Skocz do zawartości

Certyfikat gazowy-gdzie


Speedy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 178
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Po zakupie przyczepy i podłączeniu butli gazowej poczuliśmy lekki zapach gazu. 

Telefon do gazownik z miasta, przyjechał przy okazji skasowal 50 zl za sprawdzenie czujnikiem wszystkich połączeń oraz wizualną inspekcję urządzeń. Okazał się że nie szczelność była na zaworlu w kuchence.

Za dużego doświadczenia w karawaning nie posiadam i wielkim znawcą nie jestem ale moim zdaniem nic więcej w autoryzowanym serwisie nie zrobią. Chyba że się mylę to proszę wprowadźcie mnie z błędu.

Przykładowo w Kampi w Mostach/k. Lęborka chcą 150 zł za przegląd instalacji, a z naklejka 250-300.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to ile teraz kosztuje przegląd gazowy? Jest rozróżnienie z nakleją i bez? 

 

Przegląd gazowy u autogazownika to ok 50-100 zł. Polega na puszczeniu gazu w instalację i "obwąchanie" czujnikiem.

Ostatnio podłączylismy reduktor regulowany. Nastawilismy 500 mbar i czekaliśmy jedną kawę na wyciek. Potem wąchanie i gotowe.

 

Przegląd z papierami polega na podłączeniu pompki z manometrem zamiast reduktora i napompowaniu do 200 mbar (nie jestem pewien tej wartości na 100%) i obserwowaniu czy trzyma ciśnienie.

 

W sumie efekt końcowy jest identyczny uzyskany inną drogą Różnica w cenie wynika z bezwartościowej książeczki i brzydkiej naklejki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, chris_66 napisał:

Przegląd z papierami polega na podłączeniu pompki z manometrem zamiast reduktora i napompowaniu do 200 mbar (nie jestem pewien tej wartości na 100%) i obserwowaniu czy trzyma ciśnienie.

EN 1949 mówi o 150 mbar. Z tego co zalinkowałem z niemieckiej prasy obecnie nie dopuszcza się stosowania "węchówek" przy sprawdzaniu połączeń, a należy użyć pianek. Nie piszą jednak z czego to wynika - możliwe że zeszyt G 607 został zmieniony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie Niemiaszki raczej nie całkiem mądrze wymyśliły - wszystko cacy z pianka gdy badamy nią szczelność w miejscu widocznym jednak w pojazdach kempingowych często instalacja idzie przez zakamary tak że pod nią ciężko zobaczyć, lusterko inspekcyjne  średnio w tym widać - wg mnie w takich miejscach dobry niuchacz sprawdzi się lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Niemczech plakietka nic nie znaczy - najważniejsza jest żółta książeczka, w której są wpisane wszystkie urządzenia gazowe przyczepy oraz ich późniejsza kontrola oraz odpowiedni wpis o szczelności.

Jak ktoś zna niemiecki to w tym filmiku jest wszystko wyjaśnione:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Tu kłania się Szczecin. Mam kłopoty z uruchomieniem po 2 latach zastoju wszystkich urządzę na gaz. Nic nie działa. Gaz w butli jest, reduktor chyba dobry. Przydałby się fachman aby sprawdził całe urządzenie, bo sami chyba nie damy rady. Czy ktoś orientuje się, w okolicy Szczecina znajdziemy pomoc?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alarm odwołany!. Nie korzystanie przez dwa lata z przyczepy tak się kończy. Okazało się, że mojej przyczepie zawory do urządzeń gazowych są w innym położeniu aniżeli mieliśmy do tej pory. Chodzi o to, że zawsze były w poziomie a tu mamy w pionie. Zapomnieliśmy na śmieć, że obsługuje się je odwrotnie. Coś nam chodziło po głowie ale jakoś nam to uciekło. Tu też ma do powiedzenia wiek. O mały włos jechalibyśmy do Poznania. Mąż się zaparł, rozebrał co mógł i doszedł w czym jest nasz błąd. Zadał sobie bardzo dużo pracy. Wszystko się skończyło sukcesem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Wątek trochę umarł, a ja jestem umówiony na przegląd instalacji w przyczepie na 15go marca. 

Mam wybór z naklejką TUV za 300zł, albo za 150zł bez.

Przeczytałem większość wątku i nadal nie wiem...:wacko:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jacekzoo napisał:

Do tej pory nikt mnie nie pytał o naklejkę, ani na promie ani na żadnym kampie

Z informacji, przy rezerwacji terminu dowiedziałem się że może z 10% przeglądów robią z naklejkami. Więc chyba też wolę te dodatkowe 150zł wydać na co innego. 

 

5 minut temu, jacekzoo napisał:

 

jak będziesz już robił koniecznie wymień uszczelkę, która jest na połączeniu pieca i komina

Takie rzeczy raczej sam ogarniam, ale fajnie, że przypomniałeś. :) Chyba musze sobie jakąś listę zrobić, bo się już gubię co mam do zrobienia przed sezonem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest proste, jedynie zrób przed przeglądem żeby sprawdził czujnikiem szczelność. U mojego taty w budzie z 2010r ostatnio wymienialiśmy, to była wypierdziana jak stare gacie. Czas najwyższy było zrobić

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, jacekzoo napisał:

No to jest proste, jedynie zrób przed przeglądem żeby sprawdził czujnikiem szczelność. U mojego taty w budzie z 2010r ostatnio wymienialiśmy, to była wypierdziana jak stare gacie. Czas najwyższy było zrobić

 

Czy ta uszczelka jeszcze nie tak dawno była ze 4 razy tańsza? tak kojarzę cos ze 30zł była, teraz widzę 145zł:

https://intercamp.pl/pl/p/Uszczelka-O-Ring-52-x-5mm-komina-pieca-Truma-S3002/25617

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.