Skocz do zawartości

Certyfikat gazowy-gdzie


Speedy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 178
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Przegląd z certyfikatem kosztuje ponad 100 PLN i zdecydowanie trwa dłużej niż 10 minut. Nie znam dokładnie procedury, ale w ramach przeglądu jest sprawdzenie szczelności układu, sprawdzenie zgodności z normami urządzeń (węże nie starsze niż... reduktor nie starszy niż itp.). Potem następuje również sprawdzenie wszystkich urządzeń pod względem zarówno samej sprawności, jak i jakości działania. Również powinny w instalacji być sprawdzone wszystkie zawory pośrednie. Samo więc sprawdzenie poprawności działania urządzeń zajmie znacznie więcej niż 10 minut. Jeśli ktoś podpompuje instalację i poczeka 10 minut, po czym stwierdza "gazu nie ubyło - jest OK", to ja dziękuję za takie badanie. I na pewno nie powinien dawać za to certyfikatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem wszystko. 99 to tańszy. z certyfikatem kosztuje ok 150, jest naklejka, ale to tylko ich wewnętrzny certyfikat, nie obowiązuje na inne kraje. Żeby mieć prawdziwy certyfikat trzeba robić w firmie która ma umowę. Czyli nici. Szukam dalej. To się chyba nazywa certyfikat TIF ?

Edytowane przez Robak70 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem wszystko. 99 to tańszy. z certyfikatem kosztuje ok 150, jest naklejka, ale to tylko ich wewnętrzny certyfikat, nie obowiązuje na inne kraje.

Czyli nie robią certyfikowanych przeglądów, honorowanych w Europie.

 

 

Ja się gazu boję, więc nie próbuje szukać taniego, tylko najlepszego. Jeśli trzeba będzie to pojadę nawet do Bierunia :)

Skoro twierdzisz, że i drożej tym lepiej to nie mam zamiaru polemizować.

 

 

Myślę jednak, że najbliżej masz tutaj. Z ciekawości przed chwilą zatelefonowałem i powiedziano mi, że przegląd gazowy przyczepy wraz z wydaniem certyfikatu wg normy G607 (wraz z naklejką) kosztuje 150 zł. Czyli na XIII Zlocie mieliśmy ceną zdecydowanie promocyjną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robak70

Z ceryfikatem wg normy G607 i z naklejką zrobisz przegląd we Wrocławiu w Nachtmannie na Krakowskiej, Ceryfikat autoryzowany przez Trumę w  dwóch językach polskim i niemieckim najklejka z potwierdzeniem.

 

Nie wiem co jeszcze można innego wymyślić.

Znają się na gazie więc jak potwierdzą to cerytfikatem to powinienneś być zadowolony, papier masz ... a jak już wielokrotnie było to poruszane na forum nikt od Ciebie nie będzie go nigdzie wymagał ... ;)

Edytowane przez Kamil_K (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.