Skocz do zawartości

Lista holowników nadających się do ciągania


terenowiec

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawym autem jest również Altea XL. Bardzo pojemna, przesuwna tylna kanapa, potężny bagażnik i kokpit po niemiecku czyli coś włączam nie szukając przełącznika po całym aucie. Dla mniej wybrednych taniej można kupić wydziwaczone Toledo, które jednak mało komu się podoba stąd niższacena.

Jeśli miałby być to koniecznie diesel to polecam Alteę. Jeśli benzyna i ew. gaz to Orlando jeśli budżet pozwala albo jak napisał Kajtek - Zafira B 1,8 w dobrych pieniądzach.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 306
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

dziękuję :)

Silniki Toyoty 2.2 Diesel miały wadę konstrukcyjną, polegającą na zbierającym się nagarze na denku tłoka, co w efekcie powodowało "podbijanie" głowicy, zrywanie gwintu na szpilkach itd. Pierwszy objaw to wywalenie płynu chłodzącego przez korek chłodnicy...  Zdarzało się to po około 100kkm...

 

Toyota w takim przypadku (jeżeli przebieg był poniżej 150kkm) wymieniała silnik na nowy.. Oczywiście próbowali się usztywniać, że tylko w serwisowanych w ASO. Wg informacji od pana z centrali prikaz był - wymieniać w każdym przypadku... Podobno od pewnego momentu sprawę poprawiono (jakaś konkretna literka w kodzie silnika - ale już nie pamiętam...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W swoim życiu miałem jednego Japończyka ale to było dawno i auto z lat 90-tych. Jedno co pamiętam to drogie części. Samochody japońskie fajne się prezentują i to przyciąga klientów. Ta Toyota fajna ale takie umiejscowienie lewareka zmiany biegów dla mnie jest nie do przyjęcia czuł bym się jak bym jechał samochodem dostawczym.     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje chlopaki szukam.dalej ale toyka tez mi sie podoba zobaczymy w poniedzialek

az woli auto benzynowe ale wiem ze do przyczepy lepszy disel .

 

 

ech jak juz cepka gotowa do wyjazdu poza spluczka w toalecie to nie mam do czego jej doczepic wrrr

maniek 72

 

a mezowi takie umiejscowienie sie podoba wlasnie ale nigdy dostawczakami nie jezdzil stad jest wolny od takich skojarzen.

 

 

a zafira b benzyna 1.8 da sobie rade po gorach z cepka 1050 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a zafira b benzyna 1.8 da sobie rade po gorach z cepka 1050 ?

 

Tylko 1,8 Pb. Moja daje radę bez problemu, DMC budki 1000 kg. W zeszłym roku przejechała w poprzek Bośnię, przez Sarajewo i Mostar :) A tam górki nieliche  :-]

 

Diesle odpuście, prędzej czy później będą problemy.... na to nie ma rady, takie czasy...  :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na nowy to mnie moze byloby stac na skode fabie ale mi sie nie podobaja wcale a reszta nieosiagalna.

dobra dla swietego spokoju sprawdzimy jeszcze ta toyke ale nadal szukam zafiry b 1,8 pb pewnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko 1,8 Pb. Moja daje radę bez problemu, DMC budki 1000 kg. W zeszłym roku przejechała w poprzek Bośnię, przez Sarajewo i Mostar :) A tam górki nieliche  :-]

 

Diesle odpuście, prędzej czy później będą problemy.... na to nie ma rady, takie czasy...  :niewiem:

 

To zależy z jaką przyczepką jedziesz  :]

Katek dobrze prawi... jak diesel to nowy i sprzedać przed 100 000 km...

A jak stary :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to kwestia zamilowania lub.....dmc jak u mnie auto 2170+1300 buda =3470 i wlasnie tego szukalem a ze czasem trzeba dolozyc...... no coz kajetan na 100% ma racje tylko ze lepiej wsadzic raz na kilka lat niz sie meczyc ...wszystko zalezne od mozliwosci auta i portfela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.