Skocz do zawartości

Certyfikat gazowy-gdzie


Speedy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 178
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zastanawiam się czy w ogóle taki certyfikat jest potrzebny :hmm: Jak robimy przegląd samochodu z instalacją gazową to nikt od nas za granicą takiego dodatkowego certyfikatu nie wymaga. Jeżeli mamy przegląd przyczepy w Polsce to tak jak w aucie jest pieczątka i tyle.

Może ktoś z Was ma obcykaną Konwencję Wiedeńską bo chyba tam pisze coś o honorowaniu dokumentów krajów sygnatariuszy ( jednak tego nie jestem pewien) może ktoś z Was ma taką wiedzę. Niemieckie samochody mają na tablicach 2 naklejki ( przegląd i emisję spalin) a w Niemczech nikt od Polaków takiej naklejki nie wymaga.

 

P.S Jeśli chodzi o sprawy bezpieczeństwa to każdy zakład montujący instalacje gazowe sprawdzi za połowę tej ceny sprawność i szczelność instalacji gazowej

 

Ciekaw jestem Waszej opinii w tej sprawie :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest gdzieś wymagany i ktoś to i w jakich okolicznościach kontroluje, to chętnie bym się dowiedział. Bo pisanie, że chyba jest konieczny i chyba gdzieś kontrolują, to tak jak z plotką. Oczywiście, bezpieczeństwo przede wszystkim, ale bez certyfikatu też można sprawdzić w/g normy G607 czy wszytko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Oj, widzę, że spóźniłem się na przegląd organizowany przez BartkaM. Poszukuję więc kontaktu do Pana Mirosława Matulewicza (serwis mobilny), albo osoby\firmy najlepiej z okolic Trójmiasta do dokonania przeglądu gazowego z certyfikatem. Dzięki pozdrawiam Irek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Certyfikat gazowy z dokumentem i naklejką trochę kosztuje. Czytając ten i inne wątki dowiedziałem się, że podobno na niektórych kempingach jest wymagane, że policja może je sprawdzić, że czasem wjazd na prom jest warunkowany posiadaniem takowego. Zastanawia mnie to, że nie spotkałem się z opinią jakiejkolwiek osoby, która musiałaby skorzystać z posiadanego certyfikatu lub za jego brak poniosła jakiekolwiek konsekwencje. 

 

Zaczynam dopiero zabawę z karawaningiem, nie wiem, czy w niedawno zakupionej przyczepce robić certyfikat. W tym roku wybieram się do Norwegii - proszę o jakąś poradę dotyczącą konieczności posiadania wspomnianego certyfikatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zlocie, o którym mowa tutaj http://www.camperteam.pl/forum/viewtopic.php?t=18229&postdays=0&postorder=asc&start=75 będzie specjalista, który może Ci zbadać szczelność instalacji gazowej i wystawić stosowny certyfikat. Warto skorzystać, chociażby ze względu na własne bezpieczeństwo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Do tej pory nie korzystałem z urządzeń gazowych w mojej przyczepie a w tym roku wybieram się na daleką północ więc odrobina gazu w piecyku się przyda. Nie znam się na instalacji gazowej i wolałbym by jej przegląd zrobił ktoś kto się zna, czy możecie kogoś polecić? Z góry dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.