnośnie danego sprzętu, dlatego osoby nie mające tych wszystkich ułatwień, powinny kupować taki sprzęt na rodzimym rynku (moim, skromnym zdaniem).

 

W grudniu widziałem na All...  kompletny bojler Trumy za ok. 1000 zł. Ktoś go oczywiście "upolował", więc obserwując rynek, można kupić w Polsce. Dla osoby znającej się na rzeczy, taka oferta również może być okazją, tym bardziej, że jestem przekonany, że w tym przypadku wytargował bym cenę w okolicy wspomnianego 1000 zł.

Powtarzam - to tylko przykład, widywałem dużo lepsze okazje.

 

P.S.

Jeśli już o okazjach i niskich cenach bojlerów mowa, znając parametry i wiedząc, co bojler zapewnia, można skusić się na zakup bojlera "Carver Cascade" na naszym rynku, bo to są prawdziwe okazje cenowe w przypadku gazowego ogrzewania wody (600 - 800 zł.)

IMHO

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w zeszłym roku kupiłem bojler b10 z pompkà ciśnieniową i wężykami za 600 zł pojechałem osobiście sprawdzić czy działa i właśnie jestem na etapie montażu, tak więc okazje się pojawiają, zakup był z alle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ?   Przecież Twoje przykłady dokładnie pokazują sytuację, o której pisaliśmy.

Obydwa podlinkowane przez Ciebie bojlery (w Anglii i w Polsce) są do kupienia za podobną kwotę, czyli ok. 1600 zł.

Przy czym bojler z Anglii, jest wersją, o której pisaliśmy, czyli o mniejszych możliwościach, niż ten sprzedawany w Polsce.

Ceny używek, czy nowych bojlerów są podobne i to wyraźnie widać (należy brać pod uwagę koszt finalny), a okazje zdarzają się nie tylko w Anglii, ale w równej mierze i u nas. Nawet mając kogoś w Anglii (jak opisujesz), kwestie zakupu, transportu i ewentualnych reklamacji są dużo bardziej kłopotliwe, niż te same operacje w Polsce. Gdyby się okazało, że sprzęt posiada jakąś ukrytą usterkę, wadę, to reklamacja mogłaby być wątpliwa, a jeśli nawet, to koszt wysyłek sprawi, że zamiast oszczędności, trafiliśmy kulą w płot.

Kwestia szczęścia, indywidualnych możliwości, oczekiwań i wiedzy odnośnie danego sprzętu, dlatego osoby nie mające tych wszystkich ułatwień, powinny kupować taki sprzęt na rodzimym rynku (moim, skromnym zdaniem).

 

W grudniu widziałem na All...  kompletny bojler Trumy za ok. 1000 zł. Ktoś go oczywiście "upolował", więc obserwując rynek, można kupić w Polsce. Dla osoby znającej się na rzeczy, taka oferta również może być okazją, tym bardziej, że jestem przekonany, że w tym przypadku wytargował bym cenę w okolicy wspomnianego 1000 zł.

Powtarzam - to tylko przykład, widywałem dużo lepsze okazje.

 

Tak, chciałem jednak pokazać, że da się i można coś upolować na moim przykładzie.

Szczerze powiem Ci, że gdyby była alternatywa w postaci dobrej oferty na allegro, to oczywiście też bym się nie zastanawiał pewnie.

 

Fakt, że kupuje się prawie w ciemno ale Anglik, to nie Polak. Jak mówi, że sprawne to ja mu wierzę...

W PL to jednak trzeba wszystko sprawdzić a sprzedawcy zachęcają do zakupu po za aukcjami. Więc jako kupujący też będziesz ugotowany jak Ci wyśle niesprawny/niezgodny z opisem sprzęt. Takie czasy...

To już mój nie pierwszy zakup w UK i jestem zadowolony, więc tak to chciałem ogólnie ująć w słowa.

 

Pozdrawiam,

Ja w zeszłym roku kupiłem bojler b10 z pompkà ciśnieniową i wężykami za 600 zł pojechałem osobiście sprawdzić czy działa i właśnie jestem na etapie montażu, tak więc okazje się pojawiają, zakup był z alle

 No, trzeba przyznać że masz nosa :foch: hehe... :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, chciałem jednak pokazać, że da się i można coś upolować na moim przykładzie.

