Skocz do zawartości

Trzecie koło a problem dróg polskich


MyBlue

Rekomendowane odpowiedzi

abart, nie probuj czasem dzwigac za mocno swojej przyczepy na jej podporach. One nie sluza do tego aby wisiala na nich w powietrzu, mozesz sobie powaznie uszkodzic przyczepe i wykrzywic rame, ktora w naszych modelach jest bardzo elastyczna!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

My sciagamy kolko podporowe na czas jazdy.... jak mielismy jeszcze gumowe to prawie sie chowalo przy podniesieniu do gory, pozniej zamienilismy na dmuchane i niestety przez to ze jest wieksze i grubsze to nie da rady tego zrobic wiec laduje w bagazniku.

 

a co do stawiania na zime, to polecam stary komplet kapci ktory i tak juz do niczego innego sie nie nadaje... na wiosne zmiana na uzytkowe butki i w droge....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie miałem problemu z kółkiem. Może dlatego, że przyczepka jest na wzmocnionych i wmiare wysokich oponach? Samochód też jest dość twardy i wysoki... jezdzi mi się dość bezstresowo pod tym względem :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W AL-KO zauważyli ten problem i od pewngo czasu koło w ich zestawach jest tak zainstalowane, że podkręcone do góry chowa się między dwoma ceownikami tworzącymi dyszel przyczepy i jest prawie niewidoczne a więc lepiej chronione przed uszkodzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, że po coś to producent przwidział, nie popieram osobiście demontowania

 

Masz racje ta podpora jest potrzebna do podparcia przyczepy tak by stała "noskiem" niżej (postuj zimowy). Ja też ją zdemontowałem bo zdażyło mi się nią pare razy przytrzeć( przejazdy kolejowe i mega koleiny),Myślę że takie podbijanie dyszla źle wpływana zaczep i ramę przyczepy. Teraz kółko podnoszę do samej góry i teraz jeździ mi się lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja muszę koniecznie zdejmować, na długie jazdy. Przyczepa jest za długa, a raczej odleglość

między osią a kulą jest duża, ok3,5m i zawsze zaczepiałem.

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja muszę koniecznie zdejmować, na długie jazdy. Przyczepa jest za długa, a raczej odleglość

między osią a kulą jest duża, ok3,5m i zawsze zaczepiałem.

 

J.

 

Jacek na mój gust im większa odległość tym wieksze ramie, a więc mniejsze wahania, a więc jeśli Ci uderzało to z innego powodu a nie długości przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chodzi o odległość między osiami przyczepy i auta, auto już za wybojem i na dole, a oś przyczepy jeszcze długo nie, wtedy zaczepiałem.

 

J.

 

Ps. tak samo jest jak zjeżdżam po pochyłości, przycieram tylnymi podporami przyczepy o podłoże w momencie kiedy auto już jest na części poziomej, jest po prostu za długa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adi, w swoim zestawie masz z tym spokój, bo Twoje auto ma niewielki zwis tylny,

niestety w moim pancerniku kombi i w dodatku obniżonym seryjnie ( awantgarde ),

odległość od kuli do tylnej osi tez jest duża, tak ok.1,2 m.

I nie ma siły, zaczepiałem tym kółkiem zawsze.Nawet jak zmieniałem pas a były głębokie koleiny.

 

Też serdecznie pozdrawiam, Jacek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek, wysokość haka jest ściśle okreslona. Jeśi masz auto seryjnie obniżone (np fedrrari) to albo masz zły hak, ablo jak napisałem wcześniej masz mocno załadowany bagażnik. Podobnie ale w drugą strone są haki w terenówkach, niby norma, a wszystkie maja zdecydowanie wyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zawsze bagażnik na tej samej wysokości, bo pancernik ma takie coś , że ile byś z tyłu nie

załadował to zawsze jest wysoko, się to jakoś nazywa, zajmuje to dużo miejsca pod tylnym siedzeniem.Poza tym nie ładuję prawie nic do bagażnika bo i po co, mam dużą przyczepę to wszystko wożę tam.

A hak mam typowy , dla pancerników, raczej nasze drogi są nietypowe po prostu.

 

Pozdro, Jacek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.