Jump to content

Wędkarstwo

szary11
 Share

Recommended Posts

Napewno niejeden z nas zajmuje się wędkowaniem podczas kempingowania więc ten temat warto poruszyć :ok: By temat troche upiększyć wrzucam fotkę dziś złowionego leszcza. Miał 47cm i 1,2kg wagi. Jak narazie mój rekord leszczowy :ok:

Więc kto co ma niech też wrzuca :ok:

post-28472-imported-d21877c7-2b53-4e5a-a53d-1c43810c9e0d_thumb.jpg

szary11, moje gratulacje :ok: lechol niczego sobie .Z ciekawości zapytam na co rybka się skusila i jaka była metoda połowu ?

P.S Wędzony leszcz mimo wielu ości jest smaczną rybką :ok:

No ładna sztuka :ok: nawet nie wiedziałem że leszcz może takie rozmiary osiągnąć :ok:.

Leszcz ma jeden warunek żeby był dobry - musi być świeży :ok:, przynajmniej tak wynika z moich obserwacji.

Wiec kto co ma niech tez wrzuca :hop1:

Moj syn ostatnio nalowil mamie pstragow :-]

Też kiedyś złowiłem pięknego karpia. Nie pamiętam tylko gdzie. Albo to było Tesco, albo Carrefour, ale napewno przed Bożym Narodzeniem :hop1: Sorki nie mogłem sie powstrzymać, zwłaszcza, że temat z życia wzięty jak znajomy chodził z wędką naryby, a potem okazało sie że u rybaków kupował :-]

Bo wedkarz i rybak to dwie zupelnie inne osoby. Wedkarz ma wedki a rybak ryby :hop1:

Szary - moje gratulacje, a długo siedziałeś żeby okaza złapać ?

No i napisz co i jak.

Jaki sprzęt trzeba mieć itd.

I w ogóle moglibyście wędkarze taki kącik założyć, ja Wam będę po piwo latał to może się nauczę.

Pozdrawiam, Jacek.

No temacik się rozkręca :-]

MarcinT, masz zdolnego syna :) Tyle pstrągów ustrzelić :) Ładnie :)

Długo nie siedziałem, po jakiejś godzince wędkowania wziął. Łowiłem z gruntu na sprężyne na jednej wędce i mniejszy koszyczek zanętowy do wędki z "drgającą szczytówką". Wziął na białego robaczka na drgającej :)

Podczas patroszenia zdziwiło mnie, że leszczyk miał w sobie sporo ikry. O tej porze roku - nie przypuszczałem. W płotkach zresztą też była ikra.

Leszczyk prawdopodobnie trafi na patelnie. Reszta pracy z przyrządzaniem zazwyczaj zostawiam rodzicom :) Ja jestem od łowienia, jem sporadycznie :)

Na weekend jade nad Siemianówkę (zalew) i tam nieco poszaleje :hop1: Z przyczepką oczywiście :D

MarcinT, masz zdolnego syna :hop1: Tyle pstragow ustrzelic :-] Ladnie :D

Tam gdzie bylismy pstragi biora na pusty haczyk, doslownie.

No i weekend nad wodą minął... pogoda paskudna, ryby słabo brały, dobrze, że w domku było ciepło :D Co śmieszne truma chodziła za dnia, w nocy nie była potrzebna :)

Zdjęciuf rybuf nie robiłem, bo nic ciekawego nie było. Złowiłem ok 1kg drobnicy. Z ciekawostki - na białego robaka wziął mi szczupak, który przegryzł żyłkę już na brzegu i spitolił :):-] Nie dobiegłem. Nawet nie mały był, bo ok 1kg napewno było.

Na a co u Was? Ktoś coś gdzieś łowił? :hop1:

Ja co prawda ryb nie łowię :) , ale może wędkujących zainteresuje gigantyczna dżdżownica, przekraczająca jezdnię w Parku Narodowym Ucka na Istrii ...

bb9fa19cf76c592a.jpg

Połamania kija!

Szary,musimy pojechać razem nad Bug w okolice Terespola.w lecie łowiłem na tyczkę(przepływankę)leszcze do 2.5 kg.padło też kilka sandaczy,szczupak około 3 kg i kilka linów na starorzeczu.byłem świadkiem wyjęcia suma 23 kg.jutro tam jadę gnębić sandacze i szczupaki.

Nigdy nie łowiłem w Bugu... będę musiał sprawdzić, czy mój okręg wędkarski tam sięga, a jak nie gdzie pozwolenie wykupić. No i wtedy można się spotkać :) O jakimś weekendziku będzie trzeba pomyśleć :)

Połamania kija Koliber :)

wróciłem z wyjazdu,zmiana pogody i ciśnienia nie wpłynęła dobrze na ryby.sandacze nie brały.udało się złowić 2 szczupaki 60 i 54 cm.w następny weekend kolejna próba.