Skocz do zawartości

Spalone sprzęgło


Mercy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Na razie nic nie wywalczyłem. Jak ktos jest gamoniem i nie umie uzywać samochoduto nie ma co go czarować. Gdyby jednak to był mój pierwszy samochód uznałbym, że tak jest ze mną. Ale jest to piąty samochód i pierwszy raz dotknęła mnie wymiana sprzęgła. Najdłużej była Nubira (nadal jest, teraz jeździ nią żona - zostala u nas bo się sprawdziła), dzisiaj ma 100tys. przebiegu i nic nie nawala. Jesli nie zarżnąłem poprzednich, to mogę chyba twierdzić, że z moimi umiejętnościami nie jest najgorzej. Dzisiaj wyjechałem z serwisu i chyba muszę wrócić, bo jeśli teraz bierze dobrze, to tamto sprzęgło od nowości było do d.... Na odcinku ~200m zgasł 3 razy (podczas ruszania). Pierwszy raz pod samym serwisem. Po prostu pedał bierze teraz na samym dole. Zaczynam puszczać sprzęgło i od razu szarpie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów . Mercy zgłoś się z tematem do Federacji Konsumentów mają dobrych speców od negocjacji Miałem podobny problem pękł mi docisk w Golfie ,wymiana była robiona u dealera w serwisie po przejechaniu ok 30tyś po sprzęgle .w moim przypadku to około 5-6 mieśięcy jazdy [TAXI]. W serwisie gadka że nie ma gwarancji bo taxi przebieg x 2 i hak ,więc muszę coś ciągac same problemy. NIe dyskutowałem ,szkoda cennego zdrowia,zrobiła to za mnie Federacja.Wymienili na nowe ,przeprośili za kłopot mówię oczywiście o serwiśie, ponad to zrobili przegląd gratis.

Warto walczyć to spora kasa,myślę że z .nimi sobie poradzisz.

Oddziały Federacji są w każdym większym mieście adres swojej znajdziesz w internecie.

Pozdrawiam Wszystkich...........................................be-ja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, kiedys dzieki federacji konsumentow uratowalem prawie 1000zl reklamujac kafelki. Dzieki federacji wszystko poszlo jak nalezy. Tu masz adres http://www.federacja-konsumentow.org.pl/story.php?story=342

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się z nimi nie dogadam to w ostateczności chcę zabrać wymienione części i oddać do ekspertyzy. Jako, że samochód jest w leasingu oprócz zwykłego OC/AC/NW mam wykupioną ochronę prawną. Rozmawiałem z nimi, ale oni wchodzą do gry jak już rozpocznie się spór sądowy.

 

Witam

Mercy , czy ochrona prawna wykupiona w ubezpieczeniu nie dotyczy czasem wyłącznie spraw sądowych związanych ze szkodami komunikacyjnymi ? a nie awariami pojazdu i roszczeń gwarancyjnych i pogwarancyjnych pojazdu ? sprawdź w OWU polisy

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mercy napisał:

Po prostu pedał bierze teraz na samym dole

Serwis z lenistwa ustawił Ci luz skoku pedału sprzęgła na minimum licząc na to, że tarcza z okładzinami dotrą się i ułożą i wtedy luz się zwiększy i dojdzie do normy. Serwisantów omija druga regulacja luzu albo liczą na to, że klient zniechęci się do wizyt akceptując niewygodny skok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis z lenistwa ustawił Ci luz skoku pedału sprzęgła na minimum licząc na to, że tarcza z okładzinami dotrą się i ułożą i wtedy luz się zwiększy i dojdzie do normy. Serwisantów omija druga regulacja luzu albo liczą na to, że klient zniechęci się do wizyt akceptując niewygodny skok.
Lepciaku w nowych autach występują w 99% przypadków sprzęgła hydrauliczne pozbawione jakiejkolwiek regulacji. W przypadku linek sprzęgła też większość ma jedynie samoregulację i tu też regulacja jest niemożliwa :ok:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady.

Spróbuję w federacji. W scenicu jest hydrauliczny docisk.

Wymienili wszystko: tarczę, docisk, koło dwumasowe. Części zabrałem ze sobą. O ile ze sprzęgłem sprawa jest dyskusyjna, o tyle z hamulcami mnie wkurzyli - dla mnie to jest awaria a nie zużycie eksploatacyjne. Sami przyznali, że zużycie tarcz jest małe a również klocki nie kwalifikują się (z punktu widzenia zużycia) do wymiany, a mimo to nie chcieli wymienić na gwarancji. Odesłali mnie do importera. Więc piszę do nich odwołanie czy jak to nazwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepciaku w nowych autach występują w 99% przypadków sprzęgła hydrauliczne pozbawione jakiejkolwiek regulacji. W przypadku linek sprzęgła też większość ma jedynie samoregulację i tu też regulacja jest niemożliwa

 

 

Dokładnie tak jest. Jedynie w małych i tanich (czasem nieco wiekowych) autach jeszcze jest ręczna regulacja (matiz, punto I, fiesta do 2000...). Teraz wsio aftomaticzojskie :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mrsulki, szary11 jeżeli Mercy po naprawie ma kłopoty ze skokiem pedału bo

Po prostu pedał bierze teraz na samym dole

to znaczy, że serwis robotę sknocił i trzeba na regulację jechać powtórnie. Żadne sprzęgło nawet hydrauliczne najnowszej generacji które tak zachwalacie samo sobie z tym nie poradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem jak jest w renault, ale wiem jak jest w fordzie. W escorcie i mondeo (dieslu) jak zaczepisz linkę na łapę przy skrzyni więcej nic nie robisz. Samoregulator dostosowuje sam napięcie linki i jak ma wybierać. Więc nie mam pojęcia co by regulować jeśli konstrukcja jest podobna :ok: Chyba, że coś spartolono wewnątrz :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to znaczy, że serwis robotę sknocił i trzeba na regulację jechać powtórnie. Żadne sprzęgło nawet hydrauliczne najnowszej generacji które tak zachwalacie samo sobie z tym nie poradzi.
PanieLepciak,będę się powtarzał ale w sprzęgłach hydraulicznych nie ma rzadnej regulacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w internecie że : Sprzęgło może brać tak nisko w przypadku gdy układ hydraulicznego sterowania sprzęgłem jest słabo odpowietrzony (zapowietrzony).Tak więc czeka Cię prawdopodobna kolejna wizyta w serwisie :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No muszę jechać do serwisu, bo nie wygodnie mi sie jeździ, chociaż jakby z dnia na dzień jest lepiej. Przez weekend nie jeździłem, w piątek było tragicznie. Wolę jednak pojechać i niech sprawdzą swoją robotę, bo jeśli jest źle to teraz zarżnę sprzęgło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.