Jump to content

Obowiązkowe wyposażenie...

Xfifi
 Share

Recommended Posts

Albo jestem juz tak zmęczony :swieca: ,albo po prostu tego nie ma. Co potrzebuję mieć w przyczepie w razie kontroli policyjnej (Polska + UE) ???

:? z góry dzieki za odp albo odpowiedni link.

Trojkat, gasnice min. 1 kg, wazny przeglad (jezeli jest taki obowiazek) i aktualne OC.

Trójkąt, gaśnicę min. 1 kg, ważny przegląd (jeżeli jest taki obowiązek) i aktualne OC.

Jeszcze kliny pod koła ( niemieccy policjanci czasami lubią sprawdzić ) 2 szt.

Kliny obowiazkowe sa zagramanica ? Nie przypuszczalem :swieca:

Na słowacji komplet żarówek zapasowych do przyczepki :swieca:

No właśnie coś mi sie obiło o uszy o tych klinach. A apteczka + kamizelki odblaskowe też czy wystarcza te z auta?

Na slowacji komplet zarowek zapasowych do przyczepki :swieca:

Kiedys, gdzie tu na forum napisano, ze winno sie miec w komplecie wszystkie zarowki jaka sa w pojezdzie na zapas. Ile w tym prawdy panowie?

Musialbym miec do samej przyczepy 17 sztuk :?

W niektorych krajach obowiazkowo dla wszystkich pasazerow kamizelki odblaskowe... chyba w Austrii i Wloszech /auto/

Ale juz nie jestem pewna czy w akurat tych, bo czlowiek juz gloopieje z tym obowiazkowym i ja zabieram wszystko co tylko uslysze ze gdzies tam jest obowiazkowe :swieca:

Ile w tym prawdy panowie?

Kolega mi opowiadał że jak go sprawdzali na Słowacji to musiał mieć nawet zapas do dodatkowych halogenów :swieca:

Dawno temu rozmawiałem z niemieckim policjantem i powiedział mi ,że w razie złapania kapcia lub awarii samochodu na autostradzie to :

- stajemy jak nabliżej prawego pobocza

- włączamy światła awaryjne

- wystawiamy trójkąt ostrzegawczy

- wszyscy pasażerowie pojazdu wychodzą z samochodu i stoją za

metalową barierką jak jest noc to wskazane założenie kamizelek

odblaskowych

- kierowca lub ten co zmienia koło to obowiązkowo w kamizelce

odnośnie klinów pod koła to klinujemy koła w przyczepie jak stoi solo - bez samochodu.

W Słowacji kamizele dla wsiech bo się czepiają.

Jacek.

w austrii trzeba miec dwa trojkoaty.. nie wiem gdzie jeszcze .. jeden stawiamy przed a drugi za pojazdem

potrzeba dwoch trojkatow do kazdego pojazdu?

w austrii trzeba miec dwa trojkoaty.. nie wiem gdzie jeszcze .. jeden stawiamy przed a drugi za pojazdem

potrzeba dwóch trójkątów do każdego pojazdu?

hmm... pierwsze słysze aby na jeden pojazd były wymagane dwa trojkaty, na pewno jeden trójkąt na kazdy pojazdy w zespole pojazdów :swieca:

ostatnio bylem duzym zestawem w austrii i w trakcie kontroli drogowej policji wystarczyly dwa na zestaw :?

• 3 weeks later...

Trójkąty to logiczne, bo ja coś sie stanie z przyczepą, zostawimy ją i pojedziemy dalej to w samochodzie juz bez zestawu nadal musi być ten drugi.

Marcin, ja mam komplet zarówek dla autka i przycepy, zrobilo sie z tego niezłe pudełko :-)

H1, H7, H4, H1233556566 ..... i wszystkie inne z biała i pomarańczową głową :-)))))