Skocz do zawartości

Montaż bojlera gazowego oraz piezozpalarki w KG


Exen

Rekomendowane odpowiedzi

Tą tulejkę stosujesz w przewodach callana. One są elastyczne.

  

Aha, czyli mnie to nie interesuje ;)

 

Do wnętrza rurki gazowej nic nie wkładasz.

Daj fotki końcówek przyłączeniowych wody i gazu Twojego bojlera

Jutro zrobię, ale przylacze do gazu mam normalne 8mm z gwintem, beczułką którą widać w poprzednich postach i nakrętką GOK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 129
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mały update tematu ;)

 

Dzięki nieocenionej pomocy Speedy'iego  :blagac:  :blagac:  :blagac: ... bojler jest już zamontowany i grzeje ;)

Zabrakło mi niestety 3m węża do ciepłej wody więc na razie mam wodę tylko w kuchni ale do celów testowych / wypalania / wygrzewania bojlera w zupełności to wystarczy.

 

Odkryłem przy okazji że bardzo lubię mazać wszystko uszczelniaczem, niesamowita jest ta jego konsystencja :]

 

Jeszcze raz dzięki wszystkim za pomoc :serce:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam.Proszę napiszcie jak się ma umieszczenie takiego bojera pod łóżkiem do temperatury tego łóżka?/bojler tuż pod głowami/ I jeszcze takie drażniące pytanie-a gdyby doprowadzić gaz do bojlera/po redukcji ciśnienia/ przewodem gazowym elastycznym nad podłogą z bakisty przedniej bakistą boczną pod łóżkiem gdzie byłby bojler?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Mam bezpośrednio pod łóżkiem i nigdy nic mi o tym nie przypominało, czyli jego izolacja jest na tyle dobra, że się nic nie odczuwa. Jest on w zasadzie pod nogami, ale nie zmienia to faktu, że się go w żaden sposób nie czuje, przynajmniej tak jest u mnie. Również akustycznie go nie słychać. Po prostu stoi sobie taki klocek i tyle. W chwili rozruchu i gdy jest idealnie cicho, muszę się dobrze wsłuchać, aby usłyszeć "trzask" pracującego w tym momencie iskiernika.
Co do Twojego pomysłu giętkiego przewodu gazowego, to pewnie, że się da, ale osobiście, przenigdy bym się na takie rozwiązanie nie zdecydował. :nono:
Wszystkie doprowadzenia gazu do urządzeń są przecież już po reduktorze, a mimo tego, instalacje są wykonywane z metalowych przyłączy "sztywnych" i takie wykonanie mogę Ci zalecić. Opis znajdziesz również w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam obawy bo ewentualne przetarcie i tylko jedno łączenie wewnątrz-bezpośrednio do bojlera.Tylko,że to mógłbym wykonać sam a instalację rurkową nie wiem kto w mojej okolicy w przyczepce by zrobił.Ale tymczasem to tylko rozważania teoretyczne i tu się zgadzam  z Twoimi radami.Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam obawy bo ewentualne przetarcie i tylko jedno łączenie wewnątrz-bezpośrednio do bojlera.Tylko,że to mógłbym wykonać sam a instalację rurkową nie wiem kto w mojej okolicy w przyczepce by zrobił.Ale tymczasem to tylko rozważania teoretyczne i tu się zgadzam  z Twoimi radami.Dzięki za odpowiedź.

 

Powtórzę ;)  - ostatnie zdanie z posta #126 ;)

Wszystkie elementy instalacji "sztywnej" (rurki 8 lub 10 mm w zależności od tego, jakie są w Twojej przyczepie; złączki, "beczułki", zawory, kolanka itp. elementy montażowe stosowane fabrycznie) dostaniesz w sklepach karawaningowych, również na All...).

Jedyną różnicą w stosunku do inst. fabrycznej będzie to, że beczkowate końcówki rurek w złączach nie będą zaprasowane, tylko skręcone. Oczywiście po wykonaniu konieczne jest sprawdzenie całej instalacji na szczelność i wykonanie próby ciśnieniowej przez firmę lub kogoś z uprawnieniami. Wszystko ten temat opisuje. Miłej lektury.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Pytanie trochę w zbliżonym temacie.Gdybym chciał poprowadzić pod przyczepą gaz za pomocą "instalacji sztywnej" do dodatkowego punktu poboru gazu ale pod ciśnieniem niezredukowanym, to czy ta instalacja wytrzyma takie ciśnienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.