Szczerze powiem Ci, że gdyby była alternatywa w postaci dobrej oferty na allegro, to oczywiście też bym się nie zastanawiał pewnie.

 

OK, rozumiem.

 No, trzeba przyznać że masz nosa :foch: hehe... :yes:

 

Tak, jak pisałem: jeśli obserwuje się rynek, to wcześniej czy później, ale zawsze coś się trafi.

Oczywiście kwoty 600, 800 lub nawet 1000 zł. za sprawny bojler Trumy, to są wyjątkowe okazje, które nie zdarzają się codziennie.

Ja nie szukając widywałem w cenach 800 do 1100 żł., więc, gdy się szuka, a czas nie nagli, to można.

Fakt, że kupuje się prawie w ciemno ale Anglik, to nie Polak. Jak mówi, że sprawne to ja mu wierzę...

 

Miałeś po prostu szczęście, ale nie można uogólniać, że każdy Polak to "bee", a każdy Anglik "cacy"  :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam rodziny czy znajomych w Angli, przynajmniej nikt nie przychodzi mi do głowy, więc ten wariant odpada...

 

To, że okazje się zdarzają to wiem, cena zawsze jest związana z ryzykiem jakie ponosimy jako kupujący. Im większa okazja tym większe ryzyko.

 

Ja bym z tą uczciwością innych narodów nie przesadzał. Ten tzw. Anglik też ma świadomość, że nie sprzedaje tego w UK tylko do kraju który jest dla niego tak samo abstrakcyjny jak dla nas Wyspy Owcze

 

Bojler podlinkowany przez Kristofera (ten za 1200) brałem pod uwagę ale odpadł bo nie podobał mi się komputerek do sterowania tym bojlerem (jest starszego typu) a dla mnie to ma znaczenie żeby wszystkie sterowniki mieć z tej samej epoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bojler podlinkowany przez Kristofera (ten za 1200) brałem pod uwagę ale odpadł bo nie podobał mi się komputerek do sterowania tym bojlerem (jest starszego typu) a dla mnie to ma znaczenie żeby wszystkie sterowniki mieć z tej samej epoki.

 

Czyli chcesz pewnie takie:

 

post-8228-0-65065100-1395882329_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vrs ten sterownik w B10 starego typu to zwykły potencjometr i diody, nie wiem jak w tym nowszym typie co Kristofer pokazał, ale można się pokusić o próbę zaadoptowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli chcesz pewnie takie

O, to,to ;) dokładnie

 

Vrs ten sterownik w B10 starego typu to zwykły potencjometr i diody, nie wiem jak w tym nowszym typie co Kristofer pokazał, ale można się pokusić o próbę zaadoptowania

Wiem, że wszystko można jak się umie i wie jak... ;) Ale ja chyba nie wiem jak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim podgrzewaczu B10 jest przełącznik trzy położeniowy, 50 stopni, wyłączony i 70 stopni. Start następuje po przełączeniu na jeden z zakresów temp. Dioda jest tylko jedna czerwona i sygnalizuje awarię (brak startu). Po przestawieniu przełącznika na jeden z zakresów słychać załączenie przekaźnika i to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, to,to ;) dokładnie

 

Wiem, wiem ...    i rozumiem ;)

W moim podgrzewaczu B10 jest przełącznik trzy położeniowy, 50 stopni, wyłączony i 70 stopni. Start następuje po przełączeniu na jeden z zakresów temp. Dioda jest tylko jedna czerwona i sygnalizuje awarię (brak startu). Po przestawieniu przełącznika na jeden z zakresów słychać załączenie przekaźnika i to wszystko.

 

... bo to jest właśnie wersja, o której wcześniej pisałem "Ultrastore ..." dla UK.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że emocje są w innym temacie ale może ktoś tu czasem zabłądzi ;)

 

Rozumiem, że te gazrurki należy równo poprzycinać obrobić jakimś pilnikiem i połączyć za pomocą beczułek.

Czym to uszczelniać? Taśma teflonowa będzie ok? A może coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.