Skocz do zawartości

Koczownicy z Helu.


adamkwiatek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 81
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Śmieciarzy jest pewnie równy procent w osobówkach I kamperach. To nie jest elitarne hobby, zarówno cham jak i poeta mogą jeździć kamperem. Nie tylko w PL: tydzień z hakiem temu zatrzymaliśmy się nad jeziorem, tylko na godzinę żeby pójść na spacer. Po wyskoczrniu z samochodu widzę w rowie oddzielającym parking od drogi wylane fekalia z toalety chemicznej.. a punkt zrzutu dla camperow był 1.5 km dalej, tyle że trzeba było zapłacić.. Cebula jest wszędzie. Nie dziwię się, że gminy czy całe kraje zaczynają robić kamperom pod górkę, jak zamiast zostawiać pieniądze to zostawiamy rozlane gówno..

Nawet jak tylko jeden na 20, czy nawet 1 na 100 to zrobi to i tak gówno w rowie zostaje długi czas i wystawia świadectwo całości. Jakaś część społeczeństw to potworne matoły I tego chyba się nie da zmienić.

10 godzin temu, Analog82 napisał(a):

A co do tego rownoleznika to dla mnie sie nie sprawdza. Patrzac na USA, Japonie, czy chociazby Skandynawie, to wniosek jest nieco inny. Owszem jak chcesz robic "dzikusy" zgodnie z tradycja to jest to wazne, ale w innym przypadku juz nie. Tankofermentory dbaja o temperature, wiec temp otoczenia nie ma wplywu na jakosc fermentacji. 

usa/japonia to są rynki mi całkowicie nieznane, nawet jak coś stamtąd dociera, to zwykłe piwa z fabryki, natomiast co do Europy, to uważam, że najsmaczniejsze piwa powstają właśnie na tej równoleżnikowej lini - GB/B/D/PL, ale to może tylko przypadek ;)

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.08.2023 o 10:01, Łza Włóczynutka napisał(a):

natomiast co do Europy, to uważam, że najsmaczniejsze piwa powstają właśnie na tej równoleżnikowej lini - GB/B/D/PL, ale to może tylko przypadek ;)

Ja bym do tych krajów dodał jeszcze LT;LV bo oni też w krafty umieją ;). No i według mnie pominąłeś CZ a im według mnie odmówić umiejętności piwowarskich nie można. Mikro browarów mają ogrom i naprawdę jest z czego wybierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Eastnomad napisał(a):

Ja bym do tych krajów dodał jeszcze LT;LV bo oni też w krafty umieją ;). No i według mnie pominąłeś CZ a im według mnie odmówić umiejętności piwowarskich nie można. Mikro browarów mają ogrom i naprawdę jest z czego wybierać.

Rynku Łotwy jakos specjalnie nie znam, ale kiedys kierujac sie ocenami na Untappd zrobilem sobie zamowienie piw z browaru Arpus (jakies Ipki i kwasne). Zaskoczenie bylo bardzo spore na plus. 

A Czechy... nie od dzis sie mowi ze sztuka to zrobic dobrego Lagera, ale co sie dziwic, jesli oni tylko robia piwa dolnej fermentacji. Nuda.

Edytowane przez Analog82 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Analog82 napisał(a):

A Czechy... nie od dzis sie mowi ze sztuka to zrobic dobrego Lagera, ale co sie dziwic, jesli oni tylko robia piwa dolnej fermentacji. Nuda.

Może i nudne ale na początek lub jako orzeźwienie to się jednak sprawdzają ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Eastnomad napisał(a):

Może i nudne ale na początek lub jako orzeźwienie to się jednak sprawdzają ;).

I to bardzo dobrze sie sprawdzaja, jeszcze parenascie lat temu to byla jedyna odskocznia od koncerniaków, no moze oprocz browarów restauracyjnych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Analog82 napisał(a):

I to bardzo dobrze sie sprawdzaja, jeszcze parenascie lat temu to byla jedyna odskocznia od koncerniaków, no moze oprocz browarów restauracyjnych. 

Dokładnie :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